---
title: "GABBRO NOR AS (874227862): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "GABBRO NOR AS i Nesna hadde 162 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 68 ansatte. Daglig leder er Stian Fuglstad. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/874227862-gabbro-nor-as"
---

# GABBRO NOR AS

Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin · Nesna · Etablert 1995

- Org.nr: 874 227 862
- Nettsted: [gabbronor.com](https://gabbronor.com)
- Daglig leder: Stian Fuglstad (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 162 mill. kr (−16,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 10,2 mill. kr (Margin 6,3 %)
- Ansatte: 68 (Ned fra 76 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 80
- oktober 2025: 72
- november 2025: 74
- desember 2025: 76
- februar 2026: 75
- mars 2026: 69
- april 2026: 70
- mai 2026: 71
- juli 2026: 67
- august 2026: 66
- oktober 2026: 68

### Per sted

- Husby: 52 ansatte
- Leirfjord: 16 ansatte

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 8,6 % (tilfredsstillende). Ned fra 11,8 % i 2024
- Likviditet: 2,11 (meget god). Opp fra 1,88 i 2024
- Soliditet: 48,6 % (meget god). Opp fra 45,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 17,5 % | 14,6 % | 11,8 % | 8,6 % |
| Driftsmargin | 17,0 % | 14,7 % | 9,8 % | 7,4 % | 6,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 41,6 % | 30,5 % | 23,2 % | 13,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,57 | 1,69 | 1,79 | 1,88 | 2,11 |
| Soliditet | 37,2 % | 42,7 % | 45,9 % | 45,1 % | 48,6 % |
| Gjeldsgrad | 1,7 | 1,3 | 1,2 | 1,2 | 1,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 117 796 | 151 551 | 177 670 | 194 572 | 162 306 |
| Driftsresultat | 20 079 | 22 210 | 17 399 | 14 429 | 10 163 |
| Årsresultat | 15 270 | 16 980 | 13 701 | 11 036 | 6 331 |
| Driftsmargin | 17 % | 14,7 % | 9,8 % | 7,4 % | 6,3 % |
| Sum gjeld | 82 336 | 74 823 | 70 068 | 75 782 | 63 090 |
| Sum driftskostnader | - | - | 160 271 | 180 143 | 152 143 |
| Finansresultat | - | - | 177 | −291 | −1 863 |
| Resultat før skatt | 19 523 | 21 770 | 17 576 | 14 138 | 8 300 |
| Anleggsmidler | 67 160 | 59 994 | 55 377 | 65 264 | 46 421 |
| Omløpsmidler | 63 978 | 70 610 | 74 173 | 72 727 | 76 228 |
| Sum eiendeler | 131 138 | 130 604 | 129 550 | 137 991 | 122 649 |
| Egenkapital | 48 801 | 55 781 | 59 482 | 62 209 | 59 559 |
| Kortsiktig gjeld | 40 769 | 41 680 | 41 353 | 38 703 | 36 211 |
| Langsiktig gjeld | 41 567 | 33 143 | 28 715 | 37 079 | 26 879 |

## Ledelse og styre

- Stian Fuglstad: Daglig leder og styremedlem
- Jan Arne Skår: Styrets leder
- Tomas Nyrud: Styremedlem
- Espen Storholm: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Tommvegen 4, 8723 Husby
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 08.120 Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin
- Etablert: 20.01.1995
- Tidligere navn: HNA ANLEGG AS (1995 til 2001)
- Aksjekapital: 60 600 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.1997
- Revisor: [REVIGO AS](https://www.norscout.com/no/company/972415790-revigo-as)
- Regnskapsfører: [EDVARDSEN ØKONOMISERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/927389754-edvardsen-okonomiservice-as)
- Størrelse: Nr. 10 av 262 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Entreprenørvirksomhet innen bygg og anlegg, samt produksjon og utnyttelse av mineraler og bergarter.

## Siste endringer

- 27.10.2026: Styret endret
- 18.06.2026: Revisor endret
- 30.09.2025: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 27.10.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000819505&sokeverdi=874227862&spraak=nb)
- 07.09.2026: [Fisjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000733477&sokeverdi=874227862&spraak=nb)
- 15.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000552107&sokeverdi=874227862&spraak=nb)
- 18.06.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000397227&sokeverdi=874227862&spraak=nb)
- 30.09.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000766209&sokeverdi=874227862&spraak=nb)
- 30.09.2025: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000766210&sokeverdi=874227862&spraak=nb)
- 02.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000659589&sokeverdi=874227862&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 13.03.2024: Tilskudd fra ENOVA SF, 2,9 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TEPLINGAN GRUS AS](https://www.norscout.com/no/company/983397883-teplingan-grus-as) | Nesna | - | 4,92 mill. kr | +80,6 % |
| [TOMMA INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/994266713-tomma-invest-as) | Nesna | - | - | - |
| [FEIRING BRUK AS](https://www.norscout.com/no/company/943142947-feiring-bruk-as) | Lørenskog | 93 | 369 mill. kr | +28 % |
| [STAVEN GRUS AS](https://www.norscout.com/no/company/924966246-staven-grus-as) | Øksnes | 64 | 128 mill. kr | +47 % |
| [FRANZEFOSS PUKK AS](https://www.norscout.com/no/company/982153018-franzefoss-pukk-as) | Bærum | 113 | 472 mill. kr | +5,0 % |
| [VELDE PUKK AS](https://www.norscout.com/no/company/914995531-velde-pukk-as) | Sandnes | 63 | 218 mill. kr | +1,9 % |
| [GUNNAR HOLTH GRUSFORRETNING AS](https://www.norscout.com/no/company/912774244-gunnar-holth-grusforretning-as) | Kongsvinger | 126 | 456 mill. kr | +11,9 % |
| [RAMLO SANDTAK AS](https://www.norscout.com/no/company/977311802-ramlo-sandtak-as) | Trondheim | 52 | 214 mill. kr | +7,5 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
