---
title: "NORAKER RAKFISK AS (889029102): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NORAKER RAKFISK AS i Nord-Aurdal hadde 12,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 21 ansatte. Daglig leder er Nils Olaf Noraker. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/889029102-noraker-rakfisk-as"
---

# NORAKER RAKFISK AS

Frysing og videre bearbeiding av fisk, skalldyr og bløtdyr · Nord-Aurdal · Etablert 2005

- Org.nr: 889 029 102
- Telefon: 61 36 23 64
- E-post: post@noraker.no
- Nettsted: [noraker.no](https://noraker.no)
- Daglig leder: Nils Olaf Noraker (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 12,2 mill. kr (+6,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,02 mill. kr (Margin 8,4 %)
- Ansatte: 21 (Ned fra 27 i oktober 2025)

## Ansatte

- september 2025: 24
- oktober 2025: 27
- januar 2026: 22
- mars 2026: 25
- mai 2026: 22
- juni 2026: 19
- juli 2026: 18
- september 2026: 19
- oktober 2026: 21

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 13,3 % (god). Opp fra 4,1 % i 2024
- Likviditet: 2,68 (meget god). Ned fra 3,09 i 2024
- Soliditet: 63,6 % (meget god). Ned fra 68,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 20,3 % | 13,3 % | 4,1 % | 13,3 % |
| Driftsmargin | 11,6 % | 13,3 % | 8,6 % | 2,6 % | 8,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 21,0 % | 7,2 % | 21,3 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,85 | 3,09 | 2,68 |
| Soliditet | 71,0 % | 65,5 % | 65,9 % | 68,2 % | 63,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,4 | 0,5 | 0,5 | 0,5 | 0,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 11 109 | 10 618 | 10 924 | 11 478 | 12 202 |
| Driftsresultat | 1 292 | 1 411 | 940 | 293 | 1 024 |
| Årsresultat | 1 013 | 1 105 | 783 | 272 | 851 |
| Driftsmargin | 11,6 % | 13,3 % | 8,6 % | 2,6 % | 8,4 % |
| Sum gjeld | 1 981 | 2 446 | 2 417 | 2 307 | 2 964 |
| Sum driftskostnader | 9 818 | 9 207 | 9 985 | 11 185 | 11 178 |
| Finansresultat | 5 | 18 | 37 | 54 | 57 |
| Resultat før skatt | - | - | 977 | 347 | 1 080 |
| Anleggsmidler | 167 | 188 | 203 | 125 | 211 |
| Omløpsmidler | - | - | 6 880 | 7 120 | 7 941 |
| Sum eiendeler | 6 827 | 7 082 | 7 083 | 7 245 | 8 152 |
| Egenkapital | 4 846 | 4 635 | 4 666 | 4 938 | 5 188 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 417 | 2 307 | 2 964 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Nils Olaf Noraker: Daglig leder og styrets leder
- Ragnhild Loe: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Oslovegen 749, 2910 Aurdal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 10.203 Frysing og videre bearbeiding av fisk, skalldyr og bløtdyr
- Etablert: 14.10.2005
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2006
- Revisor: [VALDRESREVISORENE AS](https://www.norscout.com/no/company/992897104-valdresrevisorene-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET VALHALL AS](https://www.norscout.com/no/company/980289648-sparebank-1-regnskapshuset-valhall-as)
- Størrelse: Nr. 132 av 214 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Fiskeoppdrett, fiskeforedling og salg fra gardsbutikk, samt alt hva herved står i forbindelse.

## Kunngjøringer

- 22.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000409410&sokeverdi=889029102&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [WANGENSTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/991366946-wangensten-as) | Nord-Aurdal | 12 | 32,3 mill. kr | +21,7 % |
| [NR INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/993137944-nr-invest-as) | Nord-Aurdal | - | 0 kr | - |
| [BAKERIET I VALDRES AS](https://www.norscout.com/no/company/914326745-bakeriet-i-valdres-as) | Nord-Aurdal | 27 | 9,85 mill. kr | +25,8 % |
| [VALDRES MATVERKSTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/918064648-valdres-matverkstad-as) | Nord-Aurdal | 13 | 16,9 mill. kr | +12,9 % |
| [HAADEM FISK AS](https://www.norscout.com/no/company/998930022-haadem-fisk-as) | Nord-Aurdal | 13 | 4,46 mill. kr | +43,8 % |
| [PER REBOLI AS](https://www.norscout.com/no/company/961850215-per-reboli-as) | Nord-Aurdal | 5 | 13,8 mill. kr | −41,7 % |
| [VALDRES VILT AS](https://www.norscout.com/no/company/935111943-valdres-vilt-as) | Nord-Aurdal | - | 1,32 mill. kr | - |
| [VALDRES OST AS](https://www.norscout.com/no/company/914992605-valdres-ost-as) | Nord-Aurdal | - | 0 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
