---
title: "HERSTUA GRUS AS (853558052): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HERSTUA GRUS AS i Ullensaker hadde 15,3 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 9 ansatte. Daglig leder er Thore Steinar Wethal. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/853558052-herstua-grus-as"
---

# HERSTUA GRUS AS

Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin · Ullensaker · Etablert 1989

- Org.nr: 853 558 052
- Nettsted: [herstua.no](https://herstua.no)
- Daglig leder: Thore Steinar Wethal (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 15,3 mill. kr (+35,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,62 mill. kr (Margin 10,6 %)
- Ansatte: 9

## Ansatte

- april 2026: 8
- september 2026: 7
- oktober 2026: 9

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 10,6 % (god). Opp fra −2,8 % i 2024
- Likviditet: 1,12 (tilfredsstillende). Opp fra 1,00 i 2024
- Soliditet: −5,3 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −7,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −7,9 % | −17,9 % | −2,8 % | 10,6 % |
| Driftsmargin | 4,0 % | −12,1 % | −31,5 % | −18,9 % | 10,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −202,3 % | - | - |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,57 | 1,00 | 1,12 |
| Soliditet | 30,2 % | 21,0 % | −0,1 % | −7,9 % | −5,3 % |
| Gjeldsgrad | 2,3 | 3,8 | - | - | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 14 974 | 12 715 | 10 362 | 11 329 | 15 341 |
| Driftsresultat | 603 | −1 540 | −3 262 | −2 139 | 1 619 |
| Årsresultat | 1 899 | −2 081 | −3 999 | −1 317 | 455 |
| Driftsmargin | 4,0 % | −12,1 % | −31,5 % | −18,9 % | 10,6 % |
| Sum gjeld | 20 036 | 14 930 | 17 112 | 18 260 | 17 551 |
| Sum driftskostnader | 14 371 | 14 256 | - | 13 468 | 13 722 |
| Finansresultat | 1 297 | −540 | - | 823 | −1 164 |
| Resultat før skatt | - | - | −3 999 | −1 317 | 455 |
| Anleggsmidler | 14 909 | 14 395 | 14 892 | 13 213 | 13 122 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 196 | 3 707 | 3 546 |
| Sum eiendeler | 20 036 | 18 906 | 17 089 | 16 920 | 16 667 |
| Egenkapital | 6 057 | 3 976 | −23 | −1 340 | −884 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 3 865 | 3 710 | 3 154 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 13 246 | 14 550 | 14 397 |

## Ledelse og styre

- Thore Steinar Wethal: Daglig leder og styrets leder
- Peter Otto Ole Wethal: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Bjørkevegen 12B, 2068 Jessheim
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 08.120 Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin
- Etablert: 05.09.1989
- Tidligere navn: KAMCO AS (1995 til 1996)
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.1997
- Revisor: [CROWE PARTNER REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/922829845-crowe-partner-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [DIGITALIS AS](https://www.norscout.com/no/company/876785102-digitalis-as)
- Størrelse: Nr. 82 av 262 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg og kjøp av jord og grus, samt gjøre seg interessert i andre foretak med lignende formål.

## Kunngjøringer

- 23.07.2026: [Signatur](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000589976&sokeverdi=853558052&spraak=nb)
- 13.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000537894&sokeverdi=853558052&spraak=nb)
- 22.12.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000893966&sokeverdi=853558052&spraak=nb)
- 17.10.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000792509&sokeverdi=853558052&spraak=nb)
- 18.09.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000748554&sokeverdi=853558052&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [G G MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/957672590-g-g-maskin-as) | Namsos | 9 | 16,5 mill. kr | +6,5 % |
| [AS MASKINSERVICE](https://www.norscout.com/no/company/932763664-as-maskinservice) | Gjøvik | 8 | 52,1 mill. kr | +26,7 % |
| [ETNE SAND & PUKK AS](https://www.norscout.com/no/company/985279829-etne-sand-pukk-as) | Etne | 9 | 16,8 mill. kr | −1,7 % |
| [HANSET SAND AS](https://www.norscout.com/no/company/938621853-hanset-sand-as) | Molde | 8 | 18,8 mill. kr | −0,5 % |
| [EIKELAND STEIN AS](https://www.norscout.com/no/company/994468901-eikeland-stein-as) | Bjerkreim | 10 | 14,6 mill. kr | +1,3 % |
| [GRIMSBU GRUS AS](https://www.norscout.com/no/company/979932812-grimsbu-grus-as) | Folldal | 8 | 4,25 mill. kr | −0,7 % |
| [JORDET GRUSTAK AS](https://www.norscout.com/no/company/982193370-jordet-grustak-as) | Orkland | 10 | 15,8 mill. kr | +8,4 % |
| [LOFOTPUKK AS](https://www.norscout.com/no/company/991497641-lofotpukk-as) | Vestvågøy | 7 | 38,4 mill. kr | +20,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
