---
title: "NORD- SALTEN AUTO AS (887018952): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NORD- SALTEN AUTO AS i Hamarøy hadde 52,7 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 25 ansatte. Daglig leder er Mads Valle. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/887018952-nord-salten-auto-as"
---

# NORD- SALTEN AUTO AS

Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Hamarøy · Etablert 2004

- Org.nr: 887 018 952
- Telefon: 75 77 16 50
- Nettsted: [nordvik.no](https://nordvik.no)
- Daglig leder: Mads Valle

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 52,7 mill. kr (+2,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 12,5 mill. kr (Margin 23,7 %)
- Ansatte: 25 (Opp fra 24 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 26
- november 2025: 24
- februar 2026: 26
- mai 2026: 25
- juli 2026: 26
- oktober 2026: 25

### Per sted

- Ulvsvåg: 20 ansatte
- Bodø: 5 ansatte

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 23,5 % (meget god). Opp fra 20,8 % i 2024
- Likviditet: 0,69 (svak). Opp fra 0,43 i 2024
- Soliditet: 27,8 % (god). Opp fra 0,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 13,8 % | 19,9 % | 20,8 % | 23,5 % |
| Driftsmargin | 18,1 % | 13,4 % | 20,2 % | 22,2 % | 23,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 25,6 % | 43,1 % | 98,2 % | 157,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,99 | 1,06 | 0,94 | 0,43 | 0,69 |
| Soliditet | 49,2 % | 44,2 % | 38,1 % | 0,9 % | 27,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,0 | 1,3 | 1,6 | 112,6 | 2,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 33 722 | 42 588 | 48 286 | 51 319 | 52 689 |
| Driftsresultat | 6 101 | 5 717 | 9 760 | 11 407 | 12 499 |
| Årsresultat | 4 464 | 3 854 | 6 767 | 7 836 | 8 728 |
| Driftsmargin | 18,1 % | 13,4 % | 20,2 % | 22,2 % | 23,7 % |
| Sum gjeld | 19 023 | 25 558 | 32 486 | 57 368 | 35 590 |
| Sum driftskostnader | - | - | 38 526 | 39 911 | 40 190 |
| Finansresultat | - | - | −1 083 | −1 328 | −1 309 |
| Resultat før skatt | 5 732 | 4 945 | 8 677 | 10 079 | 11 190 |
| Anleggsmidler | 28 453 | 38 880 | 38 647 | 42 914 | 38 398 |
| Omløpsmidler | 8 972 | 6 934 | 13 862 | 14 964 | 10 880 |
| Sum eiendeler | 37 425 | 45 814 | 52 509 | 57 877 | 49 278 |
| Egenkapital | 18 403 | 20 256 | 20 024 | 509 | 13 688 |
| Kortsiktig gjeld | 9 084 | 6 562 | 14 820 | 34 828 | 15 710 |
| Langsiktig gjeld | 9 939 | 18 996 | 17 666 | 22 540 | 19 880 |

## Ledelse og styre

- Mads Valle: Daglig leder
- Christian Nordvik: Styrets leder
- Eirik Valle: Styremedlem
- Bjørnar Hansen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: 8276 Ulvsvåg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 95.310 Reparasjon og vedlikehold av motorvogner
- Etablert: 14.06.2004
- Aksjekapital: 480 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2004
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Størrelse: Nr. 243 av 2 972 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kjøp og selge nye og brukte motorvogner, samt drift av bilverksted og økonomisk virksomhet av enhver art, samt delta i slik virksomhet.

## Siste endringer

- 02.05.2026: Revisor endret
- 02.02.2026: Eirik Valle fratrådt som daglig leder
- 02.02.2026: Mads Valle ny som daglig leder

## Kunngjøringer

- 25.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000599289&sokeverdi=887018952&spraak=nb)
- 02.05.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000227093&sokeverdi=887018952&spraak=nb)
- 02.02.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000038020&sokeverdi=887018952&spraak=nb)
- 12.01.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000009357&sokeverdi=887018952&spraak=nb)
- 02.10.2025: [Godkjent mellombalanse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000770889&sokeverdi=887018952&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NORDSALTEN SENTRALVERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/916235887-nordsalten-sentralverksted-as) | Hamarøy | 6 | 7,59 mill. kr | +0,5 % |
| [BOLSØY SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/937788649-bolsoy-service-as) | Hamarøy | - | - | - |
| [ALTA BILLAKKERING AS](https://www.norscout.com/no/company/944601309-alta-billakkering-as) | Alta | 25 | 60,7 mill. kr | +10,1 % |
| [KAROSSERIFORUM AS](https://www.norscout.com/no/company/992884304-karosseriforum-as) | Gjøvik | 25 | 50,5 mill. kr | −5,0 % |
| [JÆREN STORBIL SENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/986348670-jaeren-storbil-senter-as) | Sola | 25 | 63,3 mill. kr | −11,1 % |
| [INTAKT BILSKADE STEINKJER AS](https://www.norscout.com/no/company/979358806-intakt-bilskade-steinkjer-as) | Steinkjer | 25 | 48,1 mill. kr | +2,7 % |
| [SKOGEN BIL AS](https://www.norscout.com/no/company/983629547-skogen-bil-as) | Vågå | 25 | 78,3 mill. kr | +39 % |
| [AARS AS](https://www.norscout.com/no/company/993853712-aars-as) | Oslo | 25 | 46 mill. kr | +31,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
