---
title: "SANDE GÅRD AS (871580642): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SANDE GÅRD AS i Sola hadde 52 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 14 ansatte. Daglig leder er Mikal Sande. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/871580642-sande-gard-as"
---

# SANDE GÅRD AS

Engroshandel med drivstoff, brensel og beslektede produkter · Sola · Etablert 1994

- Org.nr: 871 580 642
- Telefon: 51 71 51 00
- E-post: firmapost@sandegaard.no
- Daglig leder: Mikal Sande (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 52 mill. kr (−4,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,9 mill. kr (Margin 3,7 %)
- Ansatte: 14 (Uendret siden november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 16
- november 2025: 14
- mars 2026: 15
- august 2026: 13
- oktober 2026: 14

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 30,7 % (meget god). Opp fra 16,1 % i 2024
- Likviditet: 1,36 (tilfredsstillende). Ned fra 1,48 i 2024
- Soliditet: 22,6 % (god). Ned fra 24,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 15,1 % | 12,6 % | 16,1 % | 30,7 % |
| Driftsmargin | 2,7 % | 3,1 % | 0,1 % | 2,0 % | 3,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 38,4 % | 17,0 % | 58,1 % | 118,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,76 | 1,85 | 1,37 | 1,48 | 1,36 |
| Soliditet | 23,1 % | 21,3 % | 18,6 % | 24,7 % | 22,6 % |
| Gjeldsgrad | 3,3 | 3,7 | 4,4 | 3,0 | 3,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 44 097 | 42 838 | 48 414 | 54 429 | 51 978 |
| Driftsresultat | 1 178 | 1 331 | 72 | 1 068 | 1 904 |
| Årsresultat | 1 415 | 1 374 | 697 | 2 827 | 6 417 |
| Driftsmargin | 2,7 % | 3,1 % | 0,1 % | 2,0 % | 3,7 % |
| Sum gjeld | 12 891 | 13 884 | 19 448 | 16 048 | 19 538 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 53 361 | 50 075 |
| Finansresultat | - | - | - | 1 760 | 4 596 |
| Resultat før skatt | 1 632 | 1 467 | 697 | 2 827 | 6 500 |
| Anleggsmidler | 4 433 | 3 908 | 4 949 | 4 152 | 4 010 |
| Omløpsmidler | 12 337 | 13 728 | 18 949 | 17 173 | 21 221 |
| Sum eiendeler | 16 770 | 17 636 | 23 897 | 21 325 | 25 231 |
| Egenkapital | 3 878 | 3 752 | 4 449 | 5 277 | 5 693 |
| Kortsiktig gjeld | 7 002 | 7 419 | 13 850 | 11 590 | 15 579 |
| Langsiktig gjeld | 5 889 | 6 465 | 5 598 | 4 458 | 3 958 |

## Ledelse og styre

- Mikal Sande: Daglig leder og styremedlem
- Brit Elin Sola: Styrets leder
- Irene Sande: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Kongshaugvegen 21, 4050 Sola
- Postadresse: Postboks 111, 4097 Sola
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.810 Engroshandel med drivstoff, brensel og beslektede produkter
- Etablert: 01.12.1994
- Aksjekapital: 1 900 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1998
- Avdelinger: 2 i Sola
- Revisor: [REVISJON VEST AS](https://www.norscout.com/no/company/982519411-revisjon-vest-as)
- Størrelse: Nr. 77 av 199 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg og markedsføring av handelsprodukter, spesielt petroleum og malingsprodukter. Annen tilgrenset virksomhet og utleie av driftsmidler og fast eiendom.

## Siste endringer

- 05.10.2026: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 05.10.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000774032&sokeverdi=871580642&spraak=nb)
- 13.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000537915&sokeverdi=871580642&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [GASUM AS](https://www.norscout.com/no/company/923861335-gasum-as) | Sola | 39 | 4,7 mrd. kr | +11,2 % |
| [SANDE GÅRD ENERGI AS](https://www.norscout.com/no/company/998421918-sande-gard-energi-as) | Sola | - | 256 mill. kr | +122,2 % |
| [PETCON TUBULARS AS](https://www.norscout.com/no/company/998269504-petcon-tubulars-as) | Sola | - | 116 687 kr | −97,5 % |
| [SENAB EIKELAND STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/911330369-senab-eikeland-stavanger-as) | Sola | 14 | 230 mill. kr | −20,2 % |
| [GEXSYS AS](https://www.norscout.com/no/company/990446342-gexsys-as) | Sola | 14 | 44,2 mill. kr | +27,7 % |
| [NYE SØRNES POTET OG GRØNNSAKSPAKKERI AS](https://www.norscout.com/no/company/932366622-nye-sornes-potet-og-gronnsakspakkeri-as) | Sola | 18 | 67,1 mill. kr | +19,1 % |
| [HYDRACO AS](https://www.norscout.com/no/company/921268785-hydraco-as) | Sola | 14 | 23,7 mill. kr | +22,3 % |
| [TRAKTOR & LANDBRUK AS](https://www.norscout.com/no/company/985935556-traktor-landbruk-as) | Sola | 18 | 88,7 mill. kr | +35,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
