---
title: "NAGLESTAD BRUK AS (880408682): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NAGLESTAD BRUK AS i Lyngdal hadde 59,5 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 23 ansatte. Daglig leder er Rolf Hansen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/880408682-naglestad-bruk-as"
---

# NAGLESTAD BRUK AS

Produksjon av andre bygningsartikler · Lyngdal · Etablert 1998

- Org.nr: 880 408 682
- Telefon: 38 28 14 40
- E-post: firmapost@nagelstadbruk.no
- Daglig leder: Rolf Hansen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 59,5 mill. kr (−3,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,22 mill. kr (Margin 2,0 %)
- Ansatte: 23 (Opp fra 22 i november 2025)

## Ansatte

- november 2025: 22
- desember 2025: 23
- april 2026: 22
- mai 2026: 23
- juni 2026: 24
- juli 2026: 23
- august 2026: 22
- september 2026: 23

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 6,0 % (svak). Ned fra 7,9 % i 2024
- Likviditet: 1,34 (tilfredsstillende). Opp fra 1,32 i 2024
- Soliditet: 27,8 % (god). Ned fra 28,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 26,3 % | 12,4 % | 7,9 % | 6,0 % |
| Driftsmargin | 4,5 % | 8,1 % | 5,1 % | 2,8 % | 2,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 56,7 % | 22,5 % | 19,1 % | 20,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,42 | 2,12 | 2,01 | 1,32 | 1,34 |
| Soliditet | 35,5 % | 56,0 % | 52,5 % | 28,3 % | 27,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,8 | 0,8 | 0,9 | 2,5 | 2,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 66 582 | 72 867 | 53 832 | 61 591 | 59 470 |
| Driftsresultat | 2 968 | 5 891 | 2 751 | 1 751 | 1 217 |
| Årsresultat | 2 293 | 4 688 | 2 492 | 1 726 | 1 220 |
| Driftsmargin | 4,5 % | 8,1 % | 5,1 % | 2,8 % | 2,0 % |
| Sum gjeld | 14 992 | 10 168 | 13 949 | 19 658 | 19 605 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 59 841 | 58 253 |
| Finansresultat | - | - | - | 464 | 347 |
| Resultat før skatt | 2 940 | 6 018 | 3 197 | 2 215 | 1 563 |
| Anleggsmidler | 2 147 | 1 719 | 1 484 | 1 401 | 917 |
| Omløpsmidler | 21 113 | 21 404 | 27 912 | 26 032 | 26 255 |
| Sum eiendeler | 23 260 | 23 124 | 29 396 | 27 432 | 27 173 |
| Egenkapital | 8 268 | 12 956 | 15 447 | 7 774 | 7 567 |
| Kortsiktig gjeld | 14 857 | 10 096 | 13 921 | 19 658 | 19 605 |
| Langsiktig gjeld | 135 | 72 | 28 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Rolf Hansen: Daglig leder
- Kathrine Lyngstad: Styrets leder
- Jørgen Hannestad: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Naglestadveien 1000, 4525 Konsmo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 16.230 Produksjon av andre bygningsartikler
- Etablert: 30.06.1998
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1999
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [TALL TELLER AS](https://www.norscout.com/no/company/997065859-tall-teller-as)
- Størrelse: Nr. 37 av 271 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og handel, samt annen virksomhet som naturlig står i forbindelse hermed, herunder å eie og drive fast eiendom, samt gjennom aksjetegning eller på annen måte.

## Kunngjøringer

- 30.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000453921&sokeverdi=880408682&spraak=nb)
- 07.05.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000246426&sokeverdi=880408682&spraak=nb)
- 23.12.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000897022&sokeverdi=880408682&spraak=nb)
- 10.10.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000782517&sokeverdi=880408682&spraak=nb)
- 21.07.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000603847&sokeverdi=880408682&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [KONSMO FABRIKKER AS](https://www.norscout.com/no/company/950167866-konsmo-fabrikker-as) | Lyngdal | 116 | 273 mill. kr | −2,2 % |
| [LUNDEN SNEKKERVERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/930466816-lunden-snekkerverksted-as) | Lyngdal | 14 | 11,7 mill. kr | +15,2 % |
| [FIBO AS](https://www.norscout.com/no/company/964193991-fibo-as) | Lyngdal | 118 | 1,02 mrd. kr | - |
| [NORD AUDNEDAL BRUK AS](https://www.norscout.com/no/company/914674247-nord-audnedal-bruk-as) | Lyngdal | 5 | 5,07 mill. kr | +39,2 % |
| [ALLOC AS](https://www.norscout.com/no/company/937655894-alloc-as) | Lyngdal | 149 | 641 mill. kr | +2,1 % |
| [BIRKELAND BRUK TRELAST AS](https://www.norscout.com/no/company/985305463-birkeland-bruk-trelast-as) | Lyngdal | - | 107 mill. kr | −2,9 % |
| [NORDIC DOOR AS](https://www.norscout.com/no/company/966820152-nordic-door-as) | Lyngdal | 181 | 416 mill. kr | +12,8 % |
| [FIBOVEIEN 26 AS](https://www.norscout.com/no/company/982075416-fiboveien-26-as) | Lyngdal | - | 15,6 mill. kr | +9,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
