---
title: "STEIS EIENDOM AS (879431832): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STEIS EIENDOM AS i Sirdal hadde 600 000 kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/879431832-steis-eiendom-as"
---

# STEIS EIENDOM AS

Produksjon av maskiner og utstyr til bergverksdrift og bygge- og anleggsvirksomhet · Sirdal

- Org.nr: 879 431 832
- Telefon: 38 37 05 05
- E-post: steis@online.no
- Styreleder: Tor Reidar Haddeland

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 600 000 kr (0,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 450 778 kr (Margin 75,1 %)
- Etablert: 1997

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 7,6 % (tilfredsstillende). Ned fra 37,3 % i 2024
- Likviditet: 2,88 (meget god). Opp fra 1,54 i 2024
- Soliditet: 93,3 % (meget god). Opp fra 89,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | 37,3 % | 7,6 % |
| Driftsmargin | 71,2 % | 75,7 % | 75,7 % | 75,6 % | 75,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 16,0 % | 14,2 % | 46,4 % | 8,3 % |
| Likviditetsgrad | 0,03 | 0,00 | 0,08 | 1,54 | 2,88 |
| Soliditet | 63,9 % | 68,1 % | 69,5 % | 89,0 % | 93,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,6 | 0,5 | 0,4 | 0,1 | 0,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 |
| Driftsresultat | 427 | 454 | 454 | 454 | 451 |
| Årsresultat | 322 | 345 | 344 | 1 880 | 341 |
| Driftsmargin | 71,2 % | 75,7 % | 75,7 % | 75,6 % | 75,1 % |
| Sum gjeld | 1 500 | 1 405 | 1 465 | 645 | 397 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 146 | 149 |
| Finansresultat | - | - | - | 1 535 | −1 |
| Resultat før skatt | 421 | 452 | 452 | 1 988 | 450 |
| Anleggsmidler | 4 113 | 4 403 | 4 696 | 4 948 | 4 919 |
| Omløpsmidler | 44 | 3 | 114 | 922 | 1 045 |
| Sum eiendeler | 4 157 | 4 406 | 4 810 | 5 870 | 5 963 |
| Egenkapital | 2 656 | 3 001 | 3 345 | 5 225 | 5 567 |
| Kortsiktig gjeld | 1 420 | 1 336 | 1 407 | 599 | 362 |
| Langsiktig gjeld | 81 | 69 | 58 | 46 | 35 |

## Ledelse og styre

- Tor Reidar Haddeland: Styrets leder
- Svein Ove Vatne: Styremedlem
- Tjøl Eiken: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Bjønnøyveien 2, 4440 Tonstad
- Postadresse: Fintlandsmoen, 4440 Tonstad
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 28.920 Produksjon av maskiner og utstyr til bergverksdrift og bygge- og anleggsvirksomhet
- Etablert: 17.11.1997
- Aksjekapital: 1 600 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.1999
- Revisor: [ØKSENDAL REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/997039904-oksendal-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [FLYD AS](https://www.norscout.com/no/company/933662934-flyd-as)
- Størrelse: Nr. 25 av 28 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Være holdingselskap, drive med utleievirksomhet og hva hermed står i forbindelse, samt delta i andre virksomheter.

## Siste endringer

- 04.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 29.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000445433&sokeverdi=879431832&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STEIS MEKANISKE VERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/976462661-steis-mekaniske-verksted-as) | Sirdal | 31 | 67,2 mill. kr | +15,7 % |
| [GMI EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/912517543-gmi-eiendom-as) | Gratangen | - | 830 000 kr | - |
| [PIIIN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/834638452-piiin-holding-as) | Flekkefjord | - | 500 000 kr | - |
| [ANLEGG OG LANDBRUKSSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/992843454-anlegg-og-landbruksservice-as) | Balsfjord | - | 2,42 mill. kr | +19,4 % |
| [CONSTRUCTION EQUIPMENT GROUP HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/926678280-construction-equipment-group-holding-as) | Gjerstad | - | 438 568 kr | −59,4 % |
| [HARDNOR AS](https://www.norscout.com/no/company/990794480-hardnor-as) | Stord | - | 5,3 mill. kr | −14,1 % |
| [GMI HOLDING GRATANGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/999014313-gmi-holding-gratangen-as) | Gratangen | - | 144 000 kr | - |
| [KROG MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/997024559-krog-maskin-as) | Gjøvik | - | 6,03 mill. kr | +74,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 30.06.2026.
