---
title: "ALFA OLIS GASS & VVS AS (885415962): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ALFA OLIS GASS & VVS AS i Oslo hadde 51 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 23 ansatte. Daglig leder er Unni Ekren. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/885415962-alfa-olis-gass-vvs-as"
---

# ALFA OLIS GASS & VVS AS

Rørleggerarbeid · Oslo · Etablert 2003

- Org.nr: 885 415 962
- Telefon: 22 65 38 30
- Nettsted: [alfaolis.no](https://alfaolis.no)
- Daglig leder: Unni Ekren (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 51 mill. kr (+11 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,05 mill. kr (Margin 4,0 %)
- Ansatte: 23 (Opp fra 22 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 22
- april 2026: 23
- juni 2026: 24
- juli 2026: 23

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 11,4 % (god). Opp fra 8,4 % i 2024
- Likviditet: 2,34 (meget god). Opp fra 1,88 i 2024
- Soliditet: 60,9 % (meget god). Opp fra 52,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 13,7 % | 16,0 % | 8,4 % | 11,4 % |
| Driftsmargin | 11,0 % | 6,7 % | 6,1 % | 3,3 % | 4,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 26,7 % | 30,8 % | 15,7 % | 19,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,70 | 1,88 | 1,79 | 1,88 | 2,34 |
| Soliditet | 48,0 % | 52,3 % | 50,0 % | 52,7 % | 60,9 % |
| Gjeldsgrad | 1,1 | 0,9 | 1,0 | 0,9 | 0,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 41 442 | 38 808 | 49 301 | 45 934 | 51 002 |
| Driftsresultat | 4 577 | 2 618 | 3 001 | 1 494 | 2 045 |
| Årsresultat | 3 535 | 2 037 | 2 403 | 1 268 | 1 727 |
| Driftsmargin | 11 % | 6,7 % | 6,1 % | 3,3 % | 4,0 % |
| Sum gjeld | 10 565 | 8 927 | 10 188 | 9 381 | 7 815 |
| Sum driftskostnader | - | - | 46 300 | 44 441 | 48 957 |
| Finansresultat | - | - | 81 | 134 | 166 |
| Resultat før skatt | 4 532 | 2 611 | 3 083 | 1 627 | 2 211 |
| Anleggsmidler | 2 362 | 1 956 | 2 126 | 2 252 | 1 712 |
| Omløpsmidler | 17 967 | 16 772 | 18 265 | 17 601 | 18 302 |
| Sum eiendeler | 20 329 | 18 727 | 20 391 | 19 853 | 20 014 |
| Egenkapital | 9 763 | 9 800 | 10 204 | 10 472 | 12 198 |
| Kortsiktig gjeld | 10 565 | 8 927 | 10 188 | 9 381 | 7 815 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Unni Ekren: Daglig leder og styremedlem
- Tim Wang: Styrets leder
- Jan Morten Lauritsen: Styremedlem
- Per Christian Lauritsen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Gladengveien 16, 0661 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.221 Rørleggerarbeid
- Etablert: 02.01.2003
- Aksjekapital: 200 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2003
- Revisor: [FREM REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/980422917-frem-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [TINDE ØKONOMI AS](https://www.norscout.com/no/company/931544802-tinde-okonomi-as)
- Størrelse: Nr. 132 av 2 657 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Rør og sveisearbeider, mekanisk arbeid, installasjon av gass og gassutstyr til bolig og næring, engineering, vaktmestertjenester, handelsvirksomhet og deltakelse i andre selskaper, samt hva som står i forbindelse med det.

## Siste endringer

- 10.09.2026: Regnskapsfører endret
- 14.04.2026: Næringskode endret

## Kunngjøringer

- 25.02.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000080170&sokeverdi=885415962&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NEZIR ISOLERING OG VENTILASJON AS](https://www.norscout.com/no/company/990026572-nezir-isolering-og-ventilasjon-as) | Oslo | 24 | 27,4 mill. kr | −5,7 % |
| [NORSK RØRSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/913529979-norsk-rorservice-as) | Oslo | 22 | 97,4 mill. kr | +33,7 % |
| [VINDEREN RØR AS](https://www.norscout.com/no/company/995123126-vinderen-ror-as) | Oslo | 25 | 39,9 mill. kr | +18,7 % |
| [RØRLEGGER SENTRALEN AS](https://www.norscout.com/no/company/998942683-rorlegger-sentralen-as) | Oslo | 22 | 59,6 mill. kr | +0,7 % |
| [RØRPARTNER VARME & SANITÆR AS](https://www.norscout.com/no/company/934961722-rorpartner-varme-sanitaer-as) | Oslo | 25 | 65,1 mill. kr | - |
| [SPRINKLERTEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/825798382-sprinklerteknikk-as) | Oslo | 20 | 47,3 mill. kr | −16,2 % |
| [ENTAS AS](https://www.norscout.com/no/company/988121053-entas-as) | Oslo | 27 | 30,1 mill. kr | −23,5 % |
| [JKR JAN KIHM RØRMONTASJE AS](https://www.norscout.com/no/company/945401532-jkr-jan-kihm-rormontasje-as) | Oslo | 19 | 48,9 mill. kr | −39,4 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Rørleggerfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/rorleggerfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 16.07.2026.
