---
title: "GLA AS (830167072): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "GLA AS i Inderøy hadde 762 885 kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/830167072-gla-as"
---

# GLA AS

Annen undervisning ellers · Inderøy

- Org.nr: 830 167 072
- Styreleder: Lasse Austad

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 762 885 kr (−5,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 260 395 kr (Margin 34,1 %)
- Etablert: 2022

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 17,1 % (meget god)
- Likviditet: 7,18 (meget god). Opp fra 1,07 i 2024
- Soliditet: 62,6 % (meget god). Opp fra 51,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | 17,1 % |
| Driftsmargin | 99,7 % | 49,4 % | 33,4 % | 34,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 82,4 % | 42,7 % | 29,9 % |
| Likviditetsgrad | 5,43 | 1,89 | 1,07 | 7,18 |
| Soliditet | 73,4 % | 62,5 % | 51,7 % | 62,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,4 | 0,6 | 0,9 | 0,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 322 | 640 | 807 | 763 |
| Driftsresultat | 321 | 316 | 269 | 260 |
| Årsresultat | 252 | 244 | 269 | 278 |
| Driftsmargin | 99,7 % | 49,4 % | 33,4 % | 34,1 % |
| Sum gjeld | 98 | 298 | 714 | 585 |
| Sum driftskostnader | - | 324 | 538 | 502 |
| Finansresultat | - | - | - | 0 |
| Resultat før skatt | 321 | 316 | 269 | 260 |
| Anleggsmidler | 0 | 318 | 1 109 | 1 229 |
| Omløpsmidler | 369 | 476 | 371 | 335 |
| Sum eiendeler | 369 | 793 | 1 479 | 1 564 |
| Egenkapital | 271 | 496 | 765 | 979 |
| Kortsiktig gjeld | 68 | 251 | 348 | 47 |
| Langsiktig gjeld | 30 | 47 | 367 | - |

## Ledelse og styre

- Lasse Austad: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Steinvegen 6, 7670 Inderøy
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 85.597 Annen undervisning ellers
- Etablert: 06.10.2022
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2025
- Regnskapsfører: [SYNEGA REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/914549140-synega-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 747 av 1 762 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Konsulenttjenester, utleie arbeidskraft.

## Siste endringer

- 03.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 09.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000359247&sokeverdi=830167072&spraak=nb)
- 02.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000516699&sokeverdi=830167072&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [PRESENT, HEALTHY, HAPPY HUMAN AS](https://www.norscout.com/no/company/829577062-present-healthy-happy-human-as) | Inderøy | - | 585 028 kr | - |
| [FRAMI.NO AS](https://www.norscout.com/no/company/825979352-frami-no-as) | Inderøy | - | 65 000 kr | - |
| [MOSVIK BARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/936867537-mosvik-barnehage-as) | Inderøy | 5 | - | - |
| [EVENTYRSKOGEN NATURBARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/992744790-eventyrskogen-naturbarnehage-as) | Inderøy | 18 | 5,7 mill. kr | +6,1 % |
| [WATER COMPETENCE AS](https://www.norscout.com/no/company/815808142-water-competence-as) | Inderøy | - | 331 215 kr | - |
| [KRIBELIN BARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/989663518-kribelin-barnehage-as) | Inderøy | 27 | 12,1 mill. kr | +7,8 % |
| [ANNA & CO AS](https://www.norscout.com/no/company/919076631-anna-co-as) | Inderøy | - | 178 459 kr | −82,6 % |
| [TORA ALTIN AS](https://www.norscout.com/no/company/925721409-tora-altin-as) | Inderøy | - | 176 299 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
