---
title: "KOM OG DANS AS (853267112): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "KOM OG DANS AS i Hamar hadde 4,56 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 21 ansatte. Daglig leder er Johan Fasting. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/853267112-kom-og-dans-as"
---

# KOM OG DANS AS

Annen undervisning innenfor kultur · Hamar · Etablert 1989

Morselskap for 1 selskap

- Org.nr: 853 267 112
- Telefon: 62 54 00 00
- Daglig leder: Johan Fasting (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 4,56 mill. kr (+20,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,41 mill. kr (Margin 31 %)
- Ansatte: 21

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 25,1 % (meget god)
- Likviditet: 4,34 (meget god). Opp fra 3,42 i 2024
- Soliditet: 77,4 % (meget god). Opp fra 71,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | - | 25,1 % |
| Driftsmargin | −22,5 % | 33,7 % | 14,1 % | 23,9 % | 31,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 27,5 % | 33,6 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,83 | 3,42 | 4,34 |
| Soliditet | - | - | 65,8 % | 71,5 % | 77,4 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,5 | 0,4 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 390 | 2 720 | 3 464 | 3 790 | 4 561 |
| Driftsresultat | −313 | 916 | 490 | 904 | 1 414 |
| Årsresultat | −213 | 904 | 291 | 723 | 1 151 |
| Driftsmargin | −22,5 % | 33,7 % | 14,1 % | 23,9 % | 31 % |
| Sum gjeld | - | - | 1 507 | 1 447 | 1 395 |
| Sum driftskostnader | 1 703 | 1 804 | - | 2 886 | - |
| Finansresultat | 100 | 0 | - | −4 | - |
| Resultat før skatt | - | - | 490 | 900 | 1 414 |
| Anleggsmidler | - | - | 140 | 126 | 114 |
| Omløpsmidler | - | - | 4 271 | 4 948 | 6 059 |
| Sum eiendeler | - | - | 4 411 | 5 074 | 6 173 |
| Egenkapital | - | - | 2 904 | 3 627 | 4 778 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 507 | 1 447 | 1 395 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Konsern

2 selskaper.

- KOM OG DANS AS (Denne bedriften)
  - [PROSJEKT KOD AS](https://www.norscout.com/no/company/953266970-prosjekt-kod-as)

## Ledelse og styre

- Johan Fasting: Daglig leder og styrets leder
- Dag-Sverre Fasting: Styremedlem
- Sidsel Fasting: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: c/o Tore S. Sørensen, Gåsbuvegen 1045, 2323 Ingeberg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 85.529 Annen undervisning innenfor kultur
- Etablert: 09.10.1989
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [LOKAL REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/982122333-lokal-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 22 av 168 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Minske rusmiddelforbruk i norske festmiljøer ved å fremme folkelige samværsdanser. Endre holdning til bruk av rusmidler i fest- miljøer. Gi tilbud om fysisk fostring gjennom folkelige samværsdanser. Økt aktivitet og viten om folkelig samværsdans som kulturfenomen i en total sammenheng.

## Kunngjøringer

- 22.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000707744&sokeverdi=853267112&spraak=nb)
- 04.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000666835&sokeverdi=853267112&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [PS:DANS AS](https://www.norscout.com/no/company/912174441-ps-dans-as) | Hamar | 32 | 6,37 mill. kr | +8,7 % |
| [POLEFITNESS HAMAR AS](https://www.norscout.com/no/company/824766762-polefitness-hamar-as) | Hamar | - | 622 222 kr | - |
| [NERBY AS](https://www.norscout.com/no/company/993855669-nerby-as) | Hamar | 28 | 14,2 mill. kr | +7,1 % |
| [NORSVIN BARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/913048032-norsvin-barnehage-as) | Hamar | 17 | 7,4 mill. kr | +2,9 % |
| [HAMAR GÅRDSBARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/831519142-hamar-gardsbarnehage-as) | Hamar | 16 | 10,4 mill. kr | +4,5 % |
| [HAMARBARNEHAGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/994451057-hamarbarnehagen-as) | Hamar | 33 | 18,6 mill. kr | +0,1 % |
| [ECCERA IT ACADEMY AS](https://www.norscout.com/no/company/924925965-eccera-it-academy-as) | Hamar | 13 | 20,8 mill. kr | +19,4 % |
| [BAMBINI MONTESSORIBARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/984867379-bambini-montessoribarnehage-as) | Hamar | 37 | 21,1 mill. kr | +4,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 23.08.2026.
