---
title: "LONMO TRANSPORT AS (880145002): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "LONMO TRANSPORT AS i Høylandet hadde 27,3 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 10 ansatte. Daglig leder er Svenn Arild Lonmo. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/880145002-lonmo-transport-as"
---

# LONMO TRANSPORT AS

Godstransport på vei · Høylandet · Etablert 1998

- Org.nr: 880 145 002
- Telefon: 74 32 18 33
- Daglig leder: Svenn Arild Lonmo (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 27,3 mill. kr (−1,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 265 653 kr (Margin 1,0 %)
- Ansatte: 10 (Uendret siden oktober 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 10
- august 2026: 10

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 5,9 % (svak). Opp fra 4,5 % i 2024
- Likviditet: 0,92 (svak). Ned fra 1,24 i 2024
- Soliditet: 18,1 % (god). Ned fra 40,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −1,6 % | 3,5 % | 4,5 % | 5,9 % |
| Driftsmargin | 7,8 % | −0,6 % | 1,1 % | 1,1 % | 1,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −5,2 % | 5,2 % | 6,4 % | 6,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,50 | 1,31 | 1,38 | 1,24 | 0,92 |
| Soliditet | 51,2 % | 42,5 % | 43,3 % | 40,1 % | 18,1 % |
| Gjeldsgrad | 1,0 | 1,4 | 1,3 | 1,5 | 4,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 15 494 | 17 441 | 20 699 | 27 824 | 27 339 |
| Driftsresultat | 1 208 | −99 | 224 | 298 | 266 |
| Årsresultat | 911 | −119 | 109 | 142 | 226 |
| Driftsmargin | 7,8 % | −0,6 % | 1,1 % | 1,1 % | 1,0 % |
| Sum gjeld | 2 721 | 3 696 | 3 724 | 4 451 | 14 492 |
| Sum driftskostnader | - | - | 20 475 | 27 526 | 27 074 |
| Finansresultat | - | - | −79 | −111 | −81 |
| Resultat før skatt | 1 174 | −144 | 144 | 188 | 185 |
| Anleggsmidler | 2 544 | 2 630 | 2 270 | 3 252 | 13 280 |
| Omløpsmidler | 3 029 | 3 798 | 4 295 | 4 181 | 4 420 |
| Sum eiendeler | 5 573 | 6 428 | 6 565 | 7 434 | 17 701 |
| Egenkapital | 2 852 | 2 732 | 2 841 | 2 983 | 3 208 |
| Kortsiktig gjeld | 2 014 | 2 900 | 3 120 | 3 376 | 4 780 |
| Langsiktig gjeld | 707 | 796 | 604 | 1 075 | - |

## Ledelse og styre

- Svenn Arild Lonmo: Daglig leder og styrets leder
- Anders Lonmo: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Saur 298, 7876 Kongsmoen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 49.410 Godstransport på vei
- Etablert: 01.10.1998
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.1998
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 579 av 3 732 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Transport og annen virksomhet som naturlig står i forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 15.06.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 21.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000575284&sokeverdi=880145002&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [JARU TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/916067135-jaru-transport-as) | Høylandet | 9 | 17,2 mill. kr | +15,4 % |
| [G MOEN MASKIN & TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/961866111-g-moen-maskin-transport-as) | Høylandet | 9 | 15,5 mill. kr | +8,1 % |
| [A STEEN TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/984670494-a-steen-transport-as) | Høylandet | 7 | 10,2 mill. kr | +6,1 % |
| [TALMAAS AS](https://www.norscout.com/no/company/937128371-talmaas-as) | Høylandet | - | - | - |
| [LUNDE TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/977298547-lunde-transport-as) | Høylandet | 10 | 5,46 mill. kr | +12,5 % |
| [GRONGSTAD TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/915086187-grongstad-transport-as) | Høylandet | - | 1,56 mill. kr | +13,8 % |
| [NORKRAN AS](https://www.norscout.com/no/company/931771817-norkran-as) | Enebakk | 10 | 28,1 mill. kr | +33,3 % |
| [HAUGALAND CONTAINERSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/999505104-haugaland-containerservice-as) | Vindafjord | 10 | 27,3 mill. kr | +22,1 % |

## Bedriftslister

- [Transportbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/oslo)
- [Transportbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/bergen)
- [Transportbedrifter i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/lillestrom)
- [Transportbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/trondheim)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Transportbedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/baerum)

Kilde: Norscout. Oppdatert 12.08.2026.
