---
title: "RØRLEGGERMESTER EDVARD TJØSTHEIM AS (888960392): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RØRLEGGERMESTER EDVARD TJØSTHEIM AS i Stavanger hadde 3 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Edvard Tjøstheim. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/888960392-rorleggermester-edvard-tjostheim-as"
---

# RØRLEGGERMESTER EDVARD TJØSTHEIM AS

Rørleggerarbeid · Stavanger

- Org.nr: 888 960 392
- Telefon: 51 72 44 40
- E-post: edv@gassrormester.no
- Nettsted: [gassrormester.no](https://www.gassrormester.no)
- Daglig leder: Edvard Tjøstheim (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 3 mill. kr (−23,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −189 099 kr (Margin −6,3 %)
- Etablert: 2005

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −5,9 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 24,6 % i 2024
- Likviditet: 2,62 (meget god). Opp fra 1,64 i 2024
- Soliditet: 73,4 % (meget god). Opp fra 52,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 45,6 % | 25,9 % | 24,6 % | −5,9 % |
| Driftsmargin | 20,2 % | 27,5 % | 18,0 % | 14,9 % | −6,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 54,5 % | 46,9 % | −9,8 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,80 | 1,64 | 2,62 |
| Soliditet | 58,8 % | 42,8 % | 52,9 % | 52,1 % | 73,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,7 | 1,3 | 0,9 | 0,9 | 0,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 3 523 | 4 620 | 3 723 | 3 901 | 2 997 |
| Driftsresultat | 711 | 1 271 | 670 | 581 | −189 |
| Årsresultat | 590 | 1 041 | 593 | 535 | −107 |
| Driftsmargin | 20,2 % | 27,5 % | 18 % | 14,9 % | −6,3 % |
| Sum gjeld | 1 114 | 1 778 | 1 267 | 1 340 | 489 |
| Sum driftskostnader | 2 812 | 3 349 | 3 053 | 3 320 | 3 186 |
| Finansresultat | 36 | 53 | 80 | 95 | 52 |
| Resultat før skatt | - | - | 750 | 675 | −137 |
| Anleggsmidler | 800 | 688 | 557 | 724 | 677 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 132 | 2 073 | 1 163 |
| Sum eiendeler | 2 702 | 3 107 | 2 689 | 2 797 | 1 840 |
| Egenkapital | 1 588 | 1 329 | 1 422 | 1 457 | 1 351 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 187 | 1 265 | 444 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 80 | 75 | 45 |

## Ledelse og styre

- Edvard Tjøstheim: Daglig leder og styrets leder
- Anita Håvarstein: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Hauskenveien 29, 4150 Rennesøy
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.221 Rørleggerarbeid
- Etablert: 04.11.2005
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2006
- Regnskapsfører: RENNESØY OG RANDABERG REKNESKAPSLAG SA
- Størrelse: Nr. 1 551 av 2 656 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Rør- og gassinstallasjoner herunder VVS og annet som hører naturlig til.

## Siste endringer

- 14.04.2026: Næringskode endret

## Kunngjøringer

- 25.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000430414&sokeverdi=888960392&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STAVANGER VVS AS](https://www.norscout.com/no/company/929143671-stavanger-vvs-as) | Stavanger | - | 3,13 mill. kr | −10,4 % |
| [B.HODNEFJELL AS](https://www.norscout.com/no/company/989024140-b-hodnefjell-as) | Stavanger | - | 2,52 mill. kr | −8,9 % |
| [TEKNI AS](https://www.norscout.com/no/company/997218426-tekni-as) | Stavanger | - | 3,6 mill. kr | −18,8 % |
| [FINN LARSEN VVS AS](https://www.norscout.com/no/company/997935462-finn-larsen-vvs-as) | Stavanger | - | 2,48 mill. kr | −12,5 % |
| [STAVANGER RØR TEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/930881953-stavanger-ror-teknikk-as) | Stavanger | - | 3,81 mill. kr | +19,9 % |
| [HAFRSFJORD RØR AS](https://www.norscout.com/no/company/935317975-hafrsfjord-ror-as) | Stavanger | - | 1,97 mill. kr | - |
| [24/7 RØRLEGGERVAKTEN AVD. STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/927497484-24-7-rorleggervakten-avd-stavanger-as) | Stavanger | - | 3,99 mill. kr | +20,6 % |
| [TASTA RØR AS](https://www.norscout.com/no/company/990681562-tasta-ror-as) | Stavanger | - | 1,64 mill. kr | −5,3 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [Rørleggerfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/rorleggerfirmaer/stavanger)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.10.2026.
