---
title: "MÅLETEKNIKK AS (887185212): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MÅLETEKNIKK AS i Gol hadde 3,52 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Per Christian Hegle. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/887185212-maleteknikk-as"
---

# MÅLETEKNIKK AS

Engroshandel med maskiner og utstyr ellers · Gol

- Org.nr: 887 185 212
- Telefon: 33 37 54 18
- E-post: per.hegle@maaleteknikk.no
- Nettsted: [maaleteknikk.no](https://www.maaleteknikk.no)
- Daglig leder: Per Christian Hegle (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 3,52 mill. kr (+5,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 72 440 kr (Margin 2,1 %)
- Etablert: 2004

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 7,0 % (tilfredsstillende). Ned fra 23,0 % i 2024
- Likviditet: 1,28 (tilfredsstillende). Ned fra 1,32 i 2024
- Soliditet: 21,6 % (god). Ned fra 24,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 53,2 % | 37,5 % | 23,0 % | 7,0 % |
| Driftsmargin | 11,8 % | 12,9 % | 12,3 % | 8,0 % | 2,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 355,2 % | 98,0 % | 10,9 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,15 | 1,32 | 1,28 |
| Soliditet | 56,2 % | 6,5 % | 13,4 % | 24,1 % | 21,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,8 | 14,3 | 6,5 | 3,1 | 3,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 4 696 | 5 387 | 3 955 | 3 350 | 3 524 |
| Driftsresultat | 552 | 695 | 486 | 267 | 72 |
| Årsresultat | 408 | 528 | 339 | 176 | 22 |
| Driftsmargin | 11,8 % | 12,9 % | 12,3 % | 8,0 % | 2,1 % |
| Sum gjeld | 510 | 1 477 | 919 | 998 | 686 |
| Sum driftskostnader | 4 144 | 4 692 | - | 3 083 | 3 452 |
| Finansresultat | −30 | −18 | - | −41 | −45 |
| Resultat før skatt | - | - | 435 | 225 | 28 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 061 | 1 316 | 876 |
| Sum eiendeler | 1 165 | 1 580 | 1 061 | 1 316 | 876 |
| Egenkapital | 655 | 103 | 142 | 318 | 190 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 919 | 998 | 686 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Per Christian Hegle: Daglig leder og styrets leder
- Reidun Hegle: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Øvre Bjødnalivegen 55, 3550 Gol
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.640 Engroshandel med maskiner og utstyr ellers
- Etablert: 11.08.2004
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2004
- Regnskapsfører: GUNNHILD MONSTAD REGNSKAPSKONTOR
- Størrelse: Nr. 1 093 av 1 770 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Import, agentur og agenturvirksomhet med utstyr for måling og overvåking av væsker og gasser, samt produkter som står i forbindelse med dette.

## Kunngjøringer

- 14.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000113883&sokeverdi=887185212&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NORSK IMPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/911657058-norsk-import-as) | Gol | - | 7,19 mill. kr | +10,4 % |
| [TOMAS BJERKE HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/912575675-tomas-bjerke-holding-as) | Gol | - | 0 kr | - |
| [VENÅS ENGROS AS](https://www.norscout.com/no/company/997002970-venas-engros-as) | Gol | - | 4,33 mill. kr | +0,2 % |
| [ILDSTEDET HALLINGDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/928294129-ildstedet-hallingdal-as) | Gol | - | 3,31 mill. kr | +7,4 % |
| [NORSAN AS](https://www.norscout.com/no/company/923211748-norsan-as) | Gol | - | 688 145 kr | - |
| [LIYA OG ANDREAS AS](https://www.norscout.com/no/company/931742248-liya-og-andreas-as) | Gol | - | 8,28 mill. kr | +15,2 % |
| [TRADISJONSBYGG TRELAST AS](https://www.norscout.com/no/company/824923612-tradisjonsbygg-trelast-as) | Gol | - | 390 968 kr | - |
| [TRAKTORSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/955487222-traktorservice-as) | Gol | 14 | 55,5 mill. kr | +13,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
