---
title: "HUB MARKED MANGLERUD AS (829835762): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HUB MARKED MANGLERUD AS i Ullensaker hadde 4,28 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 8 ansatte. Daglig leder er Espen Johnsrud. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/829835762-hub-marked-manglerud-as"
---

# HUB MARKED MANGLERUD AS

Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · Ullensaker · Etablert 2022

- Org.nr: 829 835 762
- Daglig leder: Espen Johnsrud

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 4,28 mill. kr (+155,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −1,26 mill. kr (Margin −29,6 %)
- Ansatte: 8 (Uendret siden september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 8
- januar 2026: 7
- mai 2026: 7
- oktober 2026: 8

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −79,1 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −98,9 % i 2024
- Likviditet: 0,57 (svak). Ned fra 0,58 i 2024
- Soliditet: −153,5 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −91,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | −98,9 % | −79,1 % |
| Driftsmargin | - | - | - | −64,5 % | −29,6 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,94 | 0,58 | 0,57 |
| Soliditet | - | 74,5 % | −7,2 % | −91,6 % | −153,5 % |
| Gjeldsgrad | - | 0,3 | - | - | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | - | - | 1 673 | 4 275 |
| Driftsresultat | - | −3 | −71 | −1 079 | −1 265 |
| Årsresultat | 0 | −3 | −71 | −1 241 | −1 439 |
| Driftsmargin | - | - | - | −64,5 % | −29,6 % |
| Sum gjeld | 0 | 6 | 823 | 2 710 | 4 517 |
| Sum driftskostnader | - | 3 | 71 | 2 751 | 5 540 |
| Finansresultat | - | - | - | −162 | −175 |
| Resultat før skatt | - | - | −71 | −1 241 | −1 439 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Omløpsmidler | - | - | 768 | 1 414 | 1 782 |
| Sum eiendeler | 0 | 22 | 768 | 1 414 | 1 782 |
| Egenkapital | 0 | 16 | −55 | −1 296 | −2 735 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 396 | 2 422 | 3 148 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 426 | 288 | 1 369 |

## Ledelse og styre

- Espen Johnsrud: Daglig leder
- Jarle Ring: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Energivegen 5, 2069 Jessheim
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.520 Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass
- Etablert: 18.08.2022
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 27.01.2024
- Regnskapsfører: [FLEXI AS](https://www.norscout.com/no/company/941108474-flexi-as)
- Størrelse: Nr. 632 av 989 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handel og produksjon med fortrinnsvis maling og lakk samt hva der står i forbindelse med dette. Selskapet skal kunne interessere seg økonomisk ved aksjetegning eller på annen måte i andre foretagender med samme eller lignende virksomhet samt det som naturlig står i forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 22.04.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 06.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000500809&sokeverdi=829835762&spraak=nb)
- 22.04.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000195951&sokeverdi=829835762&spraak=nb)
- 24.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000620628&sokeverdi=829835762&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BILTEMA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/882692302-biltema-norge-as) | Ullensaker | 1 845 | 5,64 mrd. kr | +5,8 % |
| [TINDEVINDU AS](https://www.norscout.com/no/company/911668785-tindevindu-as) | Ullensaker | - | 11,8 mill. kr | +12,1 % |
| [SOLVANG PUMPETEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/919209143-solvang-pumpeteknikk-as) | Ullensaker | - | 5,03 mill. kr | +2,9 % |
| [HUB MARKED AS](https://www.norscout.com/no/company/928237575-hub-marked-as) | Ullensaker | - | 1,55 mill. kr | −47,6 % |
| [ANLIEL AS](https://www.norscout.com/no/company/989082361-anliel-as) | Ullensaker | - | 913 258 kr | −13 % |
| [FOCAL HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/927203901-focal-holding-as) | Ullensaker | - | - | - |
| [WHITEWALL HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/927978741-whitewall-holding-as) | Ullensaker | - | - | - |
| [KHADEER AS](https://www.norscout.com/no/company/922622914-khadeer-as) | Ullensaker | 8 | 18,4 mill. kr | +15,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
