---
title: "SVEN KVIA AS (845933162): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SVEN KVIA AS i Sola hadde 589 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 83 ansatte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/845933162-sven-kvia-as"
---

# SVEN KVIA AS

Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Sola · Etablert 1987

- Org.nr: 845 933 162
- Telefon: 51 60 93 00
- E-post: firmapost@kvia.no
- Nettsted: [kvia.no](https://www.kvia.no)
- Styreleder: Ådne Egil Berge

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 589 mill. kr (−2,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 7,53 mill. kr (Margin 1,3 %)
- Ansatte: 83 (Ned fra 92 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 95
- oktober 2025: 93
- november 2025: 92
- januar 2026: 89
- februar 2026: 88
- april 2026: 89
- mai 2026: 90
- juni 2026: 89
- august 2026: 91
- september 2026: 92
- oktober 2026: 83

### Per sted

- Stavanger: 83 ansatte · 2 avdelinger
- Lyngdal: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 6,6 % (tilfredsstillende). Ned fra 12,9 % i 2024
- Likviditet: 1,17 (tilfredsstillende). Opp fra 1,15 i 2024
- Soliditet: 20,0 % (god). Ned fra 20,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 16,5 % | 9,7 % | 12,9 % | 6,6 % |
| Driftsmargin | 2,3 % | 3,0 % | 2,0 % | 2,5 % | 1,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 55,5 % | 19,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,16 | 1,12 | 1,14 | 1,15 | 1,17 |
| Soliditet | 20,0 % | - | 20,0 % | 20,1 % | 20,0 % |
| Gjeldsgrad | 4,0 | - | 4,0 | 4,0 | 4,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 610 561 | 638 790 | 537 967 | 601 919 | 588 784 |
| Driftsresultat | 13 810 | 18 852 | 10 802 | 15 064 | 7 535 |
| Årsresultat | 9 974 | 14 196 | 6 460 | 10 171 | 3 466 |
| Driftsmargin | 2,3 % | 3,0 % | 2,0 % | 2,5 % | 1,3 % |
| Sum gjeld | 104 736 | 83 700 | 96 017 | 92 786 | 92 954 |
| Sum driftskostnader | - | - | 527 164 | 586 855 | 581 249 |
| Finansresultat | - | - | −2 436 | −1 918 | −2 995 |
| Resultat før skatt | 12 829 | 18 155 | 8 366 | 13 146 | 4 540 |
| Anleggsmidler | 17 775 | 15 314 | 14 773 | 14 600 | 12 981 |
| Omløpsmidler | 113 142 | 90 887 | 105 290 | 101 483 | 103 225 |
| Sum eiendeler | 130 917 | 106 200 | 120 063 | 116 083 | 116 206 |
| Egenkapital | 26 181 | - | 24 046 | 23 297 | 23 253 |
| Kortsiktig gjeld | 97 797 | 80 975 | 92 472 | 87 961 | 87 954 |
| Langsiktig gjeld | 6 939 | 2 725 | 3 545 | 4 825 | 5 000 |

## Ledelse og styre

- Ådne Egil Berge: Styrets leder
- Roald Almås: Styremedlem
- Gudmund Jonny Knutsen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Moseidsletta 114, 4033 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 95.310 Reparasjon og vedlikehold av motorvogner
- Etablert: 01.09.1987
- Aksjekapital: 1 125 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.1988
- Revisor: [TELL NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/834836912-tell-norge-as)
- Størrelse: Nr. 57 av 2 969 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handel med biler og annen virksomhet som har sammenheng med dette.

## Siste endringer

- 04.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 30.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000629436&sokeverdi=845933162&spraak=nb)
- 13.11.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000833570&sokeverdi=845933162&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 17.04.2020: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 15 mill. kr
- 15.04.2020: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 15 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HELLESTØ KAROSSERI AS](https://www.norscout.com/no/company/885785492-hellesto-karosseri-as) | Sola | 29 | 68,6 mill. kr | +15,3 % |
| [JÆREN STORBIL SENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/986348670-jaeren-storbil-senter-as) | Sola | 25 | 63,3 mill. kr | −11,1 % |
| [TSS VERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/920283187-tss-verksted-as) | Sola | 15 | 21,9 mill. kr | +8,1 % |
| [SOLA AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/995926628-sola-auto-as) | Sola | 10 | 18 mill. kr | +17,1 % |
| [RUYTERS PREMIUM CAR CARE AS](https://www.norscout.com/no/company/831848162-ruyters-premium-car-care-as) | Sola | 10 | 6,75 mill. kr | +102,1 % |
| [FLY AND SHINE DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/919084774-fly-and-shine-drift-as) | Sola | 6 | 3,34 mill. kr | +10,1 % |
| [FLY'N SHINE EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/918925554-fly-n-shine-eiendom-as) | Sola | - | 1,39 mill. kr | −20,3 % |
| [ELONSA BILVERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/935373581-elonsa-bilverksted-as) | Sola | - | 861 649 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
