---
title: "I P HUSE AS (834432382): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "I P HUSE AS i Ålesund hadde 282 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 108 ansatte. Daglig leder er Morten Andreas Hopland. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/834432382-i-p-huse-as"
---

# I P HUSE AS

Produksjon av løfte- og håndteringsutstyr · Ålesund · Etablert 1983

- Org.nr: 834 432 382
- Telefon: 992 76 000
- E-post: iph@iphuse.no
- Nettsted: [iphuse.no](https://iphuse.no)
- Daglig leder: Morten Andreas Hopland

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 282 mill. kr (+16,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 30 mill. kr (Margin 10,7 %)
- Ansatte: 108 (Ned fra 111 i desember 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 108
- november 2025: 110
- desember 2025: 111
- februar 2026: 112
- mars 2026: 111
- mai 2026: 110
- juli 2026: 113
- oktober 2026: 108

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 6,82 (meget god). Ned fra 7,81 i 2024
- Soliditet: 88,1 % (meget god). Ned fra 90,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −4,7 % | 5,0 % | 6,4 % | - |
| Driftsmargin | −11,9 % | −12,4 % | 2,9 % | 9,2 % | 10,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −5,2 % | 3,2 % | 6,3 % | 8,3 % |
| Likviditetsgrad | - | 7,86 | 6,51 | 7,81 | 6,82 |
| Soliditet | 93,7 % | 90,4 % | 90,1 % | 90,3 % | 88,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 158 378 | 212 742 | 292 884 | 242 028 | 281 503 |
| Driftsresultat | −18 890 | −26 356 | 8 574 | 22 320 | 30 004 |
| Årsresultat | −11 060 | −16 857 | 10 960 | 21 338 | 29 599 |
| Driftsmargin | −11,9 % | −12,4 % | 2,9 % | 9,2 % | 10,7 % |
| Sum gjeld | 29 216 | 43 908 | 46 628 | 48 203 | 63 290 |
| Sum driftskostnader | 177 267 | - | 284 309 | 219 708 | 251 500 |
| Finansresultat | 4 342 | - | 4 967 | 5 054 | 7 991 |
| Resultat før skatt | - | −22 097 | 13 541 | 27 373 | 37 994 |
| Anleggsmidler | 115 337 | 113 544 | 169 334 | 119 300 | 99 064 |
| Omløpsmidler | - | 345 011 | 303 551 | 376 499 | 431 421 |
| Sum eiendeler | 460 721 | 458 555 | 472 885 | 495 798 | 530 485 |
| Egenkapital | 431 505 | 414 648 | 426 257 | 447 595 | 467 194 |
| Kortsiktig gjeld | - | 43 908 | 46 628 | 48 203 | 63 290 |
| Langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Morten Andreas Hopland: Daglig leder
- Kjell Hollen: Styrets leder
- Ingvild Vartdal: Styremedlem
- Inge Huse: Styremedlem
- Olav Vikebakk: Styremedlem
- Maria Huse: Styremedlem
- Paul Ingebrigt Huse: Varamedlem
- Una Huse: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Industrivegen 11, 6296 Harøy
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 28.220 Produksjon av løfte- og håndteringsutstyr
- Etablert: 01.07.1983
- Aksjekapital: 105 808 680 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.1983
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 8 av 70 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å drive mekanisk produksjon og handel og hva der- med står i forbindelse. Selskapet skal gjennom aksjeinnskudd eller på annen måte også kunne delta i eller være interessert i andre selskap med øko- nomisk formål.

## Siste endringer

- 05.10.2026: Revisor endret
- 15.07.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 05.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000775153&sokeverdi=834432382&spraak=nb)
- 15.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000551556&sokeverdi=834432382&spraak=nb)
- 13.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000537867&sokeverdi=834432382&spraak=nb)
- 31.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000652887&sokeverdi=834432382&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 05.12.2025: Tilskudd fra ENOVA SF, 4 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SOLWR ROBOTICS AS](https://www.norscout.com/no/company/917332878-solwr-robotics-as) | Ålesund | 44 | 28,5 mill. kr | −11,3 % |
| [SPERRE AIR POWER AS](https://www.norscout.com/no/company/961479142-sperre-air-power-as) | Ålesund | 113 | 846 mill. kr | +16,6 % |
| [EFFEE AS](https://www.norscout.com/no/company/935249716-effee-as) | Ålesund | 73 | 118 mill. kr | - |
| [LAADER BERG AS](https://www.norscout.com/no/company/925677701-laader-berg-as) | Ålesund | 49 | 158 mill. kr | +36,2 % |
| [PROSESS INDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/926629115-prosess-industri-as) | Ålesund | 24 | 74,5 mill. kr | +52,1 % |
| [UNDERTUN INDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/971000449-undertun-industri-as) | Ålesund | 21 | 45,6 mill. kr | −23,4 % |
| [VOLF AS](https://www.norscout.com/no/company/979943377-volf-as) | Ålesund | 19 | 33,9 mill. kr | +7,8 % |
| [TYO AUTOMATION ÅLESUND AS](https://www.norscout.com/no/company/990586330-tyo-automation-alesund-as) | Ålesund | 17 | 90,1 mill. kr | +102,7 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Ålesund](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/alesund)
- [Helsebedrifter i Ålesund](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/alesund)
- [Byggfirmaer i Ålesund](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/alesund)
- [Transportbedrifter i Ålesund](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/alesund)
- [IT-selskaper i Ålesund](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/alesund)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Ålesund](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/alesund)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
