---
title: "EIDESVIK REACH AS (830343342): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "EIDESVIK REACH AS i Bømlo hadde 137 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/830343342-eidesvik-reach-as"
---

# EIDESVIK REACH AS

Andre tjenester tilknyttet utvinning av råolje og naturgass · Bømlo

- Org.nr: 830 343 342
- Nettsted: [eidesvik.no](https://eidesvik.no)
- Styreleder: Helga Cotgrove

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 137 mill. kr (+2,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 45,2 mill. kr (Margin 33,1 %)
- Etablert: 2022

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 14,5 % (god). Opp fra 10,4 % i 2024
- Likviditet: 1,01 (tilfredsstillende). Ned fra 2,28 i 2024
- Soliditet: 64,8 % (meget god). Opp fra 62,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 10,4 % | 14,5 % |
| Driftsmargin | 41,5 % | 39,3 % | 33,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 12,1 % | 19,3 % |
| Likviditetsgrad | 5,41 | 2,28 | 1,01 |
| Soliditet | 58,5 % | 62,2 % | 64,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,7 | 0,6 | 0,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 100 583 | 134 044 | 136 672 |
| Driftsresultat | 41 782 | 52 664 | 45 225 |
| Årsresultat | 33 654 | 28 871 | 49 854 |
| Driftsmargin | 41,5 % | 39,3 % | 33,1 % |
| Sum gjeld | 159 346 | 154 107 | 143 452 |
| Sum driftskostnader | - | 81 380 | 91 447 |
| Finansresultat | - | −23 793 | 4 630 |
| Resultat før skatt | 33 654 | 28 871 | 49 854 |
| Anleggsmidler | 330 575 | 359 941 | 328 783 |
| Omløpsmidler | 53 789 | 48 054 | 78 412 |
| Sum eiendeler | 384 364 | 407 995 | 407 195 |
| Egenkapital | 225 018 | 253 888 | 263 743 |
| Kortsiktig gjeld | 9 941 | 21 065 | 77 704 |
| Langsiktig gjeld | 149 405 | 133 042 | 65 748 |

## Ledelse og styre

- Helga Cotgrove: Styrets leder
- Jostein Alendal: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Vestvikvegen 1, 5443 Bømlo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 09.109 Andre tjenester tilknyttet utvinning av råolje og naturgass
- Etablert: 01.11.2022
- Tidligere navn: NFH 221150 AS (2022 til 2023)
- Aksjekapital: 60 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 16.03.2023
- Revisor: [ERNST & YOUNG AS](https://www.norscout.com/no/company/976389387-ernst-young-as)
- Størrelse: Nr. 81 av 264 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å drive rederivirksomhet, herunder å eie skip samt drift og management av skip. Selskapet kan ved aksjetegning eller på annen måte engasjere seg i andre foretak med samme formål.

## Siste endringer

- 03.02.2026: Kontaktperson endret
- 29.01.2026: Lars Engelsen fratrådt som styremedlem
- 29.01.2026: Birgitte Johansen fratrådt som styremedlem
- 18.12.2025: Næringskode endret

## Kunngjøringer

- 23.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000591957&sokeverdi=830343342&spraak=nb)
- 29.10.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000808615&sokeverdi=830343342&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [EIDESVIK NEPTUN II AS](https://www.norscout.com/no/company/998430976-eidesvik-neptun-ii-as) | Bømlo | - | 0 kr | - |
| [PETROJARL I PRODUCTION AS](https://www.norscout.com/no/company/997788885-petrojarl-i-production-as) | Trondheim | - | 141 mill. kr | −83,4 % |
| [OLYMPIC ARES AS](https://www.norscout.com/no/company/915488277-olympic-ares-as) | Herøy | - | 131 mill. kr | +2,9 % |
| [DEEP CYGNUS OPERATION AS](https://www.norscout.com/no/company/912066843-deep-cygnus-operation-as) | Herøy | - | 144 mill. kr | +37,3 % |
| [OLYMPIC CHALLENGER AS](https://www.norscout.com/no/company/820900642-olympic-challenger-as) | Herøy | - | 122 mill. kr | −14,3 % |
| [OLYMPIC ARTEMIS AS](https://www.norscout.com/no/company/914612055-olympic-artemis-as) | Herøy | - | 146 mill. kr | +43,8 % |
| [HAVILA SUBCON AS](https://www.norscout.com/no/company/982706734-havila-subcon-as) | Herøy | - | 117 mill. kr | +87,5 % |
| [REM SALTIRE AS](https://www.norscout.com/no/company/996650049-rem-saltire-as) | Herøy | - | 147 mill. kr | −29,6 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.10.2026.
