---
title: "THORESEN TRAPP OG BYGG AS (833250302): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "THORESEN TRAPP OG BYGG AS i Nes hadde 2,34 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Jørn-Henrik Thoresen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/833250302-thoresen-trapp-og-bygg-as"
---

# THORESEN TRAPP OG BYGG AS

Snekkerarbeid · Nes

- Org.nr: 833 250 302
- Daglig leder: Jørn-Henrik Thoresen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,34 mill. kr (+31 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 31 937 kr (Margin 1,4 %)
- Etablert: 2024

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 2,8 % (svak)
- Likviditet: 1,73 (god). Ned fra 2,13 i 2024
- Soliditet: 43,7 % (meget god). Opp fra 39,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 2,8 % |
| Driftsmargin | 36,5 % | 1,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 1,2 % |
| Likviditetsgrad | 2,13 | 1,73 |
| Soliditet | 39,8 % | 43,7 % |
| Gjeldsgrad | 1,5 | 1,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 786 | 2 340 |
| Driftsresultat | 652 | 32 |
| Årsresultat | 490 | 4 |
| Driftsmargin | 36,5 % | 1,4 % |
| Sum gjeld | 778 | 669 |
| Sum driftskostnader | 1 135 | 2 308 |
| Finansresultat | −24 | −26 |
| Resultat før skatt | 628 | 6 |
| Anleggsmidler | 402 | 537 |
| Omløpsmidler | 890 | 650 |
| Sum eiendeler | 1 292 | 1 187 |
| Egenkapital | 514 | 518 |
| Kortsiktig gjeld | 418 | 376 |
| Langsiktig gjeld | 360 | 293 |

## Ledelse og styre

- Jørn-Henrik Thoresen: Daglig leder og styrets leder
- Linn Thoresen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: c/o Thoresen Trapp og Bygg AS, Hvamsvegen 1601, 1927 Rånåsfoss
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.320 Snekkerarbeid
- Etablert: 12.03.2024
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 09.04.2024
- Regnskapsfører: VORMA ØKONOMI OG REGNSKAP SA
- Størrelse: Nr. 924 av 2 187 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Montasje og snekkertjenester.

## Kunngjøringer

- 23.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000201158&sokeverdi=833250302&spraak=nb)
- 07.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000544790&sokeverdi=833250302&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MØBELVENNER AS](https://www.norscout.com/no/company/918668357-mobelvenner-as) | Nes | - | 2,44 mill. kr | - |
| [VR HÅNDVERK AS](https://www.norscout.com/no/company/832435392-vr-handverk-as) | Nes | - | 1,3 mill. kr | +13,5 % |
| [RBYGG PROSJEKT AS](https://www.norscout.com/no/company/936317553-rbygg-prosjekt-as) | Nes | 5 | 0 kr | - |
| [LIRIO AS](https://www.norscout.com/no/company/930066923-lirio-as) | Nes | - | 1,02 mill. kr | - |
| [A.M BYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/931627902-a-m-bygg-as) | Nes | 5 | 5,22 mill. kr | +88,3 % |
| [SL-MULTISERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/927447444-sl-multiservice-as) | Nes | - | 894 738 kr | −33,1 % |
| [BALKRA AS](https://www.norscout.com/no/company/929474678-balkra-as) | Nes | 5 | 6,89 mill. kr | +67,9 % |
| [BK MONTASJE AS](https://www.norscout.com/no/company/832574732-bk-montasje-as) | Nes | - | 768 825 kr | - |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
