---
title: "NEUMANN BYGG AS (877270122): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NEUMANN BYGG AS i Nordre Follo hadde 1,84 mrd. kr i driftsinntekter i 2025 og 321 ansatte. Daglig leder er Kjell Paulsrud. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/877270122-neumann-bygg-as"
---

# NEUMANN BYGG AS

Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · Nordre Follo · Etablert 1997

Morselskap for 3 selskaper

- Org.nr: 877 270 122
- Telefon: 92883318
- E-post: adm@neumann.no
- Nettsted: [neumann.no](https://www.neumann.no)
- Daglig leder: Kjell Paulsrud

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,84 mrd. kr (+2,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −52,6 mill. kr (Margin −2,9 %)
- Ansatte: 321 (Ned fra 355 i oktober 2025)
- Konsernets driftsinntekter 2025: 2,24 mrd. kr (−0,2 % fra 2024)

## Ansatte

- oktober 2025: 355
- desember 2025: 339
- januar 2026: 333
- februar 2026: 325
- mars 2026: 320
- april 2026: 316
- mai 2026: 315
- juli 2026: 322
- august 2026: 321

### Per sted

- Tromsø: 54 ansatte
- Bergen: 39 ansatte
- Kristiansand S: 38 ansatte · 2 avdelinger
- Trollåsen: 30 ansatte
- Bryne: 26 ansatte
- Haugesund: 14 ansatte
- Grålum: 12 ansatte
- Sogndal: 12 ansatte
- Finnsnes: 11 ansatte
- Førde: 10 ansatte
- Nesttun: 10 ansatte
- Askim: 9 ansatte
- Slemmestad: 9 ansatte
- Harstad: 8 ansatte
- Mandal: 8 ansatte
- Frekhaug: 7 ansatte
- Odda: 7 ansatte
- Godvik: 6 ansatte
- Stavanger: 6 ansatte
- Sandnes: 5 ansatte

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 2,9 % (svak). Opp fra −1,5 % i 2024
- Likviditet: 1,49 (tilfredsstillende). Opp fra 1,14 i 2024
- Soliditet: 17,8 % (tilfredsstillende). Opp fra 5,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −1,5 % | 2,9 % |
| Driftsmargin | 0,7 % | −2,7 % | −2,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −96,3 % | −76,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,30 | 1,14 | 1,49 |
| Soliditet | 14,4 % | 5,7 % | 17,8 % |
| Gjeldsgrad | 6,0 | 16,4 | 4,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| mill. kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 830,9 | 1 799,2 | 1 837,0 |
| Driftsresultat | 13,3 | −48,4 | −52,6 |
| Årsresultat | −16,2 | −109,1 | −99,7 |
| Driftsmargin | 0,7 % | −2,7 % | −2,9 % |
| Sum gjeld | 1 043,5 | 1 081,7 | 1 044,7 |
| Sum driftskostnader | 1 817,6 | 1 847,6 | 1 889,6 |
| Finansresultat | −30,7 | −67,6 | −59,4 |
| Resultat før skatt | −17,4 | −116,0 | −112,1 |
| Anleggsmidler | 536,7 | 538,2 | 525,8 |
| Omløpsmidler | 681,7 | 609,3 | 745,0 |
| Sum eiendeler | 1 218,4 | 1 147,5 | 1 270,8 |
| Egenkapital | 174,9 | 65,9 | 226,1 |
| Kortsiktig gjeld | 525,4 | 534,1 | 499,1 |
| Langsiktig gjeld | 518,1 | 547,6 | 545,6 |

## Konsernregnskap

| mill. kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 149,8 | 2 245,5 | 2 241,4 |
| Driftsresultat | −1,5 | −78,9 | −103,1 |
| Årsresultat | −58,2 | −153,4 | −152,4 |
| Driftsmargin | −0,1 % | −3,5 % | −4,6 % |
| Sum gjeld | 1 033,1 | 1 162,6 | 1 107,7 |
| Sum driftskostnader | 2 151,3 | 2 324,3 | 2 344,5 |
| Finansresultat | −68,4 | −83,4 | −68,2 |
| Resultat før skatt | −69,9 | −162,3 | −171,3 |
| Anleggsmidler | 547,9 | 493,2 | 425,2 |
| Omløpsmidler | 611,8 | 642,7 | 763,4 |
| Sum eiendeler | 1 159,8 | 1 135,8 | 1 188,6 |
| Egenkapital | 126,6 | −26,8 | 80,9 |
| Kortsiktig gjeld | 503,3 | 613,2 | 562,2 |
| Langsiktig gjeld | 529,8 | 549,4 | 545,6 |

## Konsern

4 selskaper.

