---
title: "SKANDINAVISK RADONINVEST AS (829464802): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SKANDINAVISK RADONINVEST AS i Gran er registrert i Enhetsregisteret. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/829464802-skandinavisk-radoninvest-as"
---

# SKANDINAVISK RADONINVEST AS

Teknisk prøving og analyse · Gran

- Org.nr: 829 464 802
- Styreleder: Elisabet Lina Älander

## Nøkkeltall

- Driftsresultat 2025: −25 163 kr
- Etablert: 2022

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 40,8 % (meget god). Opp fra 13,6 % i 2024
- Likviditet: 1,11 (tilfredsstillende). Ned fra 1,30 i 2024
- Soliditet: 69,6 % (meget god). Ned fra 86,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 13,6 % | 13,6 % | 40,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 15,6 % | 15,7 % | 53,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,06 | 1,38 | 1,30 | 1,11 |
| Soliditet | 86,7 % | 87,4 % | 86,0 % | 69,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,1 | 0,2 | 0,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsresultat | −25 | −75 | −36 | −25 |
| Årsresultat | 1 584 | 854 | 866 | 2 934 |
| Sum gjeld | 826 | 802 | 900 | 2 426 |
| Sum driftskostnader | - | 75 | 36 | 25 |
| Finansresultat | - | 929 | 902 | 2 959 |
| Resultat før skatt | 1 584 | 854 | 866 | 2 934 |
| Anleggsmidler | 5 345 | 5 247 | 5 247 | 5 273 |
| Omløpsmidler | 875 | 1 103 | 1 167 | 2 701 |
| Sum eiendeler | 6 220 | 6 350 | 6 414 | 7 974 |
| Egenkapital | 5 394 | 5 548 | 5 514 | 5 548 |
| Kortsiktig gjeld | 826 | 802 | 900 | 2 426 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Elisabet Lina Älander: Styrets leder
- Odd Magne Solheim: Styremedlem
- Per Torsten Nilsson: Styremedlem
- Laura Remerte Pettersson: Styremedlem
- Karl Petter Nilsson: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Mohagasvingen 1, 2770 Jaren
- Postadresse: Postboks 2 Botorget, 2712 Brandbu
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 71.200 Teknisk prøving og analyse
- Etablert: 15.06.2022
- Aksjekapital: 400 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Formål: Investering i øvrige virksomheter.

## Siste endringer

- 06.10.2026: Styret endret
- 03.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 06.10.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000780632&sokeverdi=829464802&spraak=nb)
- 06.10.2026: [Signatur](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000780633&sokeverdi=829464802&spraak=nb)
- 17.02.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000063662&sokeverdi=829464802&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RADONOR AS](https://www.norscout.com/no/company/988945471-radonor-as) | Gran | 6 | 12,5 mill. kr | +30,6 % |
| [RADON AS](https://www.norscout.com/no/company/916163142-radon-as) | Gran | - | - | - |
| [BM-F HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/836325192-bm-f-holding-as) | Gran | - | 0 kr | - |
| [STRAUME EVOLVING AS](https://www.norscout.com/no/company/925208108-straume-evolving-as) | Gran | - | 44 000 kr | - |
| [HØGSAAS HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/932854279-hogsaas-holding-as) | Gran | - | - | - |
| [LAUVBRO AS](https://www.norscout.com/no/company/917840547-lauvbro-as) | Gran | - | 125 553 kr | - |
| [FIXDET AS](https://www.norscout.com/no/company/937459394-fixdet-as) | Gran | - | - | - |
| [LIFTING EQUIPMENT AS](https://www.norscout.com/no/company/979503237-lifting-equipment-as) | Gran | - | 164 175 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.10.2026.
