---
title: "BANGS OPPMÅLING AS (831292652): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BANGS OPPMÅLING AS i Lillehammer hadde 9,94 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 12 ansatte. Daglig leder er Einar Gladhaug. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/831292652-bangs-oppmaling-as"
---

# BANGS OPPMÅLING AS

Utarbeidelse av kart og oppmåling · Lillehammer · Etablert 1957

- Org.nr: 831 292 652
- Telefon: 61 25 02 30
- E-post: post@bangs.no
- Nettsted: [bangs.no](https://www.bangs.no)
- Daglig leder: Einar Gladhaug (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 9,94 mill. kr (+29,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 589 433 kr (Margin 5,9 %)
- Ansatte: 12 (Opp fra 11 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 11
- november 2025: 12
- juli 2026: 13
- august 2026: 12

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 12,7 % (god). Opp fra 2,2 % i 2024
- Likviditet: 1,36 (tilfredsstillende). Ned fra 1,68 i 2024
- Soliditet: 3,4 % (svak). Ned fra 33,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 9,8 % | 17,5 % | 2,2 % | 12,7 % |
| Driftsmargin | 9,2 % | 3,6 % | 6,8 % | 1,1 % | 5,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 48,1 % | −0,2 % | 54,1 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,31 | 1,68 | 1,36 |
| Soliditet | 28,4 % | 37,5 % | 31,9 % | 33,1 % | 3,4 % |
| Gjeldsgrad | 2,5 | 1,7 | 2,1 | 2,0 | 28,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 6 786 | 6 388 | 8 198 | 7 656 | 9 935 |
| Driftsresultat | 626 | 229 | 560 | 87 | 589 |
| Årsresultat | 606 | 202 | 439 | 41 | 317 |
| Driftsmargin | 9,2 % | 3,6 % | 6,8 % | 1,1 % | 5,9 % |
| Sum gjeld | 1 698 | 1 455 | 2 802 | 2 742 | 5 042 |
| Sum driftskostnader | 6 160 | 6 158 | - | 7 569 | 9 346 |
| Finansresultat | −20 | −28 | - | −90 | −175 |
| Resultat før skatt | - | - | 526 | −3 | 415 |
| Anleggsmidler | 611 | 556 | 1 614 | 1 423 | 1 857 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 500 | 2 673 | 3 365 |
| Sum eiendeler | 2 371 | 2 329 | 4 114 | 4 096 | 5 222 |
| Egenkapital | 672 | 874 | 1 313 | 1 354 | 179 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 908 | 1 592 | 2 465 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 894 | 1 150 | 2 577 |

## Ledelse og styre

- Einar Gladhaug: Daglig leder og styremedlem
- Frode Røsvik: Styrets leder
- Unnur Salome Arnadottir: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Hamarvegen 11, 2613 Lillehammer
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 71.123 Utarbeidelse av kart og oppmåling
- Etablert: 09.06.1957
- Aksjekapital: 110 220 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1970
- Revisor: [VALENTOR REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/997088980-valentor-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 23 av 85 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Teknisk kontor for oppmåling, utstikning, regulering og dermed sammenhengende virksomhet samt konsulentkontor innenfor fagområdet geodesi og reguleringsteknikk og overtakelse av tekniske agenturer.

## Siste endringer

- 01.06.2026: Aksjekapital endret
- 01.06.2026: Kapitalforhøyelse registrert

## Kunngjøringer

- 22.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000409262&sokeverdi=831292652&spraak=nb)
- 01.06.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000324923&sokeverdi=831292652&spraak=nb)
- 01.06.2026: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000324924&sokeverdi=831292652&spraak=nb)
- 12.08.2025: [Nedsettelse av kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000689876&sokeverdi=831292652&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BEME AS](https://www.norscout.com/no/company/917350744-beme-as) | Lillehammer | - | 10 059 kr | - |
| [JOINT SURVEY GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/935845009-joint-survey-group-as) | Lillehammer | - | 0 kr | - |
| [RAM ARKITEKTUR AS](https://www.norscout.com/no/company/986771735-ram-arkitektur-as) | Lillehammer | 14 | 17,8 mill. kr | −7,5 % |
| [PREVENT SYSTEMS AS](https://www.norscout.com/no/company/991383638-prevent-systems-as) | Lillehammer | 9 | 27,9 mill. kr | +1,5 % |
| [STRUCTOR LILLEHAMMER AS](https://www.norscout.com/no/company/913254449-structor-lillehammer-as) | Lillehammer | 17 | 40,9 mill. kr | +3,2 % |
| [AQUATIQ FOOD FACTORY AS](https://www.norscout.com/no/company/813991942-aquatiq-food-factory-as) | Lillehammer | 6 | 46,5 mill. kr | +19,6 % |
| [ISTECH AS](https://www.norscout.com/no/company/932532522-istech-as) | Lillehammer | 19 | 46 mill. kr | - |
| [ARKKON AS](https://www.norscout.com/no/company/979879865-arkkon-as) | Lillehammer | - | 5,53 mill. kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.08.2026.
