---
title: "INTAKT BILSKADE VERDAL AS (887773602): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "INTAKT BILSKADE VERDAL AS i Verdal hadde 22 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 13 ansatte. Daglig leder er Bjørn Derås. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/887773602-intakt-bilskade-verdal-as"
---

# INTAKT BILSKADE VERDAL AS

Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Verdal · Etablert 2005

- Org.nr: 887 773 602
- Telefon: 74 04 04 00
- Nettsted: [intaktbilskade.no](https://intaktbilskade.no)
- Daglig leder: Bjørn Derås

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 22 mill. kr (+3,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −60 869 kr (Margin −0,3 %)
- Ansatte: 13 (Opp fra 11 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 11
- april 2026: 12
- mai 2026: 11
- juni 2026: 12
- juli 2026: 13

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 20,8 % (meget god). Opp fra 19,9 % i 2024
- Likviditet: 1,19 (tilfredsstillende). Opp fra 1,01 i 2024
- Soliditet: 46,8 % (meget god). Opp fra 31,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 32,5 % | 26,8 % | 19,9 % | 20,8 % |
| Driftsmargin | 1,2 % | 3,9 % | 1,7 % | −1,1 % | −0,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 84,2 % | 78,6 % | 64,1 % | 54,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,98 | 0,99 | 0,99 | 1,01 | 1,19 |
| Soliditet | 38,7 % | 37,5 % | 30,4 % | 31,0 % | 46,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,6 | 1,7 | 2,3 | 2,2 | 1,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 21 530 | 22 580 | 24 159 | 21 322 | 21 983 |
| Driftsresultat | 250 | 881 | 412 | −234 | −61 |
| Årsresultat | 2 077 | 2 650 | 2 693 | 2 512 | 2 500 |
| Driftsmargin | 1,2 % | 3,9 % | 1,7 % | −1,1 % | −0,3 % |
| Sum gjeld | 5 255 | 5 781 | 8 355 | 9 274 | 5 865 |
| Sum driftskostnader | - | - | 23 747 | 21 556 | 22 044 |
| Finansresultat | - | - | 2 385 | 2 739 | 2 609 |
| Resultat før skatt | 2 138 | 2 852 | 2 797 | 2 505 | 2 548 |
| Anleggsmidler | 4 519 | 4 279 | 4 132 | 4 089 | 4 040 |
| Omløpsmidler | 4 047 | 4 963 | 7 878 | 9 352 | 6 991 |
| Sum eiendeler | 8 566 | 9 242 | 12 010 | 13 441 | 11 031 |
| Egenkapital | 3 311 | 3 461 | 3 655 | 4 167 | 5 166 |
| Kortsiktig gjeld | 4 146 | 5 023 | 7 918 | 9 274 | 5 865 |
| Langsiktig gjeld | 1 108 | 758 | 437 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Bjørn Derås: Daglig leder
- Øyvind Holthe: Styrets leder
- Åsmund Kviseth: Styremedlem
- Gunnar Skogset: Styremedlem
- Fredrik Karlsen: Styremedlem
- Andrees Van Der Linden: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Merkurvegen 1B, 7652 Verdal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 95.310 Reparasjon og vedlikehold av motorvogner
- Etablert: 17.01.2005
- Tidligere navn: TØNNE KAROSSERI OG LAKK AS (2010 til 2019); TØNNE LAKKERING AS (2005 til 2010)
- Aksjekapital: 240 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2005
- Revisor: [PRICEWATERHOUSECOOPERS AS](https://www.norscout.com/no/company/987009713-pricewaterhousecoopers-as)
- Regnskapsfører: [AIDER AS](https://www.norscout.com/no/company/922633452-aider-as)
- Størrelse: Nr. 500 av 2 969 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Reparasjon av motorkjøretøy og andre produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på anne måte gjøre seg interessert i andre foretagender. Selskapet skal være deltaker i Intakt kjeden, og bidra til utvikling av merkevaren og konseptet.

## Siste endringer

- 04.05.2026: Daglig leder endret
- 29.01.2026: Tommy Aasbjørg fratrådt som daglig leder

## Kunngjøringer

- 17.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000697044&sokeverdi=887773602&spraak=nb)
- 04.05.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000230568&sokeverdi=887773602&spraak=nb)
- 20.01.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000023074&sokeverdi=887773602&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [VUKU BILSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/928009459-vuku-bilsenter-as) | Verdal | 31 | 42,2 mill. kr | −13 % |
| [VERDAL LAST OG BUSS AS](https://www.norscout.com/no/company/993105120-verdal-last-og-buss-as) | Verdal | 10 | 18,1 mill. kr | +3,7 % |
| [SULLAND VERDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/977235855-sulland-verdal-as) | Verdal | 47 | 391 mill. kr | +13,3 % |
| [VUKU AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/832140562-vuku-auto-as) | Verdal | 9 | 13,3 mill. kr | +32,1 % |
| [NESSØ LAKKERING AS](https://www.norscout.com/no/company/929437209-nesso-lakkering-as) | Verdal | 7 | 5,32 mill. kr | −1,5 % |
| [BIL OG BOBILSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/936029132-bil-og-bobilservice-as) | Verdal | 5 | 528 966 kr | - |
| [MASKIN OG MOTOR AS](https://www.norscout.com/no/company/996242501-maskin-og-motor-as) | Verdal | - | 16,6 mill. kr | −12,6 % |
| [VERDAL BIL OG BOBIL AS](https://www.norscout.com/no/company/933141055-verdal-bil-og-bobil-as) | Verdal | - | 4,76 mill. kr | +48,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 18.08.2026.
