---
title: "LIFJELL VINTERLAND AS (880520962): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "LIFJELL VINTERLAND AS i Midt-Telemark hadde 70 500 kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/880520962-lifjell-vinterland-as"
---

# LIFJELL VINTERLAND AS

Drift av idrettsanlegg · Midt-Telemark

- Org.nr: 880 520 962
- E-post: postmaster@lifjell.no
- Styreleder: Per Hanstad

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 70 500 kr (+6,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 8 312 kr (Margin 11,8 %)
- Etablert: 1998

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 0,9 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 1,4 % i 2024
- Likviditet: 7,35 (meget god). Ned fra 8,06 i 2024
- Soliditet: 96,3 % (meget god). Samme som i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 1,1 % | 1,3 % | 1,4 % | 0,9 % |
| Driftsmargin | 0,0 % | 50,0 % | 46,7 % | 40,9 % | 11,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 1,4 % | 1,4 % | 1,5 % | 0,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,93 | 2,02 | 6,14 | 8,06 | 7,35 |
| Soliditet | 82,8 % | 86,0 % | 95,3 % | 96,3 % | 96,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,2 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 50 | 60 | 60 | 66 | 71 |
| Driftsresultat | 0 | 30 | 28 | 27 | 8 |
| Årsresultat | 0 | 593 | 33 | 37 | 22 |
| Driftsmargin | 0,0 % | 50 % | 46,7 % | 40,9 % | 11,8 % |
| Sum gjeld | 457 | 453 | 156 | 120 | 124 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 39 | 62 |
| Finansresultat | - | - | - | 20 | 20 |
| Resultat før skatt | 0 | 34 | 42 | 47 | 28 |
| Anleggsmidler | 1 773 | 2 332 | 2 323 | 2 313 | 2 399 |
| Omløpsmidler | 884 | 914 | 958 | 970 | 909 |
| Sum eiendeler | 2 657 | 3 246 | 3 281 | 3 283 | 3 308 |
| Egenkapital | 2 200 | 2 793 | 3 126 | 3 162 | 3 184 |
| Kortsiktig gjeld | 457 | 453 | 156 | 120 | 124 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Per Hanstad: Styrets leder
- Runar Stenstad: Styremedlem
- Bjørn Vidar Nesheim: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Krintovegen 70, 3804 Bø i Telemark
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.110 Drift av idrettsanlegg
- Etablert: 04.12.1998
- Aksjekapital: 4 711 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [VESTMAR REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/982913195-vestmar-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 501 av 526 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Eie og drive skiheis, salg og utleie av skiutstyr, bevertning samt alt som hermed står i forbindelse.

## Siste endringer

- 05.10.2026: Revisor endret
- 22.07.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 05.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000775223&sokeverdi=880520962&spraak=nb)
- 25.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000599230&sokeverdi=880520962&spraak=nb)
- 22.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000582952&sokeverdi=880520962&spraak=nb)
- 08.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000554113&sokeverdi=880520962&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MIDT-TELEMARK STISYKLING AS](https://www.norscout.com/no/company/930590738-midt-telemark-stisykling-as) | Midt-Telemark | - | 1,15 mill. kr | - |
| [GULLBRING KULTURANLEGG AS](https://www.norscout.com/no/company/961683696-gullbring-kulturanlegg-as) | Midt-Telemark | - | 9,36 mill. kr | +3,0 % |
| [LIFJELL SKISENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/965292888-lifjell-skisenter-as) | Midt-Telemark | 12 | 6,07 mill. kr | −14,3 % |
| [HØYT & LAVT BØ I TELEMARK AS](https://www.norscout.com/no/company/914858925-hoyt-lavt-bo-i-telemark-as) | Midt-Telemark | - | 680 662 kr | - |
| [GF GRUPPEN INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/933904598-gf-gruppen-invest-as) | Midt-Telemark | - | 0 kr | - |
| [MTS ANLEGGSUTVIKLING AS](https://www.norscout.com/no/company/938378878-mts-anleggsutvikling-as) | Midt-Telemark | - | - | - |
| [BØ OG LIFJELL TURRIDNING AS](https://www.norscout.com/no/company/917135045-bo-og-lifjell-turridning-as) | Midt-Telemark | - | 1,31 mill. kr | +9,4 % |
| [GULLBRING TRENING AS](https://www.norscout.com/no/company/927641003-gullbring-trening-as) | Midt-Telemark | 7 | 2,49 mill. kr | −3,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.09.2026.
