---
title: "RINGSTAD AUTOMASJON AS (833714732): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RINGSTAD AUTOMASJON AS i Levanger hadde 1,89 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Odin Ringstad. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/833714732-ringstad-automasjon-as"
---

# RINGSTAD AUTOMASJON AS

Annen teknisk konsulentvirksomhet · Levanger

- Org.nr: 833 714 732
- Daglig leder: Odin Ringstad (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,89 mill. kr (−3,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 87 340 kr (Margin 4,6 %)
- Etablert: 2024

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 2,72 (meget god). Opp fra 1,56 i 2024
- Soliditet: 63,6 % (meget god). Opp fra 36,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: |
| Driftsmargin | 15,8 % | 4,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 28,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,56 | 2,72 |
| Soliditet | 36,6 % | 63,6 % |
| Gjeldsgrad | 1,7 | 0,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 965 | 1 888 |
| Driftsresultat | 310 | 87 |
| Årsresultat | 242 | 67 |
| Driftsmargin | 15,8 % | 4,6 % |
| Sum gjeld | 471 | 194 |
| Sum driftskostnader | 1 655 | 1 801 |
| Finansresultat | −1 | −2 |
| Resultat før skatt | 310 | 86 |
| Anleggsmidler | 14 | 11 |
| Omløpsmidler | 729 | 522 |
| Sum eiendeler | 743 | 533 |
| Egenkapital | 272 | 339 |
| Kortsiktig gjeld | 468 | 192 |
| Langsiktig gjeld | 3 | 2 |

## Ledelse og styre

- Odin Ringstad: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Gamle Kongeveg Sør 318, 7623 Ronglan
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 71.129 Annen teknisk konsulentvirksomhet
- Etablert: 17.06.2024
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2024
- Regnskapsfører: [NLR REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/833028812-nlr-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 2 485 av 5 674 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Oppbygging, salg og service av styresystemer innen industri og landbruk, kjøp og salg av komponenter innen samme bransjer, samt annen virksomhet som naturlig hører inn under dette.

## Kunngjøringer

- 24.02.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000077575&sokeverdi=833714732&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TECH NORDIC AS](https://www.norscout.com/no/company/923414738-tech-nordic-as) | Levanger | - | 2,17 mill. kr | +111,9 % |
| [IOT2B CONSULT AS](https://www.norscout.com/no/company/934195523-iot2b-consult-as) | Levanger | - | 186 945 kr | - |
| [CARJAM CONSULTING AS](https://www.norscout.com/no/company/998612195-carjam-consulting-as) | Levanger | - | 3,69 mill. kr | +12,3 % |
| [OCEAN-POWER AS](https://www.norscout.com/no/company/928667014-ocean-power-as) | Levanger | - | 160 000 kr | - |
| [MIDT NORSK RØRINSPEKSJON AS](https://www.norscout.com/no/company/930724041-midt-norsk-rorinspeksjon-as) | Levanger | - | 6,12 mill. kr | +27,1 % |
| [PROMIDT AS](https://www.norscout.com/no/company/913308298-promidt-as) | Levanger | - | 0 kr | - |
| [STAMFIBER AS](https://www.norscout.com/no/company/999104770-stamfiber-as) | Levanger | - | 11,1 mill. kr | +5,1 % |
| [AQUASECURE AS](https://www.norscout.com/no/company/916628870-aquasecure-as) | Levanger | - | 0 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.10.2026.
