---
title: "HUSNES SANDBLÅSING & SPRØYTEMALING AS (865914482): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HUSNES SANDBLÅSING & SPRØYTEMALING AS i Kvinnherad hadde 20,6 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 25 ansatte. Daglig leder er Bjørne Stensletten. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/865914482-husnes-sandblasing-sproytemaling-as"
---

# HUSNES SANDBLÅSING & SPRØYTEMALING AS

Reparasjon og vedlikehold av sivile skip og båter · Kvinnherad · Etablert 1993

- Org.nr: 865 914 482
- Telefon: 53 47 32 55
- E-post: hussas@online.no
- Nettsted: [xn--husnes-sandblsing-sprytemaling-3tc03d.no](https://xn--husnes-sandblsing-sprytemaling-3tc03d.no)
- Daglig leder: Bjørne Stensletten (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 20,6 mill. kr (−20,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −519 749 kr (Margin −2,5 %)
- Ansatte: 25 (Opp fra 23 i oktober 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 23
- november 2025: 20
- mai 2026: 21
- juni 2026: 22
- juli 2026: 23
- august 2026: 25

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 3,0 % (svak). Ned fra 10,2 % i 2024
- Likviditet: 3,52 (meget god). Ned fra 5,26 i 2024
- Soliditet: 72,2 % (meget god). Ned fra 75,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 3,2 % | 10,2 % | 3,0 % |
| Driftsmargin | 14,2 % | 1,7 % | 1,4 % | 11,1 % | −2,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 12,2 % | −0,7 % |
| Likviditetsgrad | - | 4,13 | 5,06 | 5,26 | 3,52 |
| Soliditet | - | - | 72,1 % | 75,1 % | 72,2 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,4 | 0,3 | 0,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 16 095 | 18 379 | 18 503 | 25 821 | 20 573 |
| Driftsresultat | 2 290 | 316 | 251 | 2 871 | −520 |
| Årsresultat | 2 603 | −62 | 751 | 2 854 | −110 |
| Driftsmargin | 14,2 % | 1,7 % | 1,4 % | 11,1 % | −2,5 % |
| Sum gjeld | - | 9 572 | 10 285 | 9 756 | 11 285 |
| Sum driftskostnader | 13 806 | - | 18 252 | 22 950 | 21 093 |
| Finansresultat | 830 | - | 494 | 555 | 300 |
| Resultat før skatt | - | 42 | 745 | 3 426 | −220 |
| Anleggsmidler | - | 17 407 | 19 926 | 21 914 | 21 601 |
| Omløpsmidler | - | 17 995 | 16 940 | 17 276 | 19 009 |
| Sum eiendeler | - | 35 402 | 36 866 | 39 190 | 40 609 |
| Egenkapital | - | - | 26 581 | 29 434 | 29 324 |
| Kortsiktig gjeld | - | 4 354 | 3 349 | 3 282 | 5 394 |
| Langsiktig gjeld | - | 5 218 | 6 936 | 6 474 | 5 891 |

## Ledelse og styre

- Bjørne Stensletten: Daglig leder og styrets leder
- Lennie Stensletten: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Husnes Industriområde, 5460 Husnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 33.150 Reparasjon og vedlikehold av sivile skip og båter
- Etablert: 21.01.1993
- Tidligere navn: HUSNES SUNNHORDLAND KORROSJON AS (1995 til 2004)
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1993
- Revisor: [HARDANGER REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/826177292-hardanger-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [SUMARUM AS](https://www.norscout.com/no/company/894915072-sumarum-as)
- Størrelse: Nr. 113 av 527 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Overflate- og korrosjonsbehandling, reparasjon og vedlikeholdsarbeide ute hos kunder, samt salg av produkter i forbindelse med dette. Selskapet kan også delta som aksjonær og/eller på annen måte ved investering i andre bedrifter.

## Kunngjøringer

- 21.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000287424&sokeverdi=865914482&spraak=nb)
- 10.04.2026: [Meldepliktig avtale](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000166609&sokeverdi=865914482&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HALSNØY DOKK AS](https://www.norscout.com/no/company/999536409-halsnoy-dokk-as) | Kvinnherad | 60 | 140 mill. kr | −47,2 % |
| [LARSSTØ BÅT & MASKINSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/888066942-larssto-bat-maskinservice-as) | Kvinnherad | 9 | 13,2 mill. kr | +19,8 % |
| [EIDSVIK MARITIME AS](https://www.norscout.com/no/company/997626338-eidsvik-maritime-as) | Kvinnherad | - | 26 661 kr | - |
| [RUNE P AS](https://www.norscout.com/no/company/989074059-rune-p-as) | Kvinnherad | - | 0 kr | - |
| [HMR GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/917965781-hmr-group-as) | Kvinnherad | 8 | 20,4 mill. kr | +2,7 % |
| [HYDRO-REN AS](https://www.norscout.com/no/company/925878596-hydro-ren-as) | Kvinnherad | - | 3,61 mill. kr | +24,4 % |
| [GL MULTISERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/920375715-gl-multiservice-as) | Kvinnherad | - | 2 mill. kr | +15,4 % |
| [PROSESS TEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/988174750-prosess-teknikk-as) | Kvinnherad | - | 518 559 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.08.2026.
