---
title: "VISION HEALTHCARE NORDIC AS (878637712): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VISION HEALTHCARE NORDIC AS i Bærum hadde 191 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 13 ansatte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/878637712-vision-healthcare-nordic-as"
---

# VISION HEALTHCARE NORDIC AS

Engroshandel med apotekvarer og medisinske varer · Bærum · Etablert 1997

- Org.nr: 878 637 712
- Telefon: 21 38 04 72
- E-post: post@skagerakgruppen.no
- Nettsted: [nutriment.no](https://nutriment.no)
- Styreleder: Matthias Tim Deconinck

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 191 mill. kr (−1,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 22 mill. kr (Margin 11,5 %)
- Ansatte: 13 (Ned fra 17 i desember 2025)

## Ansatte

- desember 2025: 17
- januar 2026: 15
- mai 2026: 14
- juli 2026: 13
- september 2026: 12
- oktober 2026: 13

### Per sted

- Lysaker: 13 ansatte
- Bergen: Ingen oppgitt
- Drammen: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 41,8 % (meget god). Ned fra 60,1 % i 2024
- Likviditet: 0,78 (svak). Ned fra 1,04 i 2024
- Soliditet: 14,2 % (tilfredsstillende). Opp fra 13,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 55,3 % | 49,4 % | 60,1 % | 41,8 % |
| Driftsmargin | −12,3 % | 20,1 % | 18,9 % | 24,1 % | 11,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 679,9 % | 169,2 % |
| Likviditetsgrad | 1,66 | 0,94 | 0,87 | 1,04 | 0,78 |
| Soliditet | - | - | 0,1 % | 13,2 % | 14,2 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 798,4 | 6,6 | 6,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 21 836 | 238 303 | 231 855 | 193 817 | 190 783 |
| Driftsresultat | −2 689 | 47 894 | 43 847 | 46 626 | 21 976 |
| Årsresultat | 41 784 | 54 989 | 39 197 | 40 143 | 17 659 |
| Driftsmargin | −12,3 % | 20,1 % | 18,9 % | 24,1 % | 11,5 % |
| Sum gjeld | 43 239 | 167 820 | 132 898 | 100 351 | 78 043 |
| Sum driftskostnader | - | - | 188 008 | 147 190 | 168 807 |
| Finansresultat | - | - | 7 891 | 5 980 | 1 943 |
| Resultat før skatt | 41 877 | 67 505 | 51 738 | 52 606 | 23 919 |
| Anleggsmidler | 16 266 | 21 850 | 16 994 | 11 792 | 30 406 |
| Omløpsmidler | 71 954 | 157 940 | 116 071 | 103 868 | 60 605 |
| Sum eiendeler | 88 219 | 179 789 | 133 065 | 115 660 | 91 012 |
| Egenkapital | - | - | 166 | 15 309 | 12 968 |
| Kortsiktig gjeld | 43 239 | 167 820 | 132 898 | 100 176 | 77 927 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 175 | 117 |

## Ledelse og styre

- Matthias Tim Deconinck: Styrets leder
- Geert Cools: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Strandveien 30, 1366 Lysaker
- Postadresse: Postboks 111, 1325 Lysaker
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.460 Engroshandel med apotekvarer og medisinske varer
- Etablert: 12.06.1997
- Tidligere navn: NUTRIMENT AS (2021 til 2022); SKAGERAK GRUPPEN AS (1997 til 2021)
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2010
- Revisor: [TELL NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/834836912-tell-norge-as)
- Regnskapsfører: [ENORA AS](https://www.norscout.com/no/company/935701430-enora-as)
- Størrelse: Nr. 66 av 508 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utvikling, salg og markedsføring av preparater til styrking av immunforsvaret, helsefremmende produkter, helserelaterte aktiviteter, investering i andre selskaper og finansielle instrumenter, samt annen lignede virksomhet.

## Siste endringer

- 12.10.2026: Regnskapsfører endret
- 16.04.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 08.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000516822&sokeverdi=878637712&spraak=nb)
- 16.04.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000180062&sokeverdi=878637712&spraak=nb)
- 08.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000554092&sokeverdi=878637712&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ABBOTT MEDICAL NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/991729666-abbott-medical-norway-as) | Bærum | 15 | 203 mill. kr | +7,6 % |
| [RESMED NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/966820896-resmed-norway-as) | Bærum | 10 | 177 mill. kr | +4,9 % |
| [TEVA NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/982222311-teva-norway-as) | Bærum | 15 | 536 mill. kr | +8,1 % |
| [SANA PHARMA MEDICAL AS](https://www.norscout.com/no/company/968671340-sana-pharma-medical-as) | Bærum | 10 | 91,7 mill. kr | +36,4 % |
| [ADCARE AS](https://www.norscout.com/no/company/983847412-adcare-as) | Bærum | 16 | 106 mill. kr | +7,3 % |
| [DICO AS](https://www.norscout.com/no/company/985691088-dico-as) | Bærum | 9 | 110 mill. kr | +25,7 % |
| [HALEON NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/914596947-haleon-norway-as) | Bærum | 19 | 535 mill. kr | −4,0 % |
| [H. LUNDBECK AS](https://www.norscout.com/no/company/914022940-h-lundbeck-as) | Bærum | 9 | 64,6 mill. kr | +1,5 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/baerum)
- [Helsebedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/baerum)
- [IT-selskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/baerum)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Transportbedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/baerum)
- [Markedsføringsbyråer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/markedsforingsbyraer/baerum)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
