---
title: "HAMAR PUKK OG GRUS AS (882316092): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HAMAR PUKK OG GRUS AS i Hamar hadde 108 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 16 ansatte. Daglig leder er Morten Torp. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/882316092-hamar-pukk-og-grus-as"
---

# HAMAR PUKK OG GRUS AS

Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin · Hamar · Etablert 2000

- Org.nr: 882 316 092
- Telefon: 62 88 81 33
- Nettsted: [hamarpukkoggrus.no](https://hamarpukkoggrus.no)
- Daglig leder: Morten Torp

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 108 mill. kr (+22,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 6,27 mill. kr (Margin 5,8 %)
- Ansatte: 16
- Konsernets driftsinntekter 2023: 124 mill. kr

## Ansatte

- mai 2026: 17
- oktober 2026: 16

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 12,8 % (god). Opp fra 12,1 % i 2024
- Likviditet: 1,52 (god). Opp fra 1,31 i 2024
- Soliditet: 30,3 % (god). Opp fra 23,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 11,4 % | 12,0 % | 12,1 % | 12,8 % |
| Driftsmargin | 4,9 % | 7,5 % | 5,9 % | 4,2 % | 5,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 32,8 % | 32,6 % | 27,8 % | 29,3 % |
| Likviditetsgrad | 1,55 | 1,44 | 1,36 | 1,31 | 1,52 |
| Soliditet | 28,1 % | 27,5 % | 23,9 % | 23,2 % | 30,3 % |
| Gjeldsgrad | 2,6 | 2,6 | 3,2 | 3,3 | 2,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 73 671 | 90 688 | 102 842 | 88 353 | 108 066 |
| Driftsresultat | 3 614 | 6 808 | 6 052 | 3 724 | 6 266 |
| Årsresultat | 2 148 | 4 757 | 4 526 | 3 839 | 3 687 |
| Driftsmargin | 4,9 % | 7,5 % | 5,9 % | 4,2 % | 5,8 % |
| Sum gjeld | 49 183 | 47 341 | 52 698 | 47 516 | 41 433 |
| Sum driftskostnader | - | - | 96 790 | 84 629 | 101 800 |
| Finansresultat | - | - | −424 | 560 | −1 517 |
| Resultat før skatt | 2 761 | 6 102 | 5 628 | 4 283 | 4 749 |
| Anleggsmidler | 40 341 | 30 946 | 31 443 | 23 460 | 17 326 |
| Omløpsmidler | 28 070 | 34 379 | 37 766 | 38 406 | 42 143 |
| Sum eiendeler | 68 410 | 65 326 | 69 208 | 61 865 | 59 469 |
| Egenkapital | 19 227 | 17 984 | 16 510 | 14 349 | 18 036 |
| Kortsiktig gjeld | 18 165 | 23 893 | 27 783 | 29 235 | 27 774 |
| Langsiktig gjeld | 31 018 | 23 448 | 24 915 | 18 281 | 13 658 |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2023 |
| --- | ---: |
| Driftsinntekter | 124 497 |
| Driftsresultat | 8 645 |
| Årsresultat | 5 167 |
| Driftsmargin | 6,9 % |
| Sum gjeld | 72 771 |
| Sum driftskostnader | 115 853 |
| Finansresultat | −2 008 |
| Resultat før skatt | 6 637 |
| Anleggsmidler | 46 535 |
| Omløpsmidler | 48 693 |
| Sum eiendeler | 95 228 |
| Egenkapital | 22 456 |
| Kortsiktig gjeld | 46 622 |
| Langsiktig gjeld | 26 150 |

## Ledelse og styre

- Morten Torp: Daglig leder
- Fredrik Holth: Styrets leder
- Aleksander Ringnes: Styremedlem
- Linda Carstens-Svärd: Styremedlem
- Kari Berntsen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Vang Grustak, 2323 Ingeberg
- Postadresse: Postboks 1223, 2206 Kongsvinger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 08.120 Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin
- Etablert: 04.08.2000
- Aksjekapital: 2 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2000
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Størrelse: Nr. 18 av 262 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utvinning, produksjon og salg av stein- og grusmasser i kommunene Hamar, Ringsaker, Stange og Løten, samt alt i forbindelse hermed, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.

## Kunngjøringer

- 29.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000622774&sokeverdi=882316092&spraak=nb)
- 06.08.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000677935&sokeverdi=882316092&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BIO SPARKJØP AS](https://www.norscout.com/no/company/821349362-bio-sparkjop-as) | Hamar | - | 1,2 mill. kr | +11,4 % |
| [HEDMARK EDELGRUS AS](https://www.norscout.com/no/company/966228679-hedmark-edelgrus-as) | Hamar | - | 1,18 mill. kr | −2,5 % |
| [GJØRSLI STEININDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/991741526-gjorsli-steinindustri-as) | Hamar | - | - | - |
| [AGDER STEIN & GRUNNARBEID AS](https://www.norscout.com/no/company/897569582-agder-stein-grunnarbeid-as) | Froland | 17 | 16,4 mill. kr | −9,9 % |
| [SVELVIKSAND AS](https://www.norscout.com/no/company/916464614-svelviksand-as) | Asker | 16 | 54,3 mill. kr | +4,5 % |
| [REDDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/950612444-reddal-as) | Grimstad | 17 | 75,4 mill. kr | +3,4 % |
| [REIPÅ KNUSERI AS](https://www.norscout.com/no/company/831682442-reipa-knuseri-as) | Meløy | 16 | 35 mill. kr | −41,4 % |
| [RØKENES MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/984536186-rokenes-maskin-as) | Sortland | 19 | 25,9 mill. kr | +17,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
