---
title: "BIL OG TRUCKSENTER VALDRES AS (886836872): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BIL OG TRUCKSENTER VALDRES AS i Nord-Aurdal hadde 65,3 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 14 ansatte. Daglig leder er Geir Helge Hansebråten. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/886836872-bil-og-trucksenter-valdres-as"
---

# BIL OG TRUCKSENTER VALDRES AS

Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner · Nord-Aurdal · Etablert 2004

- Org.nr: 886 836 872
- Telefon: 61 35 99 60
- E-post: geirhelge@btvaldres.no
- Nettsted: [btvaldres.no](https://www.btvaldres.no)
- Daglig leder: Geir Helge Hansebråten (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 65,3 mill. kr (+33,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,7 mill. kr (Margin 2,6 %)
- Ansatte: 14 (Opp fra 13 i oktober 2025)

## Ansatte

- september 2025: 11
- oktober 2025: 13
- januar 2026: 12
- september 2026: 13
- oktober 2026: 14

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 12,5 % (god). Ned fra 19,7 % i 2024
- Likviditet: 1,36 (tilfredsstillende). Opp fra 1,30 i 2024
- Soliditet: 49,3 % (meget god). Opp fra 44,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | −1,4 % | 19,7 % | 12,5 % |
| Driftsmargin | 5,1 % | 5,9 % | −1,9 % | 6,3 % | 2,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 39,7 % | 24,3 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,78 | 1,13 | 1,30 | 1,36 |
| Soliditet | - | - | 44,6 % | 44,5 % | 49,3 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 1,2 | 1,2 | 1,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 27 367 | 34 559 | 36 936 | 49 017 | 65 314 |
| Driftsresultat | 1 408 | 2 041 | −690 | 3 103 | 1 697 |
| Årsresultat | 2 238 | 1 750 | −766 | 4 654 | 3 216 |
| Driftsmargin | 5,1 % | 5,9 % | −1,9 % | 6,3 % | 2,6 % |
| Sum gjeld | - | 6 226 | 14 767 | 18 236 | 15 212 |
| Sum driftskostnader | 25 959 | - | 37 627 | 45 914 | 63 617 |
| Finansresultat | 1 457 | - | −29 | 2 159 | 1 880 |
| Resultat før skatt | - | 2 045 | −719 | 5 262 | 3 576 |
| Anleggsmidler | - | 11 268 | 10 776 | 9 877 | 9 898 |
| Omløpsmidler | - | 9 440 | 15 887 | 22 958 | 20 130 |
| Sum eiendeler | - | 20 708 | 26 663 | 32 835 | 30 028 |
| Egenkapital | - | - | 11 896 | 14 599 | 14 815 |
| Kortsiktig gjeld | - | 5 291 | 14 103 | 17 680 | 14 749 |
| Langsiktig gjeld | - | 936 | 664 | 556 | 463 |

## Ledelse og styre

- Geir Helge Hansebråten: Daglig leder og styremedlem
- Torstein Barlund: Styrets leder
- Tom Vegar Bøhn: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Kalplassvegen 12, 2920 Leira i Valdres
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.820 Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner
- Etablert: 20.04.2004
- Tidligere navn: VALDRES MASKIN OG TRANSPORT AS (2004 til 2013)
- Aksjekapital: 660 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2004
- Revisor: [NILSONS REVISJONSKONTOR AS](https://www.norscout.com/no/company/988913081-nilsons-revisjonskontor-as)
- Regnskapsfører: [HEGGE REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/914288525-hegge-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 32 av 543 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg av dekk, bilverksted, lakkering og hva dermed står i forbindelse, og utleie av campingkjøretøy og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette.

## Siste endringer

- 13.04.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 29.10.2026: [Meldepliktig avtale](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000823213&sokeverdi=886836872&spraak=nb)
- 27.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000437664&sokeverdi=886836872&spraak=nb)
- 13.04.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000170629&sokeverdi=886836872&spraak=nb)
- 09.10.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000781256&sokeverdi=886836872&spraak=nb)
- 08.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000554144&sokeverdi=886836872&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [VALDRES DEKK AS](https://www.norscout.com/no/company/929227050-valdres-dekk-as) | Nord-Aurdal | - | 4,84 mill. kr | +44,2 % |
| [VALDRES AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/979434421-valdres-auto-as) | Nord-Aurdal | 18 | 162 mill. kr | +40 % |
| [FAGERNES SPORTSFORRETNING AS](https://www.norscout.com/no/company/915985076-fagernes-sportsforretning-as) | Nord-Aurdal | 14 | 23 mill. kr | −4,9 % |
| [ELKJØP VALDRES AS](https://www.norscout.com/no/company/970956751-elkjop-valdres-as) | Nord-Aurdal | 22 | 68 mill. kr | +4,3 % |
| [FJELLBU HANDEL AS](https://www.norscout.com/no/company/914524318-fjellbu-handel-as) | Nord-Aurdal | 13 | 19,4 mill. kr | +2,3 % |
| [HOVRUD AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/915255604-hovrud-auto-as) | Nord-Aurdal | 22 | 143 mill. kr | +13,9 % |
| [OK HAGEN VALDRES AS](https://www.norscout.com/no/company/976056248-ok-hagen-valdres-as) | Nord-Aurdal | 13 | 11,5 mill. kr | +6,2 % |
| [FRETHEA AS](https://www.norscout.com/no/company/936952526-frethea-as) | Nord-Aurdal | 25 | - | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
