---
title: "JENS EIDE AS (886383932): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "JENS EIDE AS i Lillesand hadde 295 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 152 ansatte. Daglig leder er Jens Øystein Eide. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/886383932-jens-eide-as"
---

# JENS EIDE AS

Bearbeiding og konservering av kjøtt unntatt fjørfekjøtt · Lillesand · Etablert 2003

- Org.nr: 886 383 932
- Telefon: 37 27 09 66
- E-post: jens@slaktereide.no
- Nettsted: [slaktereide.no](https://slaktereide.no)
- Daglig leder: Jens Øystein Eide (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 295 mill. kr (+16 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 10,7 mill. kr (Margin 3,6 %)
- Ansatte: 152 (Opp fra 133 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 131
- oktober 2025: 130
- november 2025: 133
- januar 2026: 131
- mars 2026: 132
- april 2026: 127
- juni 2026: 132
- juli 2026: 145
- august 2026: 149
- september 2026: 148
- oktober 2026: 152

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 15,6 % (meget god). Ned fra 16,1 % i 2024
- Likviditet: 1,60 (god). Opp fra 1,57 i 2024
- Soliditet: 49,5 % (meget god). Opp fra 49,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 12,4 % | 18,2 % | 16,1 % | 15,6 % |
| Driftsmargin | 3,7 % | 3,2 % | 4,8 % | 4,0 % | 3,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 26,9 % | 36,6 % | 31,0 % | 29,3 % |
| Likviditetsgrad | 1,88 | 2,03 | 1,77 | 1,57 | 1,60 |
| Soliditet | 44,8 % | 40,2 % | 47,0 % | 49,4 % | 49,5 % |
| Gjeldsgrad | 1,2 | 1,5 | 1,1 | 1,0 | 1,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 163 901 | 188 231 | 221 724 | 254 348 | 295 043 |
| Driftsresultat | 6 024 | 5 954 | 10 548 | 10 226 | 10 659 |
| Årsresultat | 4 559 | 4 491 | 7 705 | 8 178 | 9 382 |
| Driftsmargin | 3,7 % | 3,2 % | 4,8 % | 4,0 % | 3,6 % |
| Sum gjeld | 23 358 | 33 361 | 32 952 | 37 168 | 42 420 |
| Sum driftskostnader | - | - | 211 176 | 244 121 | 284 383 |
| Finansresultat | - | - | −1 093 | −80 | 765 |
| Resultat før skatt | 5 851 | 5 563 | 9 455 | 10 146 | 11 425 |
| Anleggsmidler | 7 210 | 16 138 | 19 079 | 32 522 | 33 293 |
| Omløpsmidler | 35 115 | 39 681 | 43 037 | 40 988 | 50 655 |
| Sum eiendeler | 42 325 | 55 820 | 62 116 | 73 510 | 83 948 |
| Egenkapital | 18 968 | 22 458 | 29 164 | 36 342 | 41 529 |
| Kortsiktig gjeld | 18 676 | 19 551 | 24 267 | 26 050 | 31 580 |
| Langsiktig gjeld | 4 682 | 13 811 | 8 685 | 11 119 | 10 840 |

## Ledelse og styre

- Jens Øystein Eide: Daglig leder og styremedlem
- Lars Gunnar Andersen: Styrets leder
- Fredrik Eide: Styremedlem
- Camilla Eide: Styremedlem
- Siw Karin Boge: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Gaupemyrheia 16, 4790 Lillesand
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 10.110 Bearbeiding og konservering av kjøtt unntatt fjørfekjøtt
- Etablert: 05.12.2003
- Tidligere navn: JENS EIDE SLAKTERI AS (2003 til 2013)
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2004
- Revisor: [REVISORGRUPPEN  AGDER AS](https://www.norscout.com/no/company/984073275-revisorgruppen-agder-as)
- Regnskapsfører: [VITO REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/991331573-vito-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 13 av 124 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive slakteri, håndtsverksproduksjon av kjøttprodukter, engrossalg av kjøtt og bearbeidede kjøttprodukter, samt hva hermed står i forbindelse, herunder delta i andres selskaper.

## Kunngjøringer

- 08.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000516869&sokeverdi=886383932&spraak=nb)
- 12.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000574181&sokeverdi=886383932&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [GORINES AS](https://www.norscout.com/no/company/981958004-gorines-as) | Lillesand | 58 | 179 mill. kr | −4,2 % |
| [PAPA MIOS INTERNATIONAL AS](https://www.norscout.com/no/company/985452962-papa-mios-international-as) | Lillesand | 19 | 13,7 mill. kr | −6,9 % |
| [LILLIS AS](https://www.norscout.com/no/company/939124535-lillis-as) | Lillesand | 11 | 8,07 mill. kr | +148,9 % |
| [OSTEVERKSTEDET AS](https://www.norscout.com/no/company/918038582-osteverkstedet-as) | Lillesand | 5 | 9,94 mill. kr | +29 % |
| [FATLAND JÆREN AS](https://www.norscout.com/no/company/913251342-fatland-jaeren-as) | Sandnes | 194 | 2,74 mrd. kr | +5,5 % |
| [FATLAND OSLO AS](https://www.norscout.com/no/company/934469801-fatland-oslo-as) | Oslo | 123 | 1,27 mrd. kr | −6,1 % |
| [FURUSETH AS](https://www.norscout.com/no/company/934097238-furuseth-as) | Ullensaker | 208 | 1,37 mrd. kr | +1,5 % |
| [STENSAAS REINSDYRSLAKTERI AS](https://www.norscout.com/no/company/954463028-stensaas-reinsdyrslakteri-as) | Røros | 98 | 129 mill. kr | +25,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.10.2026.
