---
title: "NIRAS AS (836938062): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NIRAS AS i Midt-Telemark hadde 89,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 32 ansatte. Daglig leder er Arild Håkonsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/836938062-niras-as"
---

# NIRAS AS

Produksjon av rør, rørdeler og andre hule konstruksjoner av stål · Midt-Telemark · Etablert 1985

- Org.nr: 836 938 062
- Telefon: 35 06 13 10
- E-post: niras@online.no
- Nettsted: [niras.no](https://www.niras.no)
- Daglig leder: Arild Håkonsen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 89,2 mill. kr (+6,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 18,8 mill. kr (Margin 21,1 %)
- Ansatte: 32

## Ansatte

- januar 2026: 30
- april 2026: 31
- juni 2026: 30
- september 2026: 31
- oktober 2026: 32

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 21,2 % (meget god). Ned fra 29,6 % i 2024
- Likviditet: 1,69 (god). Opp fra 1,45 i 2024
- Soliditet: 54,1 % (meget god). Opp fra 45,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −5,1 % | 7,7 % | 29,6 % | 21,2 % |
| Driftsmargin | −12,1 % | −6,7 % | 8,1 % | 27,2 % | 21,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −11,3 % | 9,4 % | 54,4 % | 40,3 % |
| Likviditetsgrad | 1,48 | 1,02 | 1,22 | 1,45 | 1,69 |
| Soliditet | 59,4 % | 61,5 % | 60,6 % | 45,6 % | 54,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,7 | 0,6 | 0,7 | 1,2 | 0,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 42 593 | 47 601 | 53 749 | 84 036 | 89 214 |
| Driftsresultat | −5 169 | −3 198 | 4 361 | 22 844 | 18 787 |
| Årsresultat | −3 837 | −2 609 | 2 880 | 17 252 | 14 412 |
| Driftsmargin | −12,1 % | −6,7 % | 8,1 % | 27,2 % | 21,1 % |
| Sum gjeld | 25 039 | 21 311 | 23 971 | 51 526 | 39 476 |
| Sum driftskostnader | - | - | 49 388 | 61 192 | 70 427 |
| Finansresultat | - | - | −1 036 | −1 108 | −745 |
| Resultat før skatt | −5 426 | −3 978 | 3 325 | 21 736 | 18 042 |
| Anleggsmidler | 36 890 | 37 774 | 35 088 | 38 685 | 39 241 |
| Omløpsmidler | 24 731 | 17 510 | 25 736 | 55 945 | 46 752 |
| Sum eiendeler | 61 621 | 55 284 | 60 824 | 94 631 | 85 993 |
| Egenkapital | 36 582 | 33 973 | 36 853 | 43 105 | 46 517 |
| Kortsiktig gjeld | 16 703 | 17 128 | 21 117 | 38 658 | 27 716 |
| Langsiktig gjeld | 8 335 | 4 183 | 2 854 | 12 867 | - |

## Ledelse og styre

- Arild Håkonsen: Daglig leder
- Thomas Larsen: Styrets leder
- Vigbjørn Lie: Styremedlem
- Rune Kyvik: Styremedlem
- Olav Sunde: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Bø Industriområde 2, Sandavegen 17, 3802 Bø i Telemark
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 24.200 Produksjon av rør, rørdeler og andre hule konstruksjoner av stål
- Etablert: 01.03.1985
- Tidligere navn: NORSK INDUKSJONSRØRBØYING AS (1995 til 2013)
- Aksjekapital: 1 150 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.1985
- Revisor: [REVISJONSSELSKAPET AS](https://www.norscout.com/no/company/974481596-revisjonsselskapet-as)
- Størrelse: Nr. 3 av 19 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handel og produksjon og det som herved står i forbindelse, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.

## Kunngjøringer

- 22.10.2026: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000813204&sokeverdi=836938062&spraak=nb)
- 03.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000342726&sokeverdi=836938062&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 19.12.2022: Tilskudd fra ENOVA SF, 2,25 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NIRAS HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/989213083-niras-holding-as) | Midt-Telemark | - | 3,03 mill. kr | +2,2 % |
| [FJORDPIPE AS](https://www.norscout.com/no/company/992137266-fjordpipe-as) | Kinn | 34 | 83,8 mill. kr | −4,6 % |
| [BT RØRSYSTEM PRODUKSJON AS](https://www.norscout.com/no/company/970980792-bt-rorsystem-produksjon-as) | Sarpsborg | 32 | 84 mill. kr | −19,2 % |
| [FJORDPIPE PRODUCTION AS](https://www.norscout.com/no/company/919781297-fjordpipe-production-as) | Kinn | 58 | 57,5 mill. kr | +11,7 % |
| [FABTECH AS](https://www.norscout.com/no/company/917749167-fabtech-as) | Øygarden | 32 | 70 mill. kr | +0,6 % |
| [I O S TUBULAR MANAGEMENT AS](https://www.norscout.com/no/company/971056606-i-o-s-tubular-management-as) | Sola | 75 | 217 mill. kr | +26,8 % |
| [RUSTFRI SPESIAL PRODUKSJON AS](https://www.norscout.com/no/company/994455729-rustfri-spesial-produksjon-as) | Skien | 22 | 32 mill. kr | −2,0 % |
| [NOR-SHUNT AS](https://www.norscout.com/no/company/983525172-nor-shunt-as) | Tvedestrand | 15 | 21,8 mill. kr | +8,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
