---
title: "STALL SØRMO AS (829139502): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STALL SØRMO AS i Orkland hadde 1,6 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/829139502-stall-sormo-as"
---

# STALL SØRMO AS

Sportsaktiviteter ikke nevnt annet sted · Orkland

- Org.nr: 829 139 502
- Styreleder: Jarle Morten Sørmo

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,6 mill. kr (+9,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 199 289 kr (Margin 12,4 %)
- Etablert: 2022

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 54,2 % (meget god). Opp fra −52,1 % i 2024
- Likviditet: 1,11 (tilfredsstillende). Opp fra 0,69 i 2024
- Soliditet: 53,7 % (meget god). Opp fra 22,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | −52,1 % | 54,2 % |
| Driftsmargin | 23,2 % | 5,2 % | −13,6 % | 12,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 27,0 % | −134,4 % | 134,0 % |
| Likviditetsgrad | 3,81 | 2,83 | 0,69 | 1,11 |
| Soliditet | 44,0 % | 52,8 % | 22,4 % | 53,7 % |
| Gjeldsgrad | 1,3 | 0,9 | 3,5 | 0,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 622 | 1 350 | 1 463 | 1 602 |
| Driftsresultat | 144 | 70 | −199 | 199 |
| Årsresultat | 107 | 44 | −164 | 154 |
| Driftsmargin | 23,2 % | 5,2 % | −13,6 % | 12,4 % |
| Sum gjeld | 244 | 211 | 246 | 194 |
| Sum driftskostnader | - | 1 281 | 1 663 | 1 403 |
| Finansresultat | - | −12 | −7 | −1 |
| Resultat før skatt | 138 | 58 | −206 | 199 |
| Anleggsmidler | 162 | 148 | 169 | 210 |
| Omløpsmidler | 274 | 298 | 149 | 210 |
| Sum eiendeler | 436 | 446 | 318 | 420 |
| Egenkapital | 192 | 236 | 71 | 225 |
| Kortsiktig gjeld | 72 | 105 | 215 | 189 |
| Langsiktig gjeld | 172 | 105 | 32 | 6 |

## Ledelse og styre

- Jarle Morten Sørmo: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Ressveien 133, 7336 Meldal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.190 Sportsaktiviteter ikke nevnt annet sted
- Etablert: 17.03.2022
- Aksjekapital: 90 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 15.06.2022
- Regnskapsfører: AGDENES REGNSKAP SA
- Størrelse: Nr. 168 av 403 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Trenervirksomhet av travere og stall. Hovslaging Behandling av hester med laser, og andre produkter/tjenester som naturlig tilhører dette.

## Kunngjøringer

- 20.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000566541&sokeverdi=829139502&spraak=nb)
- 24.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000620607&sokeverdi=829139502&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [VATN MOTORSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/935237920-vatn-motorsport-as) | Orkland | - | 362 000 kr | - |
| [SVDRIFTING AS](https://www.norscout.com/no/company/929021452-svdrifting-as) | Orkland | - | 90 000 kr | - |
| [OPØIEN STALL OG SMÅBRUK AS](https://www.norscout.com/no/company/934926420-opoien-stall-og-smabruk-as) | Orkland | - | - | - |
| [FITNESSPOINT ORKANGER TRENINGSSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/930901075-fitnesspoint-orkanger-treningssenter-as) | Orkland | 5 | 670 141 kr | - |
| [MAXGYM LØKKEN AS](https://www.norscout.com/no/company/924367245-maxgym-lokken-as) | Orkland | - | 1,24 mill. kr | +8,3 % |
| [MAXGYM ORKANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/995277492-maxgym-orkanger-as) | Orkland | 7 | 2,08 mill. kr | +5,8 % |
| [SPINNLER FLYFISHING AS](https://www.norscout.com/no/company/925558451-spinnler-flyfishing-as) | Orkland | - | 965 454 kr | −15,9 % |
| [ORKLAND BOWLING AS](https://www.norscout.com/no/company/922836515-orkland-bowling-as) | Orkland | 11 | 5,61 mill. kr | +3,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.10.2026.
