---
title: "MO VEISERVICE AS (881505592): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MO VEISERVICE AS i Rana hadde 27,9 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 31 ansatte. Daglig leder er Trine Gabor. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/881505592-mo-veiservice-as"
---

# MO VEISERVICE AS

Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · Rana · Etablert 1999

- Org.nr: 881 505 592
- Telefon: 75 19 81 80
- E-post: firmapost@moveiservice.no
- Nettsted: [moveiservice.no](https://www.moveiservice.no)
- Daglig leder: Trine Gabor (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 27,9 mill. kr (+14,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,11 mill. kr (Margin 4,0 %)
- Ansatte: 31 (Opp fra 28 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 25
- oktober 2025: 30
- november 2025: 28
- desember 2025: 25
- januar 2026: 26
- februar 2026: 24
- mars 2026: 22
- april 2026: 24
- mai 2026: 25
- juni 2026: 27
- juli 2026: 29
- september 2026: 31

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 20,6 % (meget god). Ned fra 22,3 % i 2024
- Likviditet: 1,14 (tilfredsstillende). Opp fra 0,89 i 2024
- Soliditet: 22,8 % (god). Opp fra 7,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 15,4 % | 21,3 % | 22,3 % | 20,6 % |
| Driftsmargin | 6,5 % | 3,4 % | 4,6 % | 4,8 % | 4,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 55,3 % | 76,6 % | 133,6 % | 132,9 % |
| Likviditetsgrad | 0,91 | 1,13 | 1,06 | 0,89 | 1,14 |
| Soliditet | 25,2 % | 29,5 % | 25,7 % | 7,9 % | 22,8 % |
| Gjeldsgrad | 3,0 | 2,4 | 2,9 | 11,6 | 3,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 23 243 | 22 738 | 24 563 | 24 350 | 27 881 |
| Driftsresultat | 1 505 | 774 | 1 131 | 1 177 | 1 108 |
| Årsresultat | 1 165 | 602 | 896 | 935 | 889 |
| Driftsmargin | 6,5 % | 3,4 % | 4,6 % | 4,8 % | 4,0 % |
| Sum gjeld | 3 406 | 3 951 | 3 917 | 5 127 | 4 350 |
| Sum driftskostnader | - | - | 23 432 | 23 173 | 26 773 |
| Finansresultat | - | - | 22 | 21 | 37 |
| Resultat før skatt | 1 495 | 776 | 1 153 | 1 199 | 1 145 |
| Anleggsmidler | 1 458 | 1 133 | 1 115 | 996 | 669 |
| Omløpsmidler | 3 094 | 4 476 | 4 154 | 4 573 | 4 963 |
| Sum eiendeler | 4 552 | 5 609 | 5 269 | 5 569 | 5 632 |
| Egenkapital | 1 147 | 1 657 | 1 352 | 442 | 1 282 |
| Kortsiktig gjeld | 3 406 | 3 951 | 3 917 | 5 127 | 4 350 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Trine Gabor: Daglig leder og styremedlem
- Jan Ivan Gabor: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Stigerplatåveien 2, 8626 Mo i Rana
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.300 Detaljhandel med drivstoff til motorvogner
- Etablert: 01.12.1999
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2000
- Revisor: [HELGELAND REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/823130422-helgeland-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [AZETS INSIGHT AS](https://www.norscout.com/no/company/983338917-azets-insight-as)
- Størrelse: Nr. 113 av 716 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av bensin- og servicestasjon samt virksomhet som hermed står i forbindelse.

## Kunngjøringer

- 09.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000251222&sokeverdi=881505592&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [LANGNESET AUTOSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/986214917-langneset-autosenter-as) | Rana | 16 | 52,6 mill. kr | −19,2 % |
| [BUTIKKDRIFT ØRJAN TORBERGSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/929122119-butikkdrift-orjan-torbergsen-as) | Rana | 16 | 11,5 mill. kr | −2,8 % |
| [GRUBHEI AUTOSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/879941962-grubhei-autosenter-as) | Rana | 13 | 32,5 mill. kr | −15,7 % |
| [GRUBHEI BENSIN AS](https://www.norscout.com/no/company/918718907-grubhei-bensin-as) | Rana | 11 | 7,72 mill. kr | +6,3 % |
| [YTTEREN AUTOSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/923299157-ytteren-autosenter-as) | Rana | 9 | 31,9 mill. kr | −15,1 % |
| [WILLIAM JACOBSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/957122086-william-jacobsen-as) | Rana | 7 | 5,42 mill. kr | −4,0 % |
| [WILLIAM JACOBSEN EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/987015926-william-jacobsen-eiendom-as) | Rana | - | 305 000 kr | - |
| [ROLF OLAFSEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/989146386-rolf-olafsen-holding-as) | Rana | - | 0 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
