---
title: "SAFRAN SOFTWARE SOLUTIONS AS (879388252): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SAFRAN SOFTWARE SOLUTIONS AS i Stavanger hadde 106 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 30 ansatte. Daglig leder er Inger Narvestad. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/879388252-safran-software-solutions-as"
---

# SAFRAN SOFTWARE SOLUTIONS AS

Utgivelse av annen programvare · Stavanger · Etablert 1997

- Org.nr: 879 388 252
- Telefon: 40004707
- E-post: info@safran.no
- Nettsted: [safran.no](https://www.safran.no)
- Daglig leder: Inger Narvestad

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 106 mill. kr (+32,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 29,1 mill. kr (Margin 27,5 %)
- Ansatte: 30 (Opp fra 28 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 28
- november 2025: 29
- februar 2026: 30
- mars 2026: 29
- juni 2026: 30
- juli 2026: 29
- august 2026: 30

### Per sted

- Stavanger: 29 ansatte
- Lysaker: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 48,3 % (meget god). Opp fra 30,6 % i 2024
- Likviditet: 1,52 (god). Opp fra 0,92 i 2024
- Soliditet: 35,0 % (god). Opp fra 0,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −14,5 % | 47,3 % | 30,6 % | 48,3 % |
| Driftsmargin | −13,0 % | −13,0 % | 18,2 % | 16,3 % | 27,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | - | 257,0 % |
| Likviditetsgrad | - | 0,46 | 0,61 | 0,92 | 1,52 |
| Soliditet | −101,9 % | −82,9 % | −40,2 % | 0,0 % | 35,0 % |
| Gjeldsgrad | - | - | - | - | 1,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 61 860 | 33 652 | 84 942 | 80 192 | 106 088 |
| Driftsresultat | −8 011 | −4 383 | 15 449 | 13 077 | 29 142 |
| Årsresultat | −7 668 | −4 592 | 15 899 | 12 990 | 22 284 |
| Driftsmargin | −13 % | −13 % | 18,2 % | 16,3 % | 27,5 % |
| Sum gjeld | 48 238 | 63 802 | 45 414 | 54 832 | 41 265 |
| Sum driftskostnader | 69 871 | - | - | 67 115 | 76 946 |
| Finansresultat | −1 015 | - | - | 257 | −572 |
| Resultat før skatt | - | −4 592 | 15 899 | 13 334 | 28 570 |
| Anleggsmidler | 5 316 | 5 268 | 4 816 | 4 561 | 599 |
| Omløpsmidler | - | 29 620 | 27 584 | 50 247 | 62 926 |
| Sum eiendeler | 23 890 | 34 889 | 32 400 | 54 808 | 63 525 |
| Egenkapital | −24 347 | −28 913 | −13 014 | −24 | 22 260 |
| Kortsiktig gjeld | - | 63 802 | 45 414 | 54 832 | 41 265 |
| Langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Inger Narvestad: Daglig leder
- James Douglas Mcfarlane: Styrets leder
- Ole Kristian Kvarsvik: Styremedlem
- Craig Mitchell Norford: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Prof. Olav Hanssens v. 11, 4021 Stavanger
- Postadresse: Postboks 8034, 4068 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 58.290 Utgivelse av annen programvare
- Etablert: 30.09.1997
- Tidligere navn: SAFRAN SOFTWARE SOLUTION AS (1997 til 1998)
- Aksjekapital: 141 702,6 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.1997
- Revisor: [PRICEWATERHOUSECOOPERS AS](https://www.norscout.com/no/company/987009713-pricewaterhousecoopers-as)
- Regnskapsfører: [VIEW GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/987260335-view-group-as)
- Størrelse: Nr. 74 av 471 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utvikling og salg av programvare, tiby konsulenttjenester og drive handel, herunder delta i andre foretak med tilsvarende virksomhet.

## Siste endringer

- 20.10.2026: Daglig leder endret

## Kunngjøringer

- 20.10.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000807905&sokeverdi=879388252&spraak=nb)
- 23.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000134720&sokeverdi=879388252&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 05.05.2020: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 7,5 mill. kr
- 05.05.2020: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 7,5 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [XAIT AS](https://www.norscout.com/no/company/982339243-xait-as) | Stavanger | 37 | 141 mill. kr | +12,4 % |
| [AUTOMASJON OG DATA AS](https://www.norscout.com/no/company/961433371-automasjon-og-data-as) | Stavanger | 23 | 77,6 mill. kr | +60,8 % |
| [ONIX AS](https://www.norscout.com/no/company/976022831-onix-as) | Stavanger | 39 | 80,4 mill. kr | +31,5 % |
| [PROPLAN UTVIKLING AS](https://www.norscout.com/no/company/966786094-proplan-utvikling-as) | Stavanger | 17 | 35,4 mill. kr | +16,4 % |
| [CORPORATER AS](https://www.norscout.com/no/company/981970160-corporater-as) | Stavanger | 64 | 218 mill. kr | +29,1 % |
| [SOLUDYNE AS](https://www.norscout.com/no/company/979158920-soludyne-as) | Stavanger | 7 | 6,23 mill. kr | −3,8 % |
| [EYE-SHARE AS](https://www.norscout.com/no/company/920775543-eye-share-as) | Stavanger | 117 | 247 mill. kr | +12 % |
| [TURFPAL AS](https://www.norscout.com/no/company/932910365-turfpal-as) | Stavanger | 6 | 140 000 kr | - |

## Bedriftslister

- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [IT-selskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/oslo)
- [IT-selskaper i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/bergen)
- [IT-selskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/trondheim)
- [IT-selskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/baerum)
- [IT-selskaper i Asker](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/asker)

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.08.2026.
