---
title: "RØROSKJØTT AS (885820972): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RØROSKJØTT AS i Os hadde 30,6 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 11 ansatte. Daglig leder er Kjell Ove Oftedal. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/885820972-roroskjott-as"
---

# RØROSKJØTT AS

Produksjon av kjøtt- og fjørfevarer · Os · Etablert 2003

- Org.nr: 885 820 972
- Telefon: 62 49 74 17
- E-post: post@roroskjott.no
- Nettsted: [roroskjott.no](https://roroskjott.no)
- Daglig leder: Kjell Ove Oftedal

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 30,6 mill. kr (+15,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −1,38 mill. kr (Margin −4,5 %)
- Ansatte: 11 (Ned fra 17 i november 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 16
- november 2025: 17
- januar 2026: 11
- mars 2026: 12
- april 2026: 13
- september 2026: 11

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −8,0 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −14,5 % i 2024
- Likviditet: 0,75 (svak). Ned fra 1,08 i 2024
- Soliditet: −22,2 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −2,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −8,8 % | −12,1 % | −14,5 % | −8,0 % |
| Driftsmargin | −3,7 % | −6,0 % | −8,7 % | −11,9 % | −4,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −67,8 % | −79,1 % | −260,0 % | - |
| Likviditetsgrad | 1,88 | 3,08 | 1,51 | 1,08 | 0,75 |
| Soliditet | 14,0 % | 27,0 % | 17,7 % | −2,5 % | −22,2 % |
| Gjeldsgrad | 6,2 | 2,7 | 4,7 | - | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 29 834 | 35 141 | 31 639 | 26 485 | 30 581 |
| Driftsresultat | −1 092 | −2 121 | −2 741 | −3 155 | −1 383 |
| Årsresultat | −1 584 | −2 902 | −3 727 | −4 353 | −2 759 |
| Driftsmargin | −3,7 % | −6,0 % | −8,7 % | −11,9 % | −4,5 % |
| Sum gjeld | 18 334 | 15 099 | 17 946 | 20 292 | 17 920 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 29 641 | 31 964 |
| Finansresultat | - | - | - | −1 198 | −1 291 |
| Resultat før skatt | −1 584 | −2 902 | −3 727 | −4 353 | −2 674 |
| Anleggsmidler | 11 011 | 10 623 | 10 475 | 9 705 | 8 260 |
| Omløpsmidler | 10 304 | 10 055 | 11 322 | 10 085 | 6 399 |
| Sum eiendeler | 21 315 | 20 677 | 21 797 | 19 790 | 14 659 |
| Egenkapital | 2 981 | 5 579 | 3 851 | −502 | −3 261 |
| Kortsiktig gjeld | 5 484 | 3 267 | 7 504 | 9 356 | 8 526 |
| Langsiktig gjeld | 12 850 | 11 832 | 10 441 | 10 936 | - |

## Ledelse og styre

- Kjell Ove Oftedal: Daglig leder
- Jan Håvard Refsethås: Styrets leder
- Sten Thure Solli: Styremedlem
- Dag Meli: Styremedlem
- Axel Erling Jensen: Styremedlem
- Roy Arne Simensen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Brutippen 23, 2550 Os i Østerdalen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 10.130 Produksjon av kjøtt- og fjørfevarer
- Etablert: 30.04.2003
- Aksjekapital: 12 084 283 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2003
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 53 av 123 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Foredling og omsetning av kjøttprodukter, med forankring i; - Økologisk produsert kjøtt fra Rørostraktene. - Konvensjonelt produsert kjøtt fra Rørostraktene. - Leieproduksjon. - Tilhørende aktiviteter. Selskapet kan investere i andre selskaper.

## Siste endringer

- 31.10.2026: Kapitalforhøyelse registrert
- 31.10.2026: Aksjekapital endret
- 04.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 31.10.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000826162&sokeverdi=885820972&spraak=nb)
- 31.10.2026: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000826163&sokeverdi=885820972&spraak=nb)
- 25.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000599277&sokeverdi=885820972&spraak=nb)
- 11.12.2025: [Gjennomføring av fusjon](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000876539&sokeverdi=885820972&spraak=nb)
- 10.11.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000828842&sokeverdi=885820972&spraak=nb)
- 29.10.2025: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000809706&sokeverdi=885820972&spraak=nb)
- 05.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000537704&sokeverdi=885820972&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 19.12.2022: Tilskudd fra ENOVA SF, 1,33 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ERLAND HØISTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/912127540-erland-hoistad-as) | Os | - | 2,14 mill. kr | −5,1 % |
| [KAFFI AS](https://www.norscout.com/no/company/924389338-kaffi-as) | Os | - | 1,6 mill. kr | +19,8 % |
| [REKEDAL PØLSEFABRIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/955027167-rekedal-polsefabrikk-as) | Gausdal | 11 | 49,8 mill. kr | −3,0 % |
| [LIERNE VILTFOREDLING AS](https://www.norscout.com/no/company/887834342-lierne-viltforedling-as) | Lierne | 11 | 25,6 mill. kr | +11,8 % |
| [ANNIS MATHALLEN AS](https://www.norscout.com/no/company/998547830-annis-mathallen-as) | Oslo | 12 | 21 mill. kr | −15,5 % |
| [EIDSMO KJØTT AS](https://www.norscout.com/no/company/995662175-eidsmo-kjott-as) | Melhus | 11 | 16,7 mill. kr | +23,8 % |
| [TRYGVE BROVOLD STANGE AS](https://www.norscout.com/no/company/926971220-trygve-brovold-stange-as) | Stange | 13 | 8,75 mill. kr | +6,0 % |
| [Evanger Pølsefabrikk AS](https://www.norscout.com/no/company/847703342-evanger-polsefabrikk-as) | Voss | 11 | 15,2 mill. kr | +13,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 01.11.2026.
