---
title: "FMA AS (833033042): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FMA AS i Sandnes hadde 1,06 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Frode Knutsvik. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/833033042-fma-as"
---

# FMA AS

Maler- og glassarbeid · Sandnes

- Org.nr: 833 033 042
- Daglig leder: Frode Knutsvik (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,06 mill. kr (+31,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 29 700 kr (Margin 2,8 %)
- Etablert: 2024

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 16,3 % (meget god)
- Likviditet: 0,60 (svak). Opp fra 0,56 i 2024
- Soliditet: −43,0 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −52,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 16,3 % |
| Driftsmargin | - | −18,4 % | 2,8 % |
| Likviditetsgrad | - | 0,56 | 0,60 |
| Soliditet | - | −52,1 % | −43,0 % |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 0 | 807 | 1 059 |
| Driftsresultat | 0 | −149 | 30 |
| Årsresultat | 0 | −123 | 13 |
| Driftsmargin | - | −18,4 % | 2,8 % |
| Sum gjeld | 0 | 272 | 267 |
| Sum driftskostnader | - | 956 | 1 030 |
| Finansresultat | 0 | 0 | −2 |
| Resultat før skatt | 0 | −149 | 28 |
| Anleggsmidler | 0 | 26 | 26 |
| Omløpsmidler | 0 | 153 | 161 |
| Sum eiendeler | 0 | 179 | 186 |
| Egenkapital | 0 | −93 | −80 |
| Kortsiktig gjeld | - | 272 | 267 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Frode Knutsvik: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Lineveien 5, 4310 Hommersåk
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.340 Maler- og glassarbeid
- Etablert: 13.02.2024
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 26.02.2024
- Størrelse: Nr. 1 016 av 1 369 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Håndverkstjenester innen overflatebehandling, samt konsulenttjenester innen farge og interiør, investeringer i verdipapirer og eiendom, samt alt hva hermed står i forbindelse.

## Kunngjøringer

- 23.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000293020&sokeverdi=833033042&spraak=nb)
- 02.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000659522&sokeverdi=833033042&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ITREET AS](https://www.norscout.com/no/company/935188873-itreet-as) | Sandnes | - | 1,61 mill. kr | - |
| [SANDNES MALER SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/929637895-sandnes-maler-service-as) | Sandnes | - | 1,03 mill. kr | −14 % |
| [RECON AS](https://www.norscout.com/no/company/923272968-recon-as) | Sandnes | - | 1,95 mill. kr | +64,9 % |
| [GEB MALERSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/936200230-geb-malerservice-as) | Sandnes | - | 471 852 kr | - |
| [BOGDAN MALER AS](https://www.norscout.com/no/company/930079138-bogdan-maler-as) | Sandnes | - | 2,1 mill. kr | +17,2 % |
| [EXPLORE INNGLASSING AS](https://www.norscout.com/no/company/918824839-explore-innglassing-as) | Sandnes | - | 159 848 kr | −85,4 % |
| [GBM AS](https://www.norscout.com/no/company/933253511-gbm-as) | Sandnes | - | 2,4 mill. kr | +88,7 % |
| [MALER ARILD NJÆRHEIM AS](https://www.norscout.com/no/company/963793251-maler-arild-njaerheim-as) | Sandnes | - | 20 000 kr | - |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/sandnes)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.10.2026.
