---
title: "NOT INDUSTRIMALING AS (888495452): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NOT INDUSTRIMALING AS i Klepp hadde 76,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 45 ansatte. Daglig leder er Anders Simen Holgersen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/888495452-not-industrimaling-as"
---

# NOT INDUSTRIMALING AS

Overflatebehandling av metaller · Klepp · Etablert 2005

- Org.nr: 888 495 452
- Telefon: 982 96 253
- E-post: post.maling@not-as.no
- Nettsted: [not-as.no](https://not-as.no)
- Daglig leder: Anders Simen Holgersen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 76,1 mill. kr (+34,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 9,19 mill. kr (Margin 12,1 %)
- Ansatte: 45 (Opp fra 35 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 35
- oktober 2025: 34
- desember 2025: 35
- januar 2026: 36
- februar 2026: 39
- mars 2026: 40
- april 2026: 44
- mai 2026: 41
- juni 2026: 44
- juli 2026: 43
- august 2026: 44
- oktober 2026: 45

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 31,6 % (meget god). Opp fra 2,4 % i 2024
- Likviditet: 0,75 (svak). Ned fra 0,76 i 2024
- Soliditet: 9,2 % (svak). Ned fra 12,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −17,8 % | 15,1 % | 2,4 % | 31,6 % |
| Driftsmargin | −1,5 % | −9,5 % | 6,7 % | 1,0 % | 12,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −233,6 % | 146,4 % | −9,8 % | 275,4 % |
| Likviditetsgrad | - | 0,61 | 0,81 | 0,76 | 0,75 |
| Soliditet | 15,3 % | 0,9 % | 13,6 % | 12,3 % | 9,2 % |
| Gjeldsgrad | 5,5 | 113,5 | 6,3 | 7,1 | 9,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 39 164 | 36 162 | 44 438 | 56 463 | 76 057 |
| Driftsresultat | −602 | −3 420 | 2 984 | 580 | 9 194 |
| Årsresultat | −778 | −3 071 | 1 872 | −243 | 6 608 |
| Driftsmargin | −1,5 % | −9,5 % | 6,7 % | 1,0 % | 12,1 % |
| Sum gjeld | 17 769 | 16 816 | 19 811 | 22 596 | 29 514 |
| Sum driftskostnader | 39 766 | - | 41 454 | 55 883 | 66 863 |
| Finansresultat | −396 | - | −583 | −888 | −720 |
| Resultat før skatt | - | −3 934 | 2 401 | −308 | 8 474 |
| Anleggsmidler | 7 027 | 6 929 | 7 725 | 10 293 | 11 525 |
| Omløpsmidler | - | 10 036 | 15 217 | 15 464 | 20 982 |
| Sum eiendeler | 20 989 | 16 964 | 22 942 | 25 758 | 32 506 |
| Egenkapital | 3 219 | 148 | 3 131 | 3 162 | 2 992 |
| Kortsiktig gjeld | - | 16 349 | 18 716 | 20 380 | 27 889 |
| Langsiktig gjeld | - | 467 | 1 095 | 2 216 | 1 625 |

## Ledelse og styre

- Anders Simen Holgersen: Daglig leder
- Bjørn Rygg: Styrets leder
- Geir-Ove Salte: Styremedlem
- Per Morten Ikdahl: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Vardheivegen 60, 4340 Bryne
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.510 Overflatebehandling av metaller
- Etablert: 27.07.2005
- Tidligere navn: JÆREN INDUSTRILAKKERING AS (2005 til 2012)
- Aksjekapital: 340 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2005
- Revisor: [TELL NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/834836912-tell-norge-as)
- Regnskapsfører: [HLS REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/929500873-hls-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 8 av 114 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive overflatebehandling innen industri.

## Siste endringer

- 17.10.2026: Revisor endret
- 02.07.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 17.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000803587&sokeverdi=888495452&spraak=nb)
- 22.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000409405&sokeverdi=888495452&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 22.04.2020: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 2 mill. kr
- 20.04.2020: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 2 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NOT PROSESS AS](https://www.norscout.com/no/company/919408707-not-prosess-as) | Klepp | 8 | 21 mill. kr | −7,2 % |
| [JETMAN AS](https://www.norscout.com/no/company/932238276-jetman-as) | Klepp | 5 | 1,25 mill. kr | −3,1 % |
| [T2 PULVERLAKK AS](https://www.norscout.com/no/company/933434109-t2-pulverlakk-as) | Klepp | - | 6,48 mill. kr | +163,1 % |
| [METALLTEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/940663598-metallteknikk-as) | Klepp | 66 | 152 mill. kr | −9,3 % |
| [BYBERG AS](https://www.norscout.com/no/company/991358919-byberg-as) | Klepp | 43 | 77,5 mill. kr | +10,1 % |
| [NORDAN RUBICON AS](https://www.norscout.com/no/company/971112298-nordan-rubicon-as) | Klepp | 68 | 224 mill. kr | +32,7 % |
| [RPT PRODUCTION AS](https://www.norscout.com/no/company/980874656-rpt-production-as) | Klepp | 42 | 136 mill. kr | −13,9 % |
| [STEELWORK AS](https://www.norscout.com/no/company/977066719-steelwork-as) | Klepp | 85 | 190 mill. kr | +40,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
