---
title: "BR. LUNDAL AS (881904322): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BR. LUNDAL AS i Tysvær hadde 21,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 17 ansatte. Daglig leder er Terje Lundal. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/881904322-br-lundal-as"
---

# BR. LUNDAL AS

Produksjon av kjøtt- og fjørfevarer · Tysvær · Etablert 2000

- Org.nr: 881 904 322
- Telefon: 52 77 46 60
- E-post: post@lundal.no
- Nettsted: [lundal.no](https://lundal.no)
- Daglig leder: Terje Lundal

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 21,1 mill. kr (+0,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −528 315 kr (Margin −2,5 %)
- Ansatte: 17

## Ansatte

- november 2025: 18
- januar 2026: 19
- mars 2026: 18
- juli 2026: 17

### Per sted

- Haugesund: 11 ansatte
- Førresfjorden: 6 ansatte

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −13,8 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 1,8 % i 2024
- Likviditet: 1,16 (tilfredsstillende). Ned fra 1,32 i 2024
- Soliditet: −1,9 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 5,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −1,6 % | −6,5 % | 1,8 % | −13,8 % |
| Driftsmargin | −1,8 % | −0,3 % | −1,4 % | 0,4 % | −2,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −36,2 % | −103,1 % | −25,0 % | −1 197,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,99 | 1,78 | 1,31 | 1,32 | 1,16 |
| Soliditet | 11,5 % | 18,6 % | 5,5 % | 5,1 % | −1,9 % |
| Gjeldsgrad | 7,7 | 4,4 | 17,1 | 18,7 | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 19 141 | 20 504 | 21 634 | 21 087 | 21 106 |
| Driftsresultat | −342 | −71 | −294 | 77 | −528 |
| Årsresultat | −484 | −244 | −546 | −57 | −771 |
| Driftsmargin | −1,8 % | −0,3 % | −1,4 % | 0,4 % | −2,5 % |
| Sum gjeld | 4 196 | 3 521 | 4 403 | 3 731 | 3 732 |
| Sum driftskostnader | - | - | 21 928 | 21 010 | 21 634 |
| Finansresultat | - | - | −252 | −134 | −243 |
| Resultat før skatt | −484 | −244 | −546 | −57 | −771 |
| Anleggsmidler | 593 | 609 | 541 | 410 | 347 |
| Omløpsmidler | 4 150 | 3 715 | 4 119 | 3 521 | 3 314 |
| Sum eiendeler | 4 743 | 4 323 | 4 659 | 3 931 | 3 661 |
| Egenkapital | 547 | 803 | 257 | 200 | −71 |
| Kortsiktig gjeld | 2 085 | 2 090 | 3 150 | 2 665 | 2 869 |
| Langsiktig gjeld | 2 111 | 1 431 | 1 253 | 1 066 | 864 |

## Ledelse og styre

- Terje Lundal: Daglig leder
- Jarle Lundal: Styrets leder
- Johnny Lundal: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Frakkagjerdvegen 90, 5563 Førresfjorden
- Postadresse: Postboks 510, 5595 Førresfjorden
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 10.130 Produksjon av kjøtt- og fjørfevarer
- Etablert: 24.03.2000
- Aksjekapital: 150 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2000
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [ME2 REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/992841168-me2-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 60 av 123 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjonsbedrift innen kjøttvarer samt handel med kjøttvarer og relaterte produkter.

## Siste endringer

- 02.10.2026: Aksjekapital endret
- 02.10.2026: Kapitalforhøyelse registrert

## Kunngjøringer

- 02.10.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000771772&sokeverdi=881904322&spraak=nb)
- 02.10.2026: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000771773&sokeverdi=881904322&spraak=nb)
- 23.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000416223&sokeverdi=881904322&spraak=nb)
- 22.09.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000752356&sokeverdi=881904322&spraak=nb)
- 22.09.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000752360&sokeverdi=881904322&spraak=nb)
- 22.09.2025: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000752357&sokeverdi=881904322&spraak=nb)
- 09.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000561507&sokeverdi=881904322&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ROGALAND KONSERVEFABRIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/915443257-rogaland-konservefabrikk-as) | Tysvær | 16 | 68,3 mill. kr | +15,5 % |
| [HERVIKFJORD AS](https://www.norscout.com/no/company/990632618-hervikfjord-as) | Tysvær | - | 888 240 kr | - |
| [LIEBAKKEN AS](https://www.norscout.com/no/company/814213552-liebakken-as) | Tysvær | - | 494 858 kr | - |
| [HESKJA GÅRD AS](https://www.norscout.com/no/company/916958897-heskja-gard-as) | Tysvær | - | 453 168 kr | - |
| [FORN HONEST FOOD AS](https://www.norscout.com/no/company/925304670-forn-honest-food-as) | Tysvær | - | 0 kr | - |
| [H BRAKSTAD EFTF AS](https://www.norscout.com/no/company/930776076-h-brakstad-eftf-as) | Bergen | 17 | 73,8 mill. kr | +16,2 % |
| [ARON-MAT AS](https://www.norscout.com/no/company/958790880-aron-mat-as) | Tromsø | 16 | 28,9 mill. kr | +12,5 % |
| [ASK SPEKEHUS AS](https://www.norscout.com/no/company/925921793-ask-spekehus-as) | Jevnaker | 18 | 53,2 mill. kr | +14,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
