---
title: "KVINESDAL LAKK OG SKADE AS (886699492): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "KVINESDAL LAKK OG SKADE AS i Kvinesdal hadde 8,33 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 11 ansatte. Daglig leder er Knut Sverre Ditlefsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/886699492-kvinesdal-lakk-og-skade-as"
---

# KVINESDAL LAKK OG SKADE AS

Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Kvinesdal · Etablert 2004

- Org.nr: 886 699 492
- Daglig leder: Knut Sverre Ditlefsen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 8,33 mill. kr (−5,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 225 133 kr (Margin 2,7 %)
- Ansatte: 11

## Ansatte

- september 2025: 8
- november 2025: 9
- februar 2026: 10
- april 2026: 9
- juni 2026: 11

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 12,5 % (god). Opp fra −3,5 % i 2024
- Likviditet: 0,84 (svak). Opp fra 0,81 i 2024
- Soliditet: −9,7 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −23,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 8,4 % | 0,2 % | −3,5 % | 12,5 % |
| Driftsmargin | −2,5 % | 2,1 % | 0,0 % | −0,7 % | 2,7 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,88 | 0,81 | 0,84 |
| Soliditet | −12,4 % | −9,0 % | −12,9 % | −23,5 % | −9,7 % |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 7 570 | 7 659 | 8 039 | 8 827 | 8 330 |
| Driftsresultat | −187 | 164 | 3 | −59 | 225 |
| Årsresultat | −252 | 98 | −68 | −122 | 147 |
| Driftsmargin | −2,5 % | 2,1 % | 0,0 % | −0,7 % | 2,7 % |
| Sum gjeld | 2 358 | 1 970 | 2 021 | 1 857 | 2 341 |
| Sum driftskostnader | 7 757 | 7 495 | 8 036 | 8 886 | 8 105 |
| Finansresultat | −65 | −66 | −70 | −63 | −78 |
| Resultat før skatt | - | - | −68 | −122 | 147 |
| Anleggsmidler | 683 | 559 | 404 | 247 | 570 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 386 | 1 257 | 1 565 |
| Sum eiendeler | 2 097 | 1 807 | 1 791 | 1 504 | 2 135 |
| Egenkapital | −261 | −163 | −231 | −353 | −206 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 572 | 1 551 | 1 859 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 450 | 306 | 482 |

## Ledelse og styre

- Knut Sverre Ditlefsen: Daglig leder og styremedlem
- Catrina Lervik: Styrets leder
- May-Britt Ditlefsen: Styremedlem
- Osmund Rafoss: Styremedlem
- Marita Lervik: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Industrigata 35, 4480 Kvinesdal
- Postadresse: Solbakken 10, 4480 Kvinesdal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 95.310 Reparasjon og vedlikehold av motorvogner
- Etablert: 11.03.2004
- Tidligere navn: KVINESDAL LAKK AS (2004 til 2014)
- Aksjekapital: 380 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2004
- Revisor: [JOHANSEN REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/983230814-johansen-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [ENORA AS](https://www.norscout.com/no/company/935701430-enora-as)
- Størrelse: Nr. 1 224 av 2 969 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Lakkering og oppretting.

## Kunngjøringer

- 21.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000575316&sokeverdi=886699492&spraak=nb)
- 02.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000659616&sokeverdi=886699492&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BILSKADE KVINESDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/913056612-bilskade-kvinesdal-as) | Kvinesdal | 13 | 20,5 mill. kr | −7,5 % |
| [DEKKSERVICE KVINESDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/996288897-dekkservice-kvinesdal-as) | Kvinesdal | 5 | 13,7 mill. kr | +6,3 % |
| [AUTOSHINE BERGER AS](https://www.norscout.com/no/company/924570997-autoshine-berger-as) | Lillestrøm | 11 | 8,48 mill. kr | +1,8 % |
| [STORDAL AUTOCENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/962383882-stordal-autocenter-as) | Sarpsborg | 11 | 8,29 mill. kr | −11 % |
| [HAAGENSEN HOLDING ENEBAKK AS](https://www.norscout.com/no/company/992665440-haagensen-holding-enebakk-as) | Enebakk | 11 | 8,79 mill. kr | −13,6 % |
| [TROMSDALEN DEKK OG OLJESERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/927237067-tromsdalen-dekk-og-oljeservice-as) | Tromsø | 11 | 8,28 mill. kr | +25,8 % |
| [BILKILDEN VERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/899534042-bilkilden-verksted-as) | Stavanger | 11 | 8,85 mill. kr | −15,2 % |
| [HAVN AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/979431317-havn-auto-as) | Kinn | 11 | 6,59 mill. kr | +6,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 22.07.2026.
