---
title: "HAFSIL AS (887760292): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HAFSIL AS i Sarpsborg hadde 57,3 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 17 ansatte. Daglig leder er Clas Petter Tofte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/887760292-hafsil-as"
---

# HAFSIL AS

Produksjon av jern og stål, samt ferrolegeringer · Sarpsborg · Etablert 2005

- Org.nr: 887 760 292
- Nettsted: [hafsil.com](https://hafsil.com)
- Daglig leder: Clas Petter Tofte

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 57,3 mill. kr (−24,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 59 295 kr (Margin 0,1 %)
- Ansatte: 17 (Ned fra 20 i oktober 2025)

## Ansatte

- september 2025: 21
- oktober 2025: 20
- februar 2026: 19
- mars 2026: 18
- august 2026: 17

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 5,6 % (svak). Ned fra 27,9 % i 2024
- Likviditet: 7,14 (meget god). Opp fra 3,91 i 2024
- Soliditet: 88,2 % (meget god). Opp fra 76,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 33,4 % | 37,0 % | 27,9 % | 5,6 % |
| Driftsmargin | 2,1 % | 8,4 % | 15,9 % | 13,3 % | 0,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 36,6 % | 94,4 % | 61,0 % | 2,2 % |
| Likviditetsgrad | 2,25 | 3,68 | 2,99 | 3,91 | 7,14 |
| Soliditet | 66,2 % | 77,4 % | 0,0 % | 76,8 % | 88,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,5 | 0,3 | - | 0,3 | 0,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 74 080 | 99 296 | 77 843 | 75 520 | 57 293 |
| Driftsresultat | 1 553 | 8 375 | 12 362 | 10 055 | 59 |
| Årsresultat | 989 | 6 665 | 9 822 | 8 901 | 652 |
| Driftsmargin | 2,1 % | 8,4 % | 15,9 % | 13,3 % | 0,1 % |
| Sum gjeld | 10 235 | 7 777 | 13 695 | 11 329 | 5 105 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 65 465 | 57 233 |
| Finansresultat | - | - | - | 1 359 | 778 |
| Resultat før skatt | 1 268 | 8 544 | 12 593 | 11 414 | 837 |
| Anleggsmidler | 7 239 | 5 802 | 5 294 | 4 407 | 6 724 |
| Omløpsmidler | 23 009 | 28 653 | 40 902 | 44 324 | 36 436 |
| Sum eiendeler | 30 249 | 34 455 | 46 196 | 48 731 | 43 160 |
| Egenkapital | 20 014 | 26 679 | 0 | 37 402 | 38 054 |
| Kortsiktig gjeld | 10 235 | 7 777 | 13 695 | 11 329 | 5 105 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Clas Petter Tofte: Daglig leder
- Lars Tomasgaard: Styrets leder
- Øyvind Stene: Styremedlem
- Thor Øyvind Stene: Styremedlem
- Herman Grue: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Navestadveien 20, 1738 Borgenhaugen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 24.100 Produksjon av jern og stål, samt ferrolegeringer
- Etablert: 12.01.2005
- Aksjekapital: 933 340 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2005
- Revisor: [ØST-REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/921595336-ost-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 ØSTFOLD AKERSHUS](https://www.norscout.com/no/company/967122610-sparebank-1-ostfold-akershus)
- Størrelse: Nr. 6 av 11 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon, salg og distribusjon av metaller, legeringer og herav fremstilte produkter, spesielt pulver og granulater. For å nå selskapets formål, skal selskapet benytte seg av reglene for god forretningsskikk. Selskapet kan stifte filialer i Norge eller i utlandet og bli deleier i andre foretak, selv om disse firmaene har andre formål. Selskapet kan kjøpe og selge foretak, slå dem sammen under en ledelse og utferdige foretakskontrakter eller bare administrere sin deltakelse. Selskapet kan skille ut deler eller hele driften av selskapet i et joint-venture.

## Siste endringer

- 23.06.2026: Styret endret
- 04.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 23.06.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000414845&sokeverdi=887760292&spraak=nb)
- 22.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000196795&sokeverdi=887760292&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 19.12.2022: Tilskudd fra ENOVA SF, 1,32 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BT RØRSYSTEM PRODUKSJON AS](https://www.norscout.com/no/company/970980792-bt-rorsystem-produksjon-as) | Sarpsborg | 32 | 84 mill. kr | −19,2 % |
| [WORX AS](https://www.norscout.com/no/company/982857058-worx-as) | Sarpsborg | - | 611 179 kr | - |
| [FERROGLOBE MANGAN NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/957779808-ferroglobe-mangan-norge-as) | Rana | 98 | 1,24 mrd. kr | −3,6 % |
| [STÅLBYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/913129059-stalbygg-as) | Fredrikstad | 13 | 11,6 mill. kr | −13,9 % |
| [FINNFJORD AS](https://www.norscout.com/no/company/934039254-finnfjord-as) | Senja | 173 | 1,27 mrd. kr | +5,0 % |
| [BERGEN ARMERING AS](https://www.norscout.com/no/company/914183944-bergen-armering-as) | Askøy | 10 | 55,6 mill. kr | +12,8 % |
| [7 STEEL NORDIC MANUFACTURING AS](https://www.norscout.com/no/company/953591421-7-steel-nordic-manufacturing-as) | Rana | 378 | 3,89 mrd. kr | −10,8 % |
| [NORSK STÅL TYNNPLATER AS](https://www.norscout.com/no/company/976623991-norsk-stal-tynnplater-as) | Fredrikstad | - | 117 mill. kr | +77,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.10.2026.
