---
title: "RPR TECHNOLOGIES AS (885228372): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RPR TECHNOLOGIES AS i Skien hadde 15,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Tom Arne Baann. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/885228372-rpr-technologies-as"
---

# RPR TECHNOLOGIES AS

Produksjon av maskiner og utstyr til generell bruk ikke nevnt annet sted · Skien

- Org.nr: 885 228 372
- Telefon: 35 60 35 38
- E-post: tab@rprtech.com
- Nettsted: [rprtech.com](https://www.rprtech.com)
- Daglig leder: Tom Arne Baann (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 15,1 mill. kr (+54 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,3 mill. kr (Margin 8,6 %)
- Etablert: 2002

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 29,2 % (meget god). Opp fra 12,1 % i 2024
- Likviditet: 1,99 (god). Ned fra 2,47 i 2024
- Soliditet: 55,2 % (meget god). Opp fra 52,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −3,2 % | −36,6 % | 12,1 % | 29,2 % |
| Driftsmargin | −24,4 % | −1,4 % | −26,8 % | −1,0 % | 8,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −538,5 % | 16,5 % | 30,5 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,33 | 2,47 | 1,99 |
| Soliditet | 14,4 % | 6,4 % | 8,7 % | 52,3 % | 55,2 % |
| Gjeldsgrad | 5,9 | 14,7 | 10,4 | 0,9 | 0,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 10 690 | 11 378 | 8 806 | 9 809 | 15 101 |
| Driftsresultat | −2 605 | −156 | −2 362 | −97 | 1 297 |
| Årsresultat | −2 753 | −348 | −2 183 | 245 | 898 |
| Driftsmargin | −24,4 % | −1,4 % | −26,8 % | −1,0 % | 8,6 % |
| Sum gjeld | 4 019 | 4 837 | 5 031 | 2 274 | 2 744 |
| Sum driftskostnader | 13 295 | 11 534 | - | 9 906 | 13 804 |
| Finansresultat | −111 | −190 | - | 342 | −400 |
| Resultat før skatt | - | - | −2 183 | 245 | 898 |
| Anleggsmidler | 690 | 523 | 19 | 292 | 658 |
| Omløpsmidler | - | - | 5 494 | 4 472 | 5 474 |
| Sum eiendeler | 4 696 | 5 166 | 5 513 | 4 764 | 6 132 |
| Egenkapital | 677 | 329 | 482 | 2 490 | 3 387 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 4 136 | 1 809 | 2 744 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 895 | 465 | - |

## Ledelse og styre

- Tom Arne Baann: Daglig leder og styremedlem
- Victor Andrew Baann: Styrets leder
- Luke John Emery: Styremedlem
- Shannon Neil Hobbs: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Nedre Kongerød 47, 3737 Skien
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 28.290 Produksjon av maskiner og utstyr til generell bruk ikke nevnt annet sted
- Etablert: 01.12.2002
- Tidligere navn: RUST AND PAINT REMOVAL AS (2003 til 2006)
- Aksjekapital: 159 999,8 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2005
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Størrelse: Nr. 49 av 151 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handel, produksjon, utvikling av teknologi og agenturvirksomhet samt andre aktiviteter i denne forbindelse. Selskapet kan også delta i aksjetegning, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.

## Kunngjøringer

- 27.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000607582&sokeverdi=885228372&spraak=nb)
- 24.07.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000620236&sokeverdi=885228372&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TM NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/996644847-tm-norway-as) | Skien | - | 28,3 mill. kr | −27,9 % |
| [R OLAUSSEN MASKINERING AS](https://www.norscout.com/no/company/919817666-r-olaussen-maskinering-as) | Skien | - | 1,06 mill. kr | −13,1 % |
| [TMN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/821686962-tmn-holding-as) | Skien | - | 0 kr | - |
| [FREDNES INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/988298883-frednes-invest-as) | Skien | - | 0 kr | - |
| [VEMAS AS](https://www.norscout.com/no/company/977177146-vemas-as) | Sortland | - | 26,4 mill. kr | −13,9 % |
| [MONGSTAD SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/984058144-mongstad-service-as) | Austrheim | - | 14,4 mill. kr | −7,4 % |
| [POWERJAWS AS](https://www.norscout.com/no/company/912609383-powerjaws-as) | Bergen | - | 35,4 mill. kr | +21,2 % |
| [BJARNE HOPEN VERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/960398599-bjarne-hopen-verksted-as) | Nærøysund | - | 9,72 mill. kr | −11,6 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 28.07.2026.
