---
title: "MUNKEN AS (844163762): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MUNKEN AS i Stavanger hadde 6,04 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 9 ansatte. Daglig leder er Per Sverre Hagen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/844163762-munken-as"
---

# MUNKEN AS

Drift av barer · Stavanger · Etablert 1987

- Org.nr: 844 163 762
- Telefon: 51 89 60 11
- Daglig leder: Per Sverre Hagen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 6,04 mill. kr (+10,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 720 996 kr (Margin 11,9 %)
- Ansatte: 9

## Ansatte

- februar 2026: 10
- juli 2026: 9

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 1,02 (tilfredsstillende). Opp fra 1,01 i 2024
- Soliditet: 7,9 % (svak). Ned fra 9,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | 44,7 % | - |
| Driftsmargin | 5,1 % | 6,1 % | 4,0 % | 10,5 % | 11,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 52,7 % | 320,7 % | 665,4 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,13 | 1,01 | 1,02 |
| Soliditet | 35,7 % | 48,7 % | 18,5 % | 9,2 % | 7,9 % |
| Gjeldsgrad | 1,8 | 1,1 | 4,4 | 9,9 | 11,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 3 068 | 4 509 | 4 887 | 5 472 | 6 037 |
| Driftsresultat | 156 | 273 | 194 | 572 | 721 |
| Årsresultat | 115 | 238 | 151 | 446 | 561 |
| Driftsmargin | 5,1 % | 6,1 % | 4,0 % | 10,5 % | 11,9 % |
| Sum gjeld | 459 | 519 | 1 059 | 1 145 | 1 163 |
| Sum driftskostnader | 2 912 | 4 236 | 4 693 | 4 900 | 5 316 |
| Finansresultat | −2 | −1 | 0 | −1 | −2 |
| Resultat før skatt | - | - | 193 | 572 | 719 |
| Anleggsmidler | 19 | 86 | 103 | 107 | 74 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 197 | 1 155 | 1 189 |
| Sum eiendeler | 714 | 1 012 | 1 300 | 1 262 | 1 263 |
| Egenkapital | 255 | 493 | 240 | 116 | 100 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 059 | 1 145 | 1 163 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Per Sverre Hagen: Daglig leder og styremedlem
- Atle Fylling: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Prostebakken 2, 4006 Stavanger
- Postadresse: Auglendsveien 59, 4019 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 56.300 Drift av barer
- Etablert: 01.08.1987
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2005
- Regnskapsfører: [RELEVANT REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/919828129-relevant-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 213 av 518 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Eie og drive serveringsstedet "Munken" i under- etasjen i eiendommen Kirkeg 12, 4006 Stavanger.

## Kunngjøringer

- 23.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000201195&sokeverdi=844163762&spraak=nb)
- 12.02.2026: [Signatur](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000053924&sokeverdi=844163762&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [KOZERIET AS](https://www.norscout.com/no/company/913332083-kozeriet-as) | Stavanger | 11 | 2,09 mill. kr | +15,5 % |
| [MUSIKKSTUEN AS](https://www.norscout.com/no/company/922159386-musikkstuen-as) | Stavanger | 8 | 6,44 mill. kr | +12,2 % |
| [GALEIEN DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/921187386-galeien-drift-as) | Stavanger | 12 | 1,49 mill. kr | −28,3 % |
| [PALMEN BAR AS](https://www.norscout.com/no/company/835011712-palmen-bar-as) | Stavanger | 8 | 1,89 mill. kr | - |
| [NORVALD VINBAR AS](https://www.norscout.com/no/company/927700417-norvald-vinbar-as) | Stavanger | 12 | 10,2 mill. kr | −3,3 % |
| [SKAGEN21 AS](https://www.norscout.com/no/company/933100324-skagen21-as) | Stavanger | 7 | 751 059 kr | −39 % |
| [BRIAN BORU STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/831836792-brian-boru-stavanger-as) | Stavanger | 13 | 5,81 mill. kr | +9,5 % |
| [BLYGEHARRY AS](https://www.norscout.com/no/company/919505435-blygeharry-as) | Stavanger | 6 | 1,5 mill. kr | −7,4 % |

## Bedriftslister

- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/kristiansand)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 16.07.2026.
