---
title: "SL STENLEGGING AS (888988912): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SL STENLEGGING AS i Moss hadde 172 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 83 ansatte. Daglig leder er Stein Anders Sundbye. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/888988912-sl-stenlegging-as"
---

# SL STENLEGGING AS

Murerarbeid · Moss · Etablert 2005

- Org.nr: 888 988 912
- Telefon: 69 27 63 40
- Nettsted: [stenlegging.no](https://stenlegging.no)
- Daglig leder: Stein Anders Sundbye (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 172 mill. kr (+3,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −13,4 mill. kr (Margin −7,8 %)
- Ansatte: 83 (Opp fra 73 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 77
- oktober 2025: 74
- november 2025: 71
- desember 2025: 73
- januar 2026: 71
- februar 2026: 70
- mars 2026: 72
- april 2026: 79
- mai 2026: 85
- juni 2026: 86
- juli 2026: 91
- august 2026: 89
- oktober 2026: 83

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −22,0 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 12,5 % i 2024
- Likviditet: 1,27 (tilfredsstillende). Ned fra 1,72 i 2024
- Soliditet: 20,6 % (god). Ned fra 36,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 14,2 % | 18,0 % | 12,5 % | −22,0 % |
| Driftsmargin | 11,6 % | 4,3 % | 5,2 % | 3,8 % | −7,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 38,3 % | 55,1 % | 33,2 % | −78,2 % |
| Likviditetsgrad | 2,21 | 1,49 | 1,57 | 1,72 | 1,27 |
| Soliditet | 45,5 % | 26,8 % | 34,6 % | 36,7 % | 20,6 % |
| Gjeldsgrad | 1,2 | 2,7 | 1,9 | 1,7 | 3,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 127 215 | 123 797 | 151 734 | 166 786 | 172 034 |
| Driftsresultat | 14 722 | 5 346 | 7 873 | 6 367 | −13 423 |
| Årsresultat | 11 525 | 4 401 | 6 036 | 5 070 | −10 361 |
| Driftsmargin | 11,6 % | 4,3 % | 5,2 % | 3,8 % | −7,8 % |
| Sum gjeld | 22 356 | 30 109 | 32 302 | 38 215 | 45 288 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 160 419 | - |
| Finansresultat | - | - | - | 132 | - |
| Resultat før skatt | 14 793 | 5 680 | 7 738 | 6 500 | −13 265 |
| Anleggsmidler | 6 151 | 6 321 | 6 480 | 6 536 | 6 192 |
| Omløpsmidler | 34 835 | 34 819 | 42 887 | 53 815 | 50 870 |
| Sum eiendeler | 40 986 | 41 139 | 49 367 | 60 351 | 57 062 |
| Egenkapital | 18 629 | 11 030 | 17 066 | 22 136 | 11 774 |
| Kortsiktig gjeld | 15 730 | 23 302 | 27 317 | 31 324 | 39 942 |
| Langsiktig gjeld | 6 627 | 6 807 | 4 985 | 6 891 | 5 346 |

## Ledelse og styre

- Stein Anders Sundbye: Daglig leder og styremedlem
- Per Ottar Skaaret: Styrets leder
- Jan Vidar Edvardsen: Styremedlem
- Malin Madeleine Sjursheim: Styremedlem
- Vaar Havnelid: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Osloveien 142, 1536 Moss
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.910 Murerarbeid
- Etablert: 15.11.2005
- Tidligere navn: SL INVEST AS (2005 til 2018)
- Aksjekapital: 5 765 990 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2018
- Revisor: [CROWE PARTNER REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/922829845-crowe-partner-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [ECIT SERVICES AS](https://www.norscout.com/no/company/993800139-ecit-services-as)
- Størrelse: Nr. 3 av 529 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Entreprenørvirksomhet, anleggsgartnertjenester, graving, hagebruk og dertil beslektede virksomhet. I tillegg skal selskapet drive investering i aksjer og andeler, herunder investering i fast eiendom og andre kapitalvarer, samt det som naturlig faller inn under dette.

## Siste endringer

- 31.10.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 31.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000827055&sokeverdi=888988912&spraak=nb)
- 24.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000711686&sokeverdi=888988912&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MOSS FLIS & BETONG AS](https://www.norscout.com/no/company/995256797-moss-flis-betong-as) | Moss | 13 | 33,4 mill. kr | −10,6 % |
| [STEINMILJØ AS](https://www.norscout.com/no/company/997722094-steinmiljo-as) | Moss | 6 | 7,05 mill. kr | −35,9 % |
| [EA HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/989161490-ea-holding-as) | Moss | - | 0 kr | - |
| [STEINMILJØ HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/999109683-steinmiljo-holding-as) | Moss | - | - | - |
| [MOSS ELEKTRO AS](https://www.norscout.com/no/company/943267596-moss-elektro-as) | Moss | 81 | 159 mill. kr | +32,4 % |
| [MIS - MOSS ISOLASJONSSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/981934571-mis-moss-isolasjonsservice-as) | Moss | 54 | 84,7 mill. kr | −12,2 % |
| [AS BETONGPUMPING](https://www.norscout.com/no/company/920853366-as-betongpumping) | Moss | 39 | 91,6 mill. kr | +14,9 % |
| [BOHLIN PROSJEKT AS](https://www.norscout.com/no/company/927788152-bohlin-prosjekt-as) | Moss | 35 | 33,8 mill. kr | −13 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
