---
title: "YOUNAN HOLDING AS (833826832): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "YOUNAN HOLDING AS i Eidsvoll hadde 163 998 kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/833826832-younan-holding-as"
---

# YOUNAN HOLDING AS

Detaljhandel med medisinske og ortopediske artikler · Eidsvoll

- Org.nr: 833 826 832
- Styreleder: Sarkis Vahan Younan

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 163 998 kr
- Driftsresultat 2025: 135 737 kr (Margin 82,8 %)
- Etablert: 2024

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 18,3 % (meget god)
- Likviditet: 0,12 (ikke tilfredsstillende). Opp fra 0,00 i 2024
- Soliditet: 12,7 % (tilfredsstillende). Opp fra 3,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 18,3 % |
| Driftsmargin | - | 82,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 159,3 % |
| Likviditetsgrad | 0,00 | 0,12 |
| Soliditet | 3,2 % | 12,7 % |
| Gjeldsgrad | 30,4 | 6,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 0 | 164 |
| Driftsresultat | −8 | 136 |
| Årsresultat | −8 | 78 |
| Driftsmargin | - | 82,8 % |
| Sum gjeld | 678 | 684 |
| Sum driftskostnader | 8 | 28 |
| Finansresultat | 0 | −38 |
| Resultat før skatt | −8 | 97 |
| Anleggsmidler | 700 | 700 |
| Omløpsmidler | 0 | 84 |
| Sum eiendeler | 700 | 784 |
| Egenkapital | 22 | 100 |
| Kortsiktig gjeld | 678 | 684 |
| Langsiktig gjeld | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Sarkis Vahan Younan: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Fransstuvegen 31H, 2074 Eidsvoll Verk
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.740 Detaljhandel med medisinske og ortopediske artikler
- Etablert: 17.07.2024
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Regnskapsfører: [TALLENT AS](https://www.norscout.com/no/company/987612479-tallent-as)
- Størrelse: Nr. 461 av 489 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investere i, eie, forvalte og selge andeler i andre selskaper, samt å utøve aktiviteter som er komplementære til disse, inkludert, men ikke begrenset til, finansiell rådgivning og forvaltning.

## Siste endringer

- 15.09.2025: Næringskode endret

## Kunngjøringer

- 04.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000492969&sokeverdi=833826832&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ARCUS VITA AS](https://www.norscout.com/no/company/992145870-arcus-vita-as) | Eidsvoll | - | 5,5 mill. kr | +16,6 % |
| [SINDSEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/992081384-sindsen-holding-as) | Eidsvoll | - | 86 133 kr | - |
| [RÅHOLT OPTIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/937993641-raholt-optikk-as) | Eidsvoll | 5 | - | - |
| [SUNDET OPTIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/884397472-sundet-optikk-as) | Eidsvoll | - | 12 188 kr | - |
| [C OPTIKK EIDSVOLL AS](https://www.norscout.com/no/company/913006860-c-optikk-eidsvoll-as) | Eidsvoll | 5 | 7,69 mill. kr | +3,8 % |
| [EIDSVOLL OPTIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/992117583-eidsvoll-optikk-as) | Eidsvoll | 6 | 7,88 mill. kr | +9,4 % |
| [MALERGUTTA OG FRØKEN PERSTUEN AS](https://www.norscout.com/no/company/914073731-malergutta-og-froken-perstuen-as) | Eidsvoll | - | 214 000 kr | - |
| [AUDIO TECH AS](https://www.norscout.com/no/company/920930476-audio-tech-as) | Eidsvoll | - | 149 456 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.10.2026.
