---
title: "CAMERAT AS (880408062): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "CAMERAT AS i Steinkjer hadde 11,3 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 8 ansatte. Daglig leder er Espen Holtan. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/880408062-camerat-as"
---

# CAMERAT AS

Produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer · Steinkjer · Etablert 1998

- Org.nr: 880 408 062
- Telefon: 924 21 636
- E-post: espen@camerat.no
- Nettsted: [camerat.no](https://www.camerat.no)
- Daglig leder: Espen Holtan

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 11,3 mill. kr (+19,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 56 306 kr (Margin 0,5 %)
- Ansatte: 8

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 2,5 % (svak). Opp fra −23,3 % i 2024
- Likviditet: 0,97 (svak). Ned fra 1,01 i 2024
- Soliditet: 30,8 % (god). Ned fra 34,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 6,2 % | −7,9 % | −23,3 % | 2,5 % |
| Driftsmargin | 6,2 % | 1,9 % | −2,2 % | −5,6 % | 0,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −15,9 % | −56,9 % | 7,0 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,63 | 1,01 | 0,97 |
| Soliditet | 43,2 % | 53,7 % | 46,9 % | 34,2 % | 30,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,3 | 0,9 | 1,1 | 1,9 | 2,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 6 691 | 8 129 | 8 877 | 9 435 | 11 264 |
| Driftsresultat | 412 | 156 | −197 | −530 | 56 |
| Årsresultat | 315 | 117 | −156 | −419 | 34 |
| Driftsmargin | 6,2 % | 1,9 % | −2,2 % | −5,6 % | 0,5 % |
| Sum gjeld | 1 547 | 1 117 | 1 287 | 1 382 | 1 693 |
| Sum driftskostnader | 6 278 | 7 973 | - | 9 965 | 11 208 |
| Finansresultat | 0 | 1 | - | 2 | −5 |
| Resultat før skatt | - | - | −193 | −528 | 52 |
| Anleggsmidler | 492 | 400 | 321 | 710 | 798 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 104 | 1 392 | 1 649 |
| Sum eiendeler | 2 725 | 2 412 | 2 425 | 2 101 | 2 447 |
| Egenkapital | 1 178 | 1 295 | 1 138 | 720 | 754 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 287 | 1 382 | 1 693 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Espen Holtan: Daglig leder
- Alexander Kjølstad: Styrets leder
- Ole Andreas Vestrum: Styremedlem
- Patrik Grønli: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Skolegata 22, 7713 Steinkjer
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 59.110 Produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer
- Etablert: 15.12.1998
- Tidligere navn: HYPERVISJON AS (2009 til 2017); OTTER MEDIA AS (1999 til 2009)
- Aksjekapital: 200 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2001
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Størrelse: Nr. 108 av 1 477 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Tilby kompetanse, tjenester, produkter og løsninger ved audiovisuell medieproduksjon og andre produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.

## Siste endringer

- 14.09.2026: Antall ansatte endret til 8

## Kunngjøringer

- 22.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000584623&sokeverdi=880408062&spraak=nb)
- 08.12.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000868215&sokeverdi=880408062&spraak=nb)
- 23.07.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000615980&sokeverdi=880408062&spraak=nb)
- 07.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000544882&sokeverdi=880408062&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STEINKARET SCENE AS](https://www.norscout.com/no/company/915003737-steinkaret-scene-as) | Steinkjer | - | 2,31 mill. kr | - |
| [JENS KVERNMO AS](https://www.norscout.com/no/company/927438100-jens-kvernmo-as) | Steinkjer | - | 1,1 mill. kr | −36,5 % |
| [BÅLKAFFE AS](https://www.norscout.com/no/company/837601932-balkaffe-as) | Steinkjer | - | - | - |
| [BOM I BILDE AS](https://www.norscout.com/no/company/938261075-bom-i-bilde-as) | Steinkjer | - | - | - |
| [MAVO MUSIC AS](https://www.norscout.com/no/company/932426935-mavo-music-as) | Steinkjer | - | 167 723 kr | - |
| [MAVO HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/932053047-mavo-holding-as) | Steinkjer | - | 0 kr | - |
| [DMC STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/929518322-dmc-stavanger-as) | Sandnes | 8 | 12,1 mill. kr | +24 % |
| [MEDIA SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/933354830-media-service-as) | Arendal | 8 | 10,4 mill. kr | −12,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
