---
title: "STAUPSLIA HAGESENTER AS (883204352): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STAUPSLIA HAGESENTER AS i Levanger hadde 20,6 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 12 ansatte. Daglig leder er Ronny Sandaune. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/883204352-staupslia-hagesenter-as"
---

# STAUPSLIA HAGESENTER AS

Dyrking av grønnsaker, meloner, rot- og knollvekster · Levanger · Etablert 2001

- Org.nr: 883 204 352
- Telefon: 74 08 29 80
- E-post: staupslia@hageland.no
- Daglig leder: Ronny Sandaune (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 20,6 mill. kr (+13,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 945 262 kr (Margin 4,6 %)
- Ansatte: 12 (Ned fra 18 i oktober 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 18
- desember 2025: 19
- februar 2026: 18
- april 2026: 19
- mai 2026: 22
- juli 2026: 20
- august 2026: 13
- september 2026: 12

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 23,2 % (meget god). Opp fra 20,1 % i 2024
- Likviditet: 1,57 (god). Opp fra 1,30 i 2024
- Soliditet: 37,2 % (god). Opp fra 24,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 1,0 % | 26,6 % | 20,1 % | 23,2 % |
| Driftsmargin | 13,9 % | 0,0 % | 6,8 % | 4,7 % | 4,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −20,4 % | 375,1 % | 89,3 % | 68,7 % |
| Likviditetsgrad | - | 0,99 | 1,12 | 1,30 | 1,57 |
| Soliditet | 30,7 % | −4,5 % | 12,2 % | 24,6 % | 37,2 % |
| Gjeldsgrad | 2,3 | - | 7,2 | 3,1 | 1,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 21 492 | 18 945 | 17 732 | 18 200 | 20 613 |
| Driftsresultat | 2 984 | −3 | 1 201 | 856 | 945 |
| Årsresultat | 2 654 | −330 | 440 | 556 | 787 |
| Driftsmargin | 13,9 % | 0,0 % | 6,8 % | 4,7 % | 4,6 % |
| Sum gjeld | 3 188 | 5 065 | 3 738 | 3 299 | 3 149 |
| Sum driftskostnader | 18 507 | - | 16 531 | 17 344 | 19 667 |
| Finansresultat | 118 | - | −637 | −143 | 64 |
| Resultat før skatt | - | −122 | 564 | 713 | 1 009 |
| Anleggsmidler | 44 | 118 | 72 | 90 | 69 |
| Omløpsmidler | - | 4 727 | 4 186 | 4 286 | 4 943 |
| Sum eiendeler | 4 598 | 4 845 | 4 258 | 4 375 | 5 012 |
| Egenkapital | 1 410 | −220 | 521 | 1 076 | 1 863 |
| Kortsiktig gjeld | - | 4 765 | 3 738 | 3 299 | 3 148 |
| Langsiktig gjeld | - | 300 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Ronny Sandaune: Daglig leder og styremedlem
- Svein Buland: Styrets leder
- Ida Buland: Styremedlem
- Bente Aaknes: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Nordsivegen 1, 7603 Levanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 01.130 Dyrking av grønnsaker, meloner, rot- og knollvekster
- Etablert: 10.01.2001
- Aksjekapital: 50 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2001
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 51 av 185 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av gartneri, handel med blomster, planter og tilbehør samt planteservice og deltagelse i selskaper av samme eller annen art gjennom aksjetegning eller på annen måte.

## Kunngjøringer

- 29.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000622776&sokeverdi=883204352&spraak=nb)
- 01.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000505492&sokeverdi=883204352&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [LEVANGER DRIFT OG MONTASJE AS](https://www.norscout.com/no/company/992688467-levanger-drift-og-montasje-as) | Levanger | 15 | 42,2 mill. kr | +23,8 % |
| [RAHIM AHMADI AS](https://www.norscout.com/no/company/913542185-rahim-ahmadi-as) | Levanger | 9 | 1,23 mill. kr | - |
| [CERES AGRO AS](https://www.norscout.com/no/company/985535175-ceres-agro-as) | Levanger | 6 | 8,55 mill. kr | −4,2 % |
| [LEVANGER KATTEHOTELL AS](https://www.norscout.com/no/company/923172246-levanger-kattehotell-as) | Levanger | 5 | 1,04 mill. kr | - |
| [TRØNDELAG KYLLINGOPPDRETT AS](https://www.norscout.com/no/company/919032863-trondelag-kyllingoppdrett-as) | Levanger | - | 30,6 mill. kr | +8,6 % |
| [TRØNDELAG KYLLINGOPPDRETT NORD AS](https://www.norscout.com/no/company/933590798-trondelag-kyllingoppdrett-nord-as) | Levanger | - | 10,8 mill. kr | - |
| [RIAS-PRODUKTER AS](https://www.norscout.com/no/company/812877542-rias-produkter-as) | Levanger | - | 3,75 mill. kr | −4,8 % |
| [FALSTAD NEDRE AS](https://www.norscout.com/no/company/951605336-falstad-nedre-as) | Levanger | - | 3,68 mill. kr | −6,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
