---
title: "MALERBUA AS (881596822): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MALERBUA AS i Skien hadde 19,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 15 ansatte. Daglig leder er Magne Larsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/881596822-malerbua-as"
---

# MALERBUA AS

Maler- og glassarbeid · Skien · Etablert 2000

- Org.nr: 881 596 822
- Telefon: 35 50 02 50
- E-post: post@malerbua-skien.no
- Daglig leder: Magne Larsen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 19,8 mill. kr (−9,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,66 mill. kr (Margin 8,4 %)
- Ansatte: 15 (Uendret siden oktober 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 15
- februar 2026: 13
- mai 2026: 14
- september 2026: 15

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 18,0 % (meget god). Ned fra 37,9 % i 2024
- Likviditet: 1,75 (god). Opp fra 1,42 i 2024
- Soliditet: 39,5 % (god). Opp fra 29,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 9,4 % | 21,3 % | 37,9 % | 18,0 % |
| Driftsmargin | 14,1 % | 5,3 % | 9,3 % | 16,7 % | 8,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 20,4 % | 46,4 % | 110,0 % | 50,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,81 | 2,28 | 1,79 | 1,42 | 1,75 |
| Soliditet | 37,9 % | 49,2 % | 39,4 % | 29,2 % | 39,5 % |
| Gjeldsgrad | 1,6 | 1,0 | 1,5 | 2,4 | 1,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 14 720 | 13 562 | 17 149 | 21 905 | 19 797 |
| Driftsresultat | 2 071 | 720 | 1 594 | 3 655 | 1 663 |
| Årsresultat | 1 591 | 569 | 1 276 | 2 930 | 1 351 |
| Driftsmargin | 14,1 % | 5,3 % | 9,3 % | 16,7 % | 8,4 % |
| Sum gjeld | 5 921 | 3 671 | 5 390 | 8 053 | 5 386 |
| Sum driftskostnader | - | - | 15 556 | 18 250 | 18 134 |
| Finansresultat | - | - | 42 | 101 | 70 |
| Resultat før skatt | 2 040 | 731 | 1 636 | 3 757 | 1 732 |
| Anleggsmidler | 1 627 | 1 314 | 1 656 | 1 128 | 1 766 |
| Omløpsmidler | 7 909 | 5 912 | 7 234 | 10 253 | 7 137 |
| Sum eiendeler | 9 536 | 7 226 | 8 890 | 11 381 | 8 904 |
| Egenkapital | 3 615 | 3 555 | 3 500 | 3 328 | 3 518 |
| Kortsiktig gjeld | 4 379 | 2 588 | 4 044 | 7 235 | 4 079 |
| Langsiktig gjeld | 1 542 | 1 083 | 1 345 | 818 | 1 306 |

## Ledelse og styre

- Magne Larsen: Daglig leder og styremedlem
- Gjermund Vegge: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Rødmyrjordet 57, 3735 Skien
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.340 Maler- og glassarbeid
- Etablert: 20.01.2000
- Aksjekapital: 600 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2000
- Revisor: [DELOITTE AS](https://www.norscout.com/no/company/980211282-deloitte-as)
- Størrelse: Nr. 148 av 1 371 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Entreprenørvirksomhet innen overflatebehandling, samt relaterte tjenester.

## Siste endringer

- 22.01.2026: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 06.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000667572&sokeverdi=881596822&spraak=nb)
- 22.01.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000026039&sokeverdi=881596822&spraak=nb)
- 22.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000610641&sokeverdi=881596822&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ZURARIS E MALERSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/981501225-zuraris-e-malerservice-as) | Skien | 20 | 21,2 mill. kr | −39 % |
| [MALERMESTER F.A.G AS](https://www.norscout.com/no/company/997874544-malermester-f-a-g-as) | Skien | 10 | 7,6 mill. kr | −3,9 % |
| [HELDERS MALERFORRETNING AS](https://www.norscout.com/no/company/913883330-helders-malerforretning-as) | Skien | 24 | 24,9 mill. kr | −5,4 % |
| [SLETHOLTS AS](https://www.norscout.com/no/company/941475809-sletholts-as) | Skien | 8 | 6,39 mill. kr | +16,4 % |
| [MALERMESTER KJELLSEN & TUFTE AS](https://www.norscout.com/no/company/982744504-malermester-kjellsen-tufte-as) | Skien | 44 | 58,4 mill. kr | +10,6 % |
| [ADY BYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/921493800-ady-bygg-as) | Skien | 7 | 6,11 mill. kr | +116,9 % |
| [TAHER FLIS OG MALING AS](https://www.norscout.com/no/company/935878888-taher-flis-og-maling-as) | Skien | 7 | 268 900 kr | - |
| [JC JENSEN MALERFIRMA AS](https://www.norscout.com/no/company/988441848-jc-jensen-malerfirma-as) | Skien | 6 | 4,59 mill. kr | −25,7 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.09.2026.
