---
title: "TONNES SNEKKERI AS (843517072): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "TONNES SNEKKERI AS i Lurøy hadde 2,72 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Karl Harry Arntzen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/843517072-tonnes-snekkeri-as"
---

# TONNES SNEKKERI AS

Produksjon av dører og vinduer i tre · Lurøy

- Org.nr: 843 517 072
- Telefon: 75 09 19 70
- Daglig leder: Karl Harry Arntzen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,72 mill. kr (+23,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −522 706 kr (Margin −19,2 %)
- Etablert: 1987

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −24,4 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 4,8 % i 2024
- Likviditet: 1,12 (tilfredsstillende). Ned fra 1,38 i 2024
- Soliditet: 23,6 % (god). Ned fra 38,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 7,8 % | −12,6 % | 4,8 % | −24,4 % |
| Driftsmargin | 1,4 % | 5,6 % | −21,4 % | 5,9 % | −19,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −40,4 % | 14,6 % | −76,7 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,23 | 1,38 | 1,12 |
| Soliditet | 24,7 % | 34,7 % | 27,8 % | 38,0 % | 23,6 % |
| Gjeldsgrad | 3,0 | 1,9 | 2,6 | 1,6 | 3,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 7 043 | 5 193 | 1 926 | 2 212 | 2 724 |
| Driftsresultat | 96 | 288 | −412 | 130 | −523 |
| Årsresultat | 95 | 284 | −415 | 129 | −526 |
| Driftsmargin | 1,4 % | 5,6 % | −21,4 % | 5,9 % | −19,2 % |
| Sum gjeld | 2 898 | 2 324 | 2 129 | 1 545 | 1 368 |
| Sum driftskostnader | 6 947 | 4 905 | - | 2 082 | 3 247 |
| Finansresultat | −1 | −5 | - | −1 | −3 |
| Resultat før skatt | - | - | −415 | 129 | −526 |
| Anleggsmidler | 331 | 539 | 368 | 397 | 295 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 580 | 2 096 | 1 496 |
| Sum eiendeler | 3 849 | 3 559 | 2 948 | 2 493 | 1 791 |
| Egenkapital | 951 | 1 234 | 819 | 948 | 422 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 099 | 1 515 | 1 338 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 30 | 30 | 30 |

## Ledelse og styre

- Karl Harry Arntzen: Daglig leder og styrets leder
- Olga Kristine Arntzen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: 8750 Tonnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 16.250 Produksjon av dører og vinduer i tre
- Etablert: 02.01.1987
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1987
- Regnskapsfører: [AIDER AS](https://www.norscout.com/no/company/922633452-aider-as)
- Størrelse: Nr. 72 av 103 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og salg av trevarer og hva som hermed står i forbindelse, herunder å delta i andre sel- skaper med lignende virksomhet.

## Siste endringer

- 03.02.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 14.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000545307&sokeverdi=843517072&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TONNES HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/989070665-tonnes-holding-as) | Lurøy | - | - | - |
| [Snekkerfabrikken A/S](https://www.norscout.com/no/company/946277878-snekkerfabrikken-a-s) | Lurøy | 5 | 7,24 mill. kr | +14,3 % |
| [Giskegjerde & Furnes AS](https://www.norscout.com/no/company/939310835-giskegjerde-furnes-as) | Giske | - | 3,06 mill. kr | +4,8 % |
| [SAXI INDUSTRIER AS](https://www.norscout.com/no/company/911352044-saxi-industrier-as) | Øvre Eiker | - | 2,71 mill. kr | +7,3 % |
| [HOVIN TREVARE & JESSHEIM GLASSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/980786358-hovin-trevare-jessheim-glasservice-as) | Ullensaker | - | 3,56 mill. kr | −4,4 % |
| [REINTONS TREVAREFABRIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/918413812-reintons-trevarefabrikk-as) | Hol | - | 2,67 mill. kr | −5,7 % |
| [FJORDGLAS EIGEDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/968932772-fjordglas-eigedom-as) | Luster | - | 3,6 mill. kr | 0,0 % |
| [FJERDINGSTAD EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/911689766-fjerdingstad-eiendom-as) | Øvre Eiker | - | 2,39 mill. kr | +10,6 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.07.2026.
