---
title: "GOL STÅL AS (864248462): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "GOL STÅL AS i Gol hadde 11,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 9 ansatte. Daglig leder er Knut Bjerkerud. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/864248462-gol-stal-as"
---

# GOL STÅL AS

Bearbeiding av metaller · Gol · Etablert 1992

- Org.nr: 864 248 462
- Telefon: 32074277
- E-post: post@golstaal.no
- Nettsted: [golstaal.no](https://www.golstaal.no)
- Daglig leder: Knut Bjerkerud (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 11,8 mill. kr (+2,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 801 828 kr (Margin 6,8 %)
- Ansatte: 9

## Ansatte

- juli 2026: 11
- oktober 2026: 9

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 10,0 % (tilfredsstillende). Ned fra 13,9 % i 2024
- Likviditet: 2,78 (meget god). Opp fra 2,40 i 2024
- Soliditet: 73,7 % (meget god). Opp fra 68,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 21,1 % | 20,9 % | 13,9 % | 10,0 % |
| Driftsmargin | 13,8 % | 11,9 % | 13,6 % | 9,3 % | 6,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 32,0 % | 20,3 % | 14,0 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,32 | 2,40 | 2,78 |
| Soliditet | 67,2 % | 61,9 % | 68,5 % | 68,8 % | 73,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,5 | 0,6 | 0,5 | 0,5 | 0,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 9 072 | 10 935 | 10 680 | 11 529 | 11 806 |
| Driftsresultat | 1 254 | 1 300 | 1 451 | 1 072 | 802 |
| Årsresultat | 995 | 1 012 | 1 158 | 827 | 619 |
| Driftsmargin | 13,8 % | 11,9 % | 13,6 % | 9,3 % | 6,8 % |
| Sum gjeld | 1 894 | 2 521 | 2 319 | 2 572 | 2 132 |
| Sum driftskostnader | 7 818 | 9 635 | 9 229 | 10 457 | 11 004 |
| Finansresultat | −7 | 5 | 11 | 14 | 13 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 462 | 1 086 | 815 |
| Anleggsmidler | 1 740 | 1 693 | 1 979 | 2 077 | 2 186 |
| Omløpsmidler | - | - | 5 382 | 6 164 | 5 935 |
| Sum eiendeler | 5 779 | 6 624 | 7 361 | 8 241 | 8 121 |
| Egenkapital | 3 885 | 4 103 | 5 042 | 5 670 | 5 989 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 319 | 2 572 | 2 132 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Knut Bjerkerud: Daglig leder og styremedlem
- Olav Veslestølen: Styrets leder
- Anne Medgard: Styremedlem
- Kristian Haugo: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Liagardsvegen 252, 3550 Gol
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.530 Bearbeiding av metaller
- Etablert: 13.03.1992
- Aksjekapital: 155 250 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.1992
- Revisor: [REVISOR TEAM AS](https://www.norscout.com/no/company/921505744-revisor-team-as)
- Regnskapsfører: [REGNSKAPSTEAM HALLINGDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/980738787-regnskapsteam-hallingdal-as)
- Størrelse: Nr. 215 av 670 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive industriell produksjon og salg av ventila- sjonskanaler og andre tynnplateprodukter, drive blikkenslagervirksomhet, utføre ingeniør- og kon- sulenttjenester, delta i andre selskaper og annen bransjetilknyttet virksomhet.

## Siste endringer

- 13.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 11.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000255470&sokeverdi=864248462&spraak=nb)
- 13.02.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000056789&sokeverdi=864248462&spraak=nb)
- 08.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000554063&sokeverdi=864248462&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [GOL INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/921126719-gol-invest-as) | Gol | - | 0 kr | - |
| [BLIKKHUSET HALLINGDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/956136385-blikkhuset-hallingdal-as) | Gol | 15 | 27,6 mill. kr | −13,6 % |
| [ØST INSPEKSJON AS](https://www.norscout.com/no/company/997374509-ost-inspeksjon-as) | Sarpsborg | 9 | 13,9 mill. kr | +13,8 % |
| [MARTIN SVEIS OG MEKANISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/915855652-martin-sveis-og-mekaniske-as) | Nord-Odal | 9 | 11,6 mill. kr | +7,8 % |
| [KRAGERØ MASKINERING AS](https://www.norscout.com/no/company/917620318-kragero-maskinering-as) | Kragerø | 9 | 15,2 mill. kr | +24,5 % |
| [SPANNE BLIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/972420158-spanne-blikk-as) | Karmøy | 9 | 10,2 mill. kr | +1,7 % |
| [DS MASKINERING AS](https://www.norscout.com/no/company/918515607-ds-maskinering-as) | Klepp | 9 | 15,9 mill. kr | −11,5 % |
| [LSI WELDING AS](https://www.norscout.com/no/company/951207896-lsi-welding-as) | Holmestrand | 9 | 9,11 mill. kr | −31,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