- NEUMANN BYGG AS (Denne bedriften)
  - [BARSTØLVEIEN 28B AS](https://www.norscout.com/no/company/932018950-barstolveien-28b-as)
  - [MARGRETHE JØRGENSENS VEI 6 AS](https://www.norscout.com/no/company/924762640-margrethe-jorgensens-vei-6-as)
  - [STARK NORWAY PROPCO AS](https://www.norscout.com/no/company/924762616-stark-norway-propco-as)

## Ledelse og styre

- Kjell Paulsrud: Daglig leder
- Søren Peschardt Olesen: Styrets leder
- Espen Jørgensen: Styremedlem
- Laurits Anton Jørgensen: Styremedlem
- Steinar Hølland: Styremedlem
- Thomas Ahle: Styremedlem
- Louise Askær-Hune: Styremedlem
- Zarah Christina Inderdal: Styremedlem
- Lene Groth: Styremedlem
- Jarle Knutsen: Varamedlem
- Torbjørn Ore: Varamedlem
- Helle Borchgrevink: Varamedlem
- Nick Arnoldus Van Mansum: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Rosenholmveien 25, 1414 Trollåsen
- Postadresse: Postboks 474, 1411 Kolbotn
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.830 Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr
- Etablert: 21.02.1997
- Aksjekapital: 18 000 003 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.1997
- Revisor: [DELOITTE AS](https://www.norscout.com/no/company/980211282-deloitte-as)
- Regnskapsfører: [RAFO REGNSKAP OG RÅDGIVNING AS](https://www.norscout.com/no/company/930696390-rafo-regnskap-og-radgivning-as)
- Størrelse: Nr. 9 av 1 080 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Industri, handel og eiendomsdrift og alt som står i forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 24.08.2026: Aksjekapital endret
- 24.08.2026: Kapitalforhøyelse registrert
- 14.03.2026: Ny postadresse

## Kunngjøringer

- 21.10.2026: [Fisjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000811180&sokeverdi=877270122&spraak=nb)
- 24.08.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000710892&sokeverdi=877270122&spraak=nb)
- 24.08.2026: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000710893&sokeverdi=877270122&spraak=nb)
- 22.12.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000895420&sokeverdi=877270122&spraak=nb)
- 15.08.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000699633&sokeverdi=877270122&spraak=nb)
- 15.08.2025: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000699634&sokeverdi=877270122&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STO NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/858218012-sto-norge-as) | Nordre Follo | 52 | 293 mill. kr | −1,4 % |
| [GPA FLOWSYSTEM AS](https://www.norscout.com/no/company/936875025-gpa-flowsystem-as) | Nordre Follo | 42 | 231 mill. kr | +9,1 % |
| [Armaturjonsson AS](https://www.norscout.com/no/company/922742049-armaturjonsson-as) | Nordre Follo | 39 | 376 mill. kr | −2,6 % |
| [SMART RETUR NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/894511192-smart-retur-norge-as) | Nordre Follo | 13 | 246 mill. kr | +4,7 % |
| [BRANNSLOKKESYSTEMER AS](https://www.norscout.com/no/company/999157386-brannslokkesystemer-as) | Nordre Follo | 13 | 41,9 mill. kr | −71,2 % |
| [SMART RETUR AS](https://www.norscout.com/no/company/918605541-smart-retur-as) | Nordre Follo | 11 | 32,3 mill. kr | +128,6 % |
| [TJÆRALIN AS](https://www.norscout.com/no/company/987470453-tjaeralin-as) | Nordre Follo | 10 | 92,9 mill. kr | +17,5 % |
| [PRONEX AS](https://www.norscout.com/no/company/917973253-pronex-as) | Nordre Follo | 10 | 13,7 mill. kr | +57 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 25.08.2026.
