---
title: "NYDALS MASKINSTASJON AS (853097012): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NYDALS MASKINSTASJON AS i Harstad hadde 60,6 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 23 ansatte. Daglig leder er Svein Nydal. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/853097012-nydals-maskinstasjon-as"
---

# NYDALS MASKINSTASJON AS

Grunnarbeid · Harstad · Etablert 1989

- Org.nr: 853 097 012
- Telefon: 77 04 10 90
- Nettsted: [nydals.no](https://nydals.no)
- Daglig leder: Svein Nydal (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 60,6 mill. kr (+9,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −1,63 mill. kr (Margin −2,7 %)
- Ansatte: 23 (Ned fra 31 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 35
- oktober 2025: 30
- desember 2025: 31
- januar 2026: 27
- april 2026: 28
- mai 2026: 27
- juli 2026: 29
- august 2026: 27
- september 2026: 22
- oktober 2026: 23

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −3,6 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 1,5 % i 2024
- Likviditet: 0,69 (svak). Ned fra 0,90 i 2024
- Soliditet: 9,8 % (svak). Ned fra 15,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 4,9 % | 4,7 % | 1,5 % | −3,6 % |
| Driftsmargin | 3,5 % | 3,1 % | 3,1 % | 1,0 % | −2,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 9,2 % | 0,0 % | −12,3 % | −67,3 % |
| Likviditetsgrad | 1,07 | 1,03 | 0,95 | 0,90 | 0,69 |
| Soliditet | 26,2 % | 27,0 % | 21,8 % | 15,0 % | 9,8 % |
| Gjeldsgrad | 2,8 | 2,7 | 3,6 | 5,7 | 9,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 33 367 | 44 873 | 47 569 | 55 338 | 60 608 |
| Driftsresultat | 1 163 | 1 403 | 1 494 | 534 | −1 632 |
| Årsresultat | 273 | 560 | 2 | −718 | −2 968 |
| Driftsmargin | 3,5 % | 3,1 % | 3,1 % | 1,0 % | −2,7 % |
| Sum gjeld | 21 129 | 21 796 | 28 103 | 40 358 | 38 552 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 54 804 | 62 240 |
| Finansresultat | - | - | - | −1 454 | −2 174 |
| Resultat før skatt | 351 | 718 | 1 | −920 | −3 806 |
| Anleggsmidler | 18 616 | 16 201 | 26 763 | 35 007 | 29 609 |
| Omløpsmidler | 10 005 | 13 646 | 9 194 | 12 487 | 13 111 |
| Sum eiendeler | 28 621 | 29 847 | 35 957 | 47 494 | 42 720 |
| Egenkapital | 7 492 | 8 052 | 7 853 | 7 136 | 4 167 |
| Kortsiktig gjeld | 9 311 | 13 265 | 9 725 | 13 906 | 18 901 |
| Langsiktig gjeld | 11 818 | 8 530 | 18 379 | 26 452 | - |

## Ledelse og styre

- Svein Nydal: Daglig leder og styrets leder
- Eivind Nydal: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Kilhusveien 200, 9402 Harstad
- Postadresse: Postboks 5475 Bergseng, 9496 Harstad
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.120 Grunnarbeid
- Etablert: 10.04.1989
- Aksjekapital: 360 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1989
- Revisor: [REVIGO AS](https://www.norscout.com/no/company/972415790-revigo-as)
- Regnskapsfører: [TØCO A/S](https://www.norscout.com/no/company/946037230-toco-a-s)
- Størrelse: Nr. 266 av 4 703 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive som maskinentreprenør og oppgaver som står i forbindelse med dette herunder deltakelse i andre selskaper.

## Siste endringer

- 31.08.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 29.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000622728&sokeverdi=853097012&spraak=nb)
- 01.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000505423&sokeverdi=853097012&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BRØDRENE KILLI AS](https://www.norscout.com/no/company/981958586-brodrene-killi-as) | Harstad | 31 | 73,4 mill. kr | −4,7 % |
| [THORALF ROGNLI AS](https://www.norscout.com/no/company/925345660-thoralf-rognli-as) | Harstad | 17 | 13,3 mill. kr | +40,2 % |
| [SÆTERÅSEN MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/998635683-saeterasen-maskin-as) | Harstad | 35 | 68,9 mill. kr | +2,3 % |
| [PERTENTA AS](https://www.norscout.com/no/company/926716352-pertenta-as) | Harstad | 13 | 23 mill. kr | +29,8 % |
| [HARSTAD MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/914329671-harstad-maskin-as) | Harstad | 53 | 195 mill. kr | +8,4 % |
| [BENDIKTSEN MASKIN OG TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/998326362-bendiktsen-maskin-og-transport-as) | Harstad | 12 | 10,7 mill. kr | +64,7 % |
| [HARSTAD DRIFT & SERVICEPARTNER AS](https://www.norscout.com/no/company/912027155-harstad-drift-servicepartner-as) | Harstad | 9 | 7,33 mill. kr | −15,6 % |
| [ST MASKIN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/928201562-st-maskin-holding-as) | Harstad | 9 | 4,35 mill. kr | +9,1 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
