---
title: "T.N. VANGS MEK. VERKSTED AS (886998422): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "T.N. VANGS MEK. VERKSTED AS i Inderøy hadde 141 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 81 ansatte. Daglig leder er Terje Vang. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/886998422-t-n-vangs-mek-verksted-as"
---

# T.N. VANGS MEK. VERKSTED AS

Produksjon av karosserier og tilhengere · Inderøy · Etablert 2004

- Org.nr: 886 998 422
- Nettsted: [vangs.no](https://vangs.no)
- Daglig leder: Terje Vang (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 141 mill. kr (+12,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 13,4 mill. kr (Margin 9,5 %)
- Ansatte: 81 (Opp fra 76 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 74
- oktober 2025: 77
- november 2025: 76
- januar 2026: 75
- februar 2026: 74
- mars 2026: 75
- april 2026: 73
- mai 2026: 72
- juli 2026: 80
- august 2026: 82
- september 2026: 81

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 18,9 % (meget god). Opp fra 13,8 % i 2024
- Likviditet: 2,11 (meget god). Ned fra 2,39 i 2024
- Soliditet: 54,3 % (meget god). Ned fra 59,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 3,6 % | −9,3 % | 13,8 % | 18,9 % |
| Driftsmargin | 5,8 % | 1,9 % | −5,9 % | 7,1 % | 9,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 4,0 % | −14,8 % | 20,7 % | 32,3 % |
| Likviditetsgrad | 3,09 | 3,31 | 2,91 | 2,39 | 2,11 |
| Soliditet | 66,3 % | 71,4 % | 68,0 % | 59,5 % | 54,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,5 | 0,4 | 0,5 | 0,7 | 0,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 100 939 | 101 447 | 114 570 | 125 362 | 141 207 |
| Driftsresultat | 5 880 | 1 925 | −6 767 | 8 844 | 13 367 |
| Årsresultat | 4 747 | 1 563 | −5 113 | 6 717 | 10 522 |
| Driftsmargin | 5,8 % | 1,9 % | −5,9 % | 7,1 % | 9,5 % |
| Sum gjeld | 27 060 | 18 714 | 19 589 | 28 421 | 35 289 |
| Sum driftskostnader | - | - | 121 337 | 116 518 | 127 840 |
| Finansresultat | - | - | 222 | −224 | 142 |
| Resultat før skatt | 6 092 | 2 015 | −6 545 | 8 620 | 13 509 |
| Anleggsmidler | 17 677 | 3 635 | 4 197 | 2 286 | 2 913 |
| Omløpsmidler | 62 506 | 61 869 | 57 070 | 67 869 | 74 307 |
| Sum eiendeler | 80 183 | 65 504 | 61 267 | 70 155 | 77 219 |
| Egenkapital | 53 123 | 46 791 | 41 678 | 41 734 | 41 931 |
| Kortsiktig gjeld | 20 239 | 18 714 | 19 589 | 28 421 | 35 289 |
| Langsiktig gjeld | 6 821 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Terje Vang: Daglig leder og styremedlem
- Kjetil Vang: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Utøyvegen 410, 7670 Inderøy
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 29.200 Produksjon av karosserier og tilhengere
- Etablert: 07.06.2004
- Aksjekapital: 810 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2004
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 9 av 64 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Selskapet skal drive mekanisk verksted samt å drive annen virksomhet som naturlig står i forbindelse med dette, herunder å delta i andre selskaper med liknende formål.

## Kunngjøringer

- 21.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000575318&sokeverdi=886998422&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [T.N. VANGS HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/931652931-t-n-vangs-holding-as) | Inderøy | - | 0 kr | - |
| [ALIER AS](https://www.norscout.com/no/company/999065465-alier-as) | Lillestrøm | 119 | 273 mill. kr | +10,1 % |
| [NORDISK AVIATION PRODUCTS AS](https://www.norscout.com/no/company/947301624-nordisk-aviation-products-as) | Holmestrand | 69 | 519 mill. kr | +19,3 % |
| [BUSSBYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/957036813-bussbygg-as) | Molde | 120 | 234 mill. kr | −17,7 % |
| [TYSSE MEKANISKE VERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/933973891-tysse-mekaniske-verksted-as) | Osterøy | 64 | 243 mill. kr | +4,2 % |
| [QUIPD AS](https://www.norscout.com/no/company/965395830-quipd-as) | Moss | 121 | 235 mill. kr | +8,0 % |
| [EGENES BRANNTEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/966861320-egenes-brannteknikk-as) | Flekkefjord | 61 | 336 mill. kr | +8,8 % |
| [ARKA AS](https://www.norscout.com/no/company/915303935-arka-as) | Bjørnafjorden | 53 | 123 mill. kr | −14,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.10.2026.
